Директор КХП – тиран чи рятівник?

19 сентября 2013 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев |

КХПБільше 30 працівників КХП уже позбулися роботи. Ті, хто ще залишився на місці, з острахом чекають чергової «чистки». В усьому, що відбувається, працівники звинувачують директора. Оскільки на місцевому рівні вирішити питання не вдалося, тож довелось звертатись до обласного керівництва.

На фото зліва направо: О.Цілуйко, С.Слизький, А.Коваль, М.Алексєєв

«…На підприємстві систематично не виконуються умови колективного договору. Немає профспілкового комітету, який зміг би захистити права працівників. Шляхом залякування та винесення необґрунтованих звинувачень робочих звільняють. Замість звільнених призначені іногородні, заробітна плата систематично не виплачується, а якщо і виплачується, то невеликими частинами….

…Пройшов період прийомки ранніх зернових. Підприємство майже не працювало. Робочий тиждень скорочено до 4 днів і планується скоротити до 3-денного. У ситуації, що створилася, колектив ДП "Охтирськии КХП" висловлює свою недовіру генеральному директору Миколі Дмитровичу Алексєєву і просить Вашого втручання».

Це стислий зміст питань, з якими працівниками Охтирського КХП звернулися до в. о. голови Державного агентства резерву України, губернатора Сумської області та до голови Охтирської районної державної адміністрації.

10 вересня на території підприємства відбулося загальне зібрання, в якому взяли участь заступник губернатора Сумщини Сергій Слизький, в. о. мера міста Олександр Цілуйко. голова Охтирської районної державної адміністрації Анатолій Коваль та генеральний директор ДП « Охтирськии КХП» Микола Алексєєв.

«Я за те, щоб колектив працював, щоб люди були стабільно завантажені роботою»

На початку зустрічі виступив Сергій СЛИЗЬКИЙ, який зауважив, що, на превеликий жаль, йому щорічно доводиться приїжджати до Охтирки тільки з цього питання, і майже в один і той же період. Керівника комбінату захищати не став, але зауважив, що проблема буде вирішена лише тоді, коли всі працівники будуть забезпечені роботою, а колектив стане більш дружнім та згуртованим. Вислухавши всі наболілі питання від громади, зауваження з боку міської та районної влади, Сергій СЛИЗЬКИЙ вирішив так:

- Зустрінемося ще раз рівно за два тижні. Якщо нічого не зміниться, то я зроблю так, як вирішить колектив. А директору дочірнього підприємства повідомляю, що до тих пір, доки я представляю владу, жодна людина не буде звільнена зі свого робочого місця.

В свою чергу виступив і Микола АЛЕКСЄЄВ, який зауважив, що дійсно, недопрацювання є, але якщо порівняти з минулими роками, то ситуація на підприємстві змінилася на краще. Заборгованість по заробітній платі лише за один місяць, зроблений косметичний ремонт млина (незважаючи на нестачу коштів), були підписані договори на експорт.

- Я не тримаюсь за це місце, але дію відповідно з поставленими переді мною завданнями. В цьому році ми заготовили ранніх зернових на 1400 тонн більше, ніж в минулому. Хоча урожай і гарний, ціна на зерно зменшилась. Мені потрібна ваша допомога. Лише разом ми зможемо вийти зі скрутної ситуації. Я приділяю багато сил, щоб хоч якось триматися на плаву.

Неодноразово доводилось чути нарікання на директора КХП від його працівників. Звичайно, що кожен новопризначений начальник рано чи пізно стикається із невизнанням та критикою. Новий підхід, радикальні міри та чистка рядів – це самодіяльність начальника чи спосіб врятувати підприємство? А скарги працівників – це протест проти ненависного директора чи відстоювання своїх прав? Сподіваємось у цьому розбереться обласне керівництво, а ми будемо слідкувати за перебігом подій.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: