За базар відповідаєш?

27 сентября 2013 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев |

P1460375

«Ваші кореспонденти кажуть неправду, на Батюка торгівлі немає», – саме так запевняв нашу редакцію директор Охтирського ринку, після перегляду відео «Роксоланівських бабусь». За іронією долі, в неділю його слова «підтвердились».

Якщо чесно, то такого нашестя бажаючих заробити копійчину від продажу сільгосппродукції давно не бачила. Продавці вишикувались не тільки попід дорогою, як це зазвичай робиться, а й під магазинами, аптекою, хто де встиг зайняти місце.

P1460383Запитуємо людей, чому вони торгують із землі, а не на території ринку. Світлана та Надія Кузьмівна, прізвища не називають:

- Якби депутати прийняли таке рішення, щоб продукти з власної садиби можна було продавати на вулиці, ми містове готові платить, тільки щоб умови були.

На території ринку стати ніде, хіба що біля туалету. Із села люди приїжджають годин у 8-9, уже місць немає. А якщо станеш біля когось із продавців, що раніше прийшли, то ще й накричать, аби не затуляли їм товару.

P1460396Василь Андрійович ГОПКО:

- На ринку повно народу, ми всі не вміщаємось. Виростили овочі власними руками, а продати ніде. Містове, що беруть – не багато і не мало. Тут краще торгувати.

P1460409Ольга Іванівна ГОРДЕСЕНКО та Катерина Іванівна ВЛЕЗЬКО:

- Кожен виживає, як може. На базарі не зручно. Ви самі подумайте, чи коло туалету торгувать, чи тут. Люди проходять – все видно. У неділю розрішають тут торгувать, а в інші дні проганяють.

P1460452Лідія Єгорівна КРИВИЧ та Лідія Олександрівна ЗОРЕНКО:

- Зробили базар, понаставили кіосків, одні ганчірки кругом. Ми трудимся, вирощуєм, а стать ніде. Якби ви бачили ,що тут твориться рано вранці! О п’ятій годині під ворітьми уже стоїть черга. Коли відкривають ворота, то всі як рвонуть наввипередки місця займати…А охоронець ще й стоїть регоче. Мені 75 років, я хоч і прийду найперша ,за молодими не вспіваю.

Особливо важко тут, коли розсаду продають. А тепер ще примудрились заходити з іншої сторони базару, поки тут черга, вони зайдуть звідти, самі стануть, ще й подругам місця позаймають. Там же одні перекупщики, а з своєю продукцією на вулицю йдемо. Ми согласні і містове платить, тільки б нормальні умови. Для таких пенсіонерів, як ми, оті столи, що понаставляли – незручні, бо дуже високі. Стоять мені важко, треба присісти, а якщо присяду, то нічого не видно. Виділяють на кожну людину по метру, а хочеться ж і картоплину, і морквину, і яке яблучко виложить. На все місця не хватає.

Людей дивує, що при наявності речового ринку, «зеленого» і ринку біля хлібзаводу, речі продають ще й там, де споконвіків торгували продуктами. Зрозуміло, що конкуренція велика, кожен намагається вижити, як може і знайти собі місце, де найбільша можливість спродати товар. Але ж повинен бути якийсь порядок. Скоро у тому ганчір’ї заблукати можна буде, бо розвішують уже речі прямо на проході.

Керівництво ринку стверджує, що за статутом тут мають право торгувати як продуктовими, так і промисловими товарами. Ніхто ж не проти. Але виділіть їм місце і нехай продають речі з речами, а продукти з продуктами. Не може риба продаватись разом з трусами.

Шановні депутати міської ради! Звертаємось до Вас від імені охтирчан. Негайно зверніть увагу на ситуацію на Охтирському ринку. Не допустіть, щоб промтовари витіснили сільськогосподарську продукцію. Якщо керівництво ринку не може впорядкувати торгівлю на ввіреній їм території, то ви візьміть відповідальність на себе.

Дайте можливість торгувати кожному, але у відповідному місці і в рівних умовах. Припиніть, нарешті, бардак у центрі міста! Скільки Вам для цього знадобиться часу, – рахуватимуть Ваші виборці!

Час пішов!

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: