Чудо пасажироперевезень

4 октября 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 2 коммент. | №40(914)

ЧудоУ службових справах мені нещодавно довелося їхати у село Сонячне. І трапилося так, що день поїздки припав на пільговий день пасажиро перевезень, коли безкоштовно обслуговуються пенсіонери. Допотопний автобус марки «КаВЗ» стояв на платформі автостанції вже переповнений, готовий до відправки. Втиснутися довелося майже в останню хвилину. Якби знала, що це буде за випробування і почуттів, і фізичних сил – ні в якому разі не поїхала б!

Уявіть собі іржаву і майже наскрізь прогнивши машину, яка Бог знає стільки пролежала на звалищі, до якої приставили колеса і під капотом прилаштували двигуна. Оце саме такий вигляд має автобус, який перевозить пенсіонерів у Бугрувате, Сонячне та Іллічівку. В салоні повністю іржава обшивка, яка тримається на заклепках. Пасажирські місця в такому стані, що страшно глянути: з-під засмальцьованого драного дерматину виглядають клапті порепаного від старості поролону, а металеві поручні такі липкі, що потримавшись за них, важко відліпити руку від нарощеного роками лепу. Вікна салону – в пилюці. Підлоги видно не було, бо ноги пасажирів стояли дуже щільно. Те, як їхало це чудо пасажироперевезень, опису не підлягає: суцільне «дир-тир». У автобусі стояв такий гамір десь із чотирьох десятків голосів, бо кожен говорив про свої справи із сусідом, стараючись перекричати гуркіт мотору.

ЦифрыСпочатку автобусик набивався пасажирами під зав’язку. Я, зайшовши на автостанції останньою, до виїзду з Охтирки виявилася вже в кінці салону, – люди сідали ще й дорогою. Як почали виходити, то аж дивно ставало: де ж вони всі вміщалися, та ще з багажем? Хтось витягував з салону скручений рулон метрів десять пластикової шланги, виносили об’ємні пакунки з обновками, хтось купив соковижималку, про що свідчив напис на упаковці. А ще у кожного – торби, корзини, пакети і пакетики…

Виявляється, у перевізника Конвісара Миколи Васильовича для перевезень тих, хто гроші за проїзд платить, є новенька «Газель», а для пільгової категорії він спеціально придбав чи десь на звалищі підібрав той злощасний «КаВЗик». Пенсіонерів він возить безплатно різ на місяць всього два рейси за день.

- Перший рейс – о сьомій годині ранку в Сонячному, о восьмій приїздить в Охтирку. У той «КаВЗик», буває, і до 70 чоловік набивається, бо кожний знає, що зекономить на дорозі якусь двадцятку, а для пенсіонера це теж гроші, – розказують жителі Сонячного. – Приїхавши в райцентр, на все про все маємо дві години часу, бо о десятій годині автобус виїздить у зворотному напрямку. За цей час до лікаря не встигнеш, бо до поліклініки туди й назад треба мінімум півгодини, поки в реєстратуру, в чергу, то вже не розраховуй, що встигнеш назад по пільзі доїхати. А крім лікарні і поліклініки є потреба і інші соціальні установи відвідати чи якісь документи оформити, щось купити чи продати.

Люди тихо обурюються, що держава, давши пільгу, тим самим принижує і ображає гідність стариків. Перевізник рано чи пізно все одно свою дотацію від держави отримає, а рубці на серці пенсіонерів не залікуються. Можна погодитися і з перевізником виключно в плані стану районних доріг. Але ж вони скрізь однакові і гроблять свої транспортні засоби всі підприємці, які обрали подібний вид діяльності. Проте тільки один із них вирішив бути «мудрішим». У нас відбулась розмова з Миколою Васильовичем і, слід віддати йому належне, він погодився з висунутими претензіями, не лукавив і пообіцяв виправити ситуацію. Що буде зроблено, ми побачимо.

Проте хотілося б посадити в той «КАвЗик» голову райдержадміністрації Анатолія Коваля, його заступників Олександра Картуза і Валентину Устинову, весь склад охтирських даішників, та й покатати їх по дорозі до Сонячного. Мабуть, зразу б придумали вихід із становища.

Л.Меркульцева

 Комментарии (2)

 

  1. Елена пишет:

    Я с вами согласна. Это какой-то непонятный принципиализм

  2. Андрей пишет:

    А проблема только в КАВЗике, или в жадности пенсионеров? Жалко заплатить за билет ,а потом жалуются, что не такой транспорт. удивляюсь почему всем нужно ехать в одно и то же время на этом страшном автобусе. не столько экономии сколько физических и душевных страданий.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: