Квіткова долина

7 октября 2013 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №41(915)

Королева осені – хризантема

Наталія Зіненко 5 років тому «захворіла» хризантемоманією. Саме так називає власниця своє хобі.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

- Пам`ятаю, як купила перший горщик з хризантемами. Спочатку це було просто для краси. Адже яскравий цвіт так легко міг підняти сірий осінній настрій. А потім сама собі подумала, чому це я повинна витрачати кошти на те, що можу виростити сама. Так і почалася моя мандрівка у світ хризантем. Я живу у приватному будинку, відповідно маю декілька соток городу. Раніше чого тільки там не саджала – картоплю і багато інших овочів. Зараз на моїй плантації ви нічого подібного не знайдете, хіба що петрушку. Вся земля засаджена тендітними квітами.

Моє захоплення хризантемами розділяють всі члени моєї сім`ї. Чоловік разом з молодшим сином допомагають вирощувати та доглядати за квітами, свекруха в подальшому їх реалізовує. Хоча квітка вимагає щоденного догляду, я ніколи не жалкую про свій вибір.

Земельна ділянка Наталії з кожним осіннім днем розпалюється все яскравіше і яскравіше. Білі, жовті, рожеві, бордові, лимонні, бузкові, теракотові, дво- та трикольорові, махрові та ромашковидні, голчасті, кущові і кучеряві. Всього у Наталії Зіненко близько 130 видів.

Порада від Наталії:

При появі верхнього бутона у хризантеми, підгодовую її розчином суперфосфату: 100 г. заливаю 10 л води. Поливаю рослини цим розчином строго під корінь і зазвичай таку підгодівлю повторюю кожні 10 днів.

Розмножувати хризантеми поділом кущів можна в будь-який час року, навіть при цвітінні, хоча й не дуже бажано смикати квітучу рослину.

Посадка хризантем живцями здійснюється ранньою весною або влітку. Зрізують держак завдовжки 5-7 см і висаджують його в пісок, поживний грунт або їх суміш. Живці розташовують на відстані 30-40 см один від одного.

Небезпечно для хризантем напад попелиці. Висмоктуючи соки з верхівок пагонів, вони пригнічують рослини, які навіть можуть загинути. У разі виявлення шкідника, терміново обприскати рослини системним інсектицидом – розчином фітоверна.

До речі: В Європу хризантеми завезли з Японії в 1676 році. І першою країною, якій пощастило їх побачити, була Англія. Це були невеликі жовті квіти. Адже слово «хризантема» в перекладі з грецької мови дослівно означає “золота квітка”, бо вона справді нагадує сонце.

Це цікаво: Хризантема – одна з найдавніших квіткових культур. Перша письмова згадка про неї знайдено в праці китайського філософа Конфуція "Весна і осінь", створеному більше 2,5 тис. років тому. "Вони повні жовтої пишноти", – писав Конфуцій про хризантеми.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: