Чому хворіють сонячненці?

10 октября 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 3 коммент. | №41(915)

У селі Сонячному Охтирського району високий відсоток онкологічних захворювань. На сьогодні з 900 мешканців 32 чоловіка уражені цією страшною недугою. Сумна статистика свідчить, що з 10 тисяч померлих 362 пішли на той світ саме через рак. Такої ситуації немає в жодному селі області.

Про ефективність реформ в охороні здоров’я нам розповідають багато. І дуже хочеться повірити в начебто неможливе – в оптимізацію з «людським обличчям», але цей оптимістичний висновок похитнувся від нарікань мешканців села: одержати їм елементарну медичну допомогу стало важче. До найближчого стаціонару в Охтирці – 30 кілометрів, хворий може і «запізнитися» на революцію в медицині. Місцева фельдшерка, завідуюча амбулаторії загальної практики сімейної медицини Наталія Миколаївна Третяк ніяк не оцінює реформування, вона тільки констатує факти, які, на жаль, досить промовисті:

Н. Третяк- два роки тому у нас закрили дільничну лікарню, скоротили стаціонар, який був розрахований на 10 ліжок-місць. Залишивши денний стаціонар, без їдальні, а постійного лікаря немає з 1999 року. Раз на тиждень приїздить на прийом терапевт Андрій Семенович Саєнко, а так в основному доводиться самим шукати вихід із ситуацій. Зараз в амбулаторії працює 11 чоловік, з них двоє на півставки, і двоє – на 0,25 ставки. Амбулаторія працює з 8.00 до 15.00, але це не значить, що, зачинивши за собою двері ми забуваємо про свої обов’язки. Медичну допомогу, крім мене, надають і дільнична, дитяча медсестри, лаборант, хто до кого ближче живе, до того і звертаються. Ні скутера, ні велосипеда за 20 років роботи не отримувала жодного разу. А в житті, буває, трапляються різні ситуації. Ось і недавно серед ночі розбилися діти на мотоциклі. Збіглися на місце пригоди всі медпрацівники, до приїзду екстреної швидкої надали першу допомогу, як змогли.

Обіцяли, що зроблять у нас пункт швидкої допомоги, але на тому обіцянки завершились. Обіцяють нам постійного лікаря, та надії на це примарні. Хоча в сільській раді є житло для медика – благоустроєна квартира з ремонтом, опаленням, водогоном. Якби був свій лікар, більше б виявляли онкозахворювання на ранніх стадіях. А поки що ми обмежуємося лише подвірними обходами і можемо виявити лише видиму форму раку.

Не суперечимо, прогрес в медицині присутній. Центральна районна лікарня поповнюється новою сучасною апаратурою і медичним обладнанням. Але що стосується селян – то для них цей прогрес практично поза зоною досяжності. Для когось це оптимізація, а для більшості простих людей, яких начебто й щиро прагнуть оздоровити, по суті, невиліковна проблема.

Л.Меркульцева

 Комментарии (3)

 

  1. tik-tak пишет:

    Да, в нас живет страх по отношению к врачу, страх и недоверие, а еще отсутствие денег на лечение. Ведь большинство пациентов просят лекарства по-дешевле да и поменьше, врач все понимает и идет на поводу

  2. Неля пишет:

    Жалко конечно жителев Солнечного, но РАК – это болезнь, которая охватила весь мир. И не важно где ты живешь…

  3. Александр пишет:

    самое главное, что закрытие больниц и школ называют красивым словом оптимизация. пытаются сделать лучше, а получается как всегда. То что нет врача в амбулатории это ужасно, но с тем, что онкозаболевания из-за этого растут – не согласен. мне кажется причина в другом. если человек не следит за здоровьем, то ему хоть будет врач, хоть нет – он к нему не пойдет.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: