САНІТАРНІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ 90!

11 октября 2013 | СВІЖИЙ НОМЕР | 1 комментарий | №41(915)

Богданов Ю.М.В другий вихідний жовтня Україна відзначає День працівників санітарної служби.

Санітарна служба Охтирського району була заснована, як і у всій державі, в результаті нагальних потреб суспільства, яке потерпало від постійних епідемій і занадто високої захворюваності на жахливі інфекції.

Ще живі люди, які спостерігали і самі перенесли сипний і черевний тифи, малярію, віспу. Держава не тільки втрачала працездатне населення, інфекційні захворювання позбавляли можливості піднімати економіку, вийти на рівень світових стандартів в жодній із сфер народного господарства. На ліквідацію спалахів витрачались колосальні ресурси.

За минулi роки служба накопичила багаторічний досвід, створила потужний лабораторний потенціал. Суспільство завжди було інформованим про небезпеку конкретної інфекційної і не інфекційної захворюваності серед різних груп населення, розроблялись дієві рекомендації щодо збереження епідемічного благополуччя населення. Санітарна служба завжди несла відповідальність за його стабільність.

Тривають реформи в сфері медицини. Навіть ті прошарки суспільства, яких не можна віднести до її шанувальників, на сучасному етапі дуже здивовані, не розуміючи, хто триматиме руку на пульсі епідемічної ситуації, хто інформуватиме владу і співгромадян про небезпеку конкретної інфекційної і не інфекційної захворюваності серед різних груп населення, розроблятиме дієві рекомендації щодо збереження епідемічного благополуччя населення і, в решті решт, нестиме відповідальність за його стабільність? Запитань більше, ніж відповідей. Відповіді надасть час. Експерименти в цій сфері мають бути виваженими і ефективними.

Серйозного вивчення і втручання сьогодні вимагають довкілля, проблеми харчування людей, вірусні і бактеріальні крапельні, контактні, харчові інфекції і нехарчова захворюваність, для ліквідації яких, без сумніву, потрібна чітка, відпрацьована, надійна система і, за великим рахунком, епідемічне мислення (чуття), яке розвивається роками, передається поколіннями, включається в гени. Титанічних зусиль нині вимагає виховання у населення навичок здорового способу життя. Здоров’я нації це глобальна і занадто значима проблема! 

Результатом реорганізації служби передбачається створення іншої структури. Треба сподіватись, що задумані перетворення стануть запорукою виконання існуючих задач.

Із святом вас дорогі і шановні колеги, здоров’я і благополуччя вам і вашим рідним, здійснення бажань, сердечної теплоти на роботі і вдома. Всім громадянам епідемічного благополуччя!

Санітарний лікар Богданов Ю.М.

 Комментарии (1)

 

  1. Катя пишет:

    От всей души поздравляю своих колег! Катя г.Мурманск

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: