Польський офтальмолог з українськими коріннями

15 октября 2013 | СВІЖИЙ НОМЕР | 2 коммент. | №42(916)

Микола МялоОфтальмолог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, мікрохірург – Микола Михайлович Мяло. Або як сам він себе представляє – пан Мяло. А все тому, що вже більше 20 років живе та працює в Польщі. Все почалося з того часу, як батьки Миколи Михайловича…:

- … вирішили привити любов до медицини, хоча ніхто з них ніколи навіть не працював в сфері медицини. В той час якраз набирали групу військових фельдшерів в Охтирське медучилище, яке успішно закінчив в 1970 році.

І, як згадує пан Мяло, подальше навчання в Петербурзькій воєнно-медичній академії ім.С.М.Кірова пробудило інтерес до офтальмології.

- … За покликом долі опинився в Амурській області, де служив начальником парашутної групи рятівників. Працював позаштатним офтальмологом гарнізону. Був молодий, енергійний, тому хотілося багато чого досягти в житті – поступив до аспірантури в медичну академію, де й розпочав свою професійну діяльність як викладач. В дев’яностих роках був направлений до Польщі на посаду головного офтальмолога північної групи військ, начальника очного відділення центрального шпиталю. Коли в 90-х роках змінювався державний устрій, я й вирішив залишитися в Польщі, де вже протягом 20 років живу разом зі своєю сім`єю в місті Лодзь.

Микола Михайлович пишається не тільки своїми професійними досягненнями:

- Я щасливий, бо маю не тільки улюблену роботу, але й гарну сім`ю: кохана дружина, троє доньок, власноруч збудований будинок. Доньки вже дорослі. Старша закінчила в Франції медичний університет, вийшла заміж, вже подарувала мені онуків. Середня донька працює психологом, і вже також порадувала нас маленьким онуком – Робертом. Молодша донька проживає з нами. Працює у власному салоні оптики.

А ще в Миколи Мяло багато цікавих вподобань. Вся родина любить мед, тому має невелику пасіку. На питання, чи відрізняються смакові якості солодкого продукту від українського, посміхається, і каже, що все залежить від сорту, але все таки різниця є.

На власній пасиці

- Також люблю фотографувати. Це хобі з’явилося ще з піонерських часів. На плівці намагаюсь відобразити всі найяскравіші та найщасливіші моменти свого життя. Пам’ятаю, коли працював позаштатним офтальмологом, навіть намагався знімати фільми.

Микола Михайлович шкодує, що так швидко плине час, адже скільки ще хочеться в житті спробувати.

- Незважаючи на свої роки я часто літаю… на мотопараплані. А це вподобання з’явилося під час навчання на факультеті авіаційно-космічної медицини. Відповідно, добре знаю метереологію, аеродинаміку. Особливо полюбляю літати вночі та ще на рідній Україні. Адже так приємно пролітати над лісами, полями, рікою, де промайнуло моє босоноге дитинство. Це справжня ейфорія. А нещодавно з’явилася ще одна мрія – отримати дозвіл на водіння літака. Так що можливо наступного разу не приїду, а прилечу до Охтирки.

На мотопароплані

Ось такий земляк, пан Мяло живе в сусідній Польщі. Людина цікава, весела, а головне завжди пам’ятає своїх друзів та однокурсників. До речі, познайомилася з Миколою Михайловичем під час його зустрічі з однокурсниками, які в 1970 році закінчили Охтирське медичне училище. Завжди приїжджає, адже так приємно побачити рідні обличчя, згадати ті учбові часи, бо саме з цієї навчальної установи розпочалося активне та продуктивне життя Миколи Михайловича Мяло.

Карина Кучерява

 Комментарии (2)

 

  1. Ккарина пишет:

    “Коли в 90-х роках змінювався державний устрій, я й вирішив залишитися в Польщі, де вже протягом 20 років живу разом зі своєю сім`єю в місті Лодзь.”

  2. Света пишет:

    Прикольный дядя! Токо шо ж он с Украины в Польшу смотался?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: