Про квартиру, яку «з’їдає» пліснява

17 октября 2013 | КАРТИНА ТИЖНЯ | 2 коммент. | №42(916)

Як тільки-но переступила поріг квартири Євдокії Трохимівни Юхименко та Геннадія Володимировича Махнова, відразу відчула запах плісняви. «Ви проходьте, не бійтесь, можете навіть не роззуватися, ми все рівно живемо як «цигани», – саме такими словами мене зустріли господарі квартири по вулиці Київській, 113.

I cannot read the gallery's xml file: /hsphere/local/home/oxt1996rox/roxolana.com.ua/wp-content/photos/dachny/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

А почалося все з того, що 15 років тому подружжя отримало двокімнатну квартиру на 2 поверсі. Що ще, здавалося б, треба було для щастя? Але коли вдарили перші морози господарі новій квартирі вже були не раді:

- Отримали квартиру в 1998 році. І кожна зима для нас, як випробування на міцність. Спочатку грілися, як могли, а потім не витримали. І чоловік почав штурмувати ЖЕК. Вже й не пам’ятаю як, але дали нам дозвіл на установлення додаткових труб для теплопостачання. Кімната, яку обрали – кутова, в ній завжди було холодніше ніж в інших, і після цього стало тепліше, – згадує господиня.

Ось у чому справа

Далі в розмову втрутився й господар:

- Ми живемо на другому поверсі, а на першому розміщений магазин «Нафтовик». Якраз під кутовою кімнатою знаходиться склад, де майже щодня завантажують або вивантажують автомобілі з товаром. Три роки тому власники магазину вирішили поставити там міжкімнатні двері, в результаті чого порушилась циркуляція повітря. І тепер як тільки-но підключають тепло, нам потрібно переходити жити з однієї в іншу кімнату. Ви можете й самі подивитися: стіни мокрі, шпалери відпадають, стеля тріскається, від вологи лінолеум піднявся, матраци та подушки мокрі. На підлозі лежали й килими, так і ті промокли , довелося скрутити та віднести до іншої кімнати. Скільки паперів, скільки розглянутих актів у мене на руках. Де тільки я не ходив, але на мене зовсім ніхто не звертає уваги.

І тоді Геннадій Володимирович звернувся до міського голови щодо проведення обстеження умов поживання. На той час цю посаду обіймала Ірина Демченко. Отримали відповідь :

« … було проведене комісійне обстеження умов проживання в квартирі за участю представників управління житлово-комунального господарства , районної санітарно-епідеміологічної станції, приватного підприємства «СІБ» та НГВУ «Охтирканафтогаз». В результаті обстеження встановлено, що стіни та підлога вказаної квартири частково вологі та вкриті пліснявою. Причиною ситуації що склалася, є проникнення холодного повітря зі складського приміщення магазину «Нафтовик», розташованого під даною квартирою».

В цей час пан Махнов отримав для себе добру звістку, оскільки міськвиконком направив до НГВУ «Охтирканафтогаз» лист про необхідність виконання переліку робіт по обладнанню та теплоізоляції складського приміщення підвідомчого магазину, що в подальшому повинно було сприяти обмеженню доступу холодного повітря та конденсації його на стінах та підлозі.

- Вони обіцяли обладнати примикання навісу над вхідними дверима та теплоізолювати стелі складського приміщення. Також дали надію, що встановлять другий дверний блок вхідних дверей складу. Проте це все були тільки відписки. Наступне звернення я направив в червні того ж року. Відповідь прийшла вчасно, з наступними обіцянками:

«… відповідно до листа НГВУ «Охтирканафтогаз» ВАТ «Укрнафта» ремонтні роботи магазину, які поліпшать умови Вашого проживання, будуть виконанні силами будівельно-монтажного цеху нафтогазовидобувного управління «Охтирканафтогаз» в термін до 15 жовтня 2010 року».

На дворі вже 2013 рік , але стіни в квартирі Геннадія Володимировича так і потерпають від плісняви та вологи. Щовесни після холодних зим сім`я оновлює шпалери. Не вистачає ані сил, ані здоров’я, адже роки беруть своє. Подружжя в розпачі, і бігати по інстанціях ніякого здоров’я не вистачить. Телефонні дзвінки завжди ігноруються, мовляв «прийняли вашу заявку», але де ж результат ваших дій, шановна владо, запитує подружжя:

- Ні Бондаренко (начальник ПП «СІБ»), ні Цілуйко – ніхто не дає своїх пояснень. Що нам робити, куди звертатися?

Ситуація, яка склалася у власників трикімнатної квартири, ще раз підкреслює, як наша влада та держава турбуються про пенсіонерів. Як діяти соціально-вразливій верстві населення в подібних ситуаціях? Бо хто, як не вони страждають від позиції «ніхто нікому нічого не винен».

Давайте обговоримо цю тему на нашому сайті

 Комментарии (2)

 

  1. Мирная пишет:

    Это действительно проблема! И ведь у них не все так просто – залатал крышу и порядок, там постоянно вода в подвале стоит и никто ничего не может или НЕ ХОЧЕТ сделать. Зачем люди платят ЖЭКу такие деньги столько лет? А еще мне рассказали о таком факте, что в этом подвале нет света, зато есть в этой стоячей воде клещи.

  2. Наталья Ивановна пишет:

    Не повезло этим людям. шо Бондаренку на все наплевать, шо НГДУ творит, что хочет. Хотя в Ахтырке таких квартир с плесенью хватает. Никому ничего не надо. Задыхайтесь люди плесенью и запасайтесь тазиками, дожди не прекращаются, а крыши у многих дырявые.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: