Усунути порушення чи усунути перевізника?

5 ноября 2013 | ЖИТТЯ МІСТА | 5 коммент. | №44(918)

Одразу чотирьох пасажироперевізників запросили на засідання з питань контролю за транспортом при міській раді з приводу розірвання договору на пасажироперевезення в сфері маршрутного таксі за поданням Охтирської міжрайонної прокуратури.

На виконання розпорядження обласної прокуратури про перевірку місцевих пасажироперевізників з метою забезпечення дотримання ліцензійних та договірних умов, безпеки громадян на міському пасажирському транспорті була створена робоча група з числа працівників прокуратури, спеціалістів управління праці та соціального захисту управління економіки та інвестицій, які перевірили підприємців Аллу Данилюк, Тетяну Савченко, Романа Гончаренка та Івана Голубченка. І у кожного з них у належних їм маршрутних таксі виявлені практично аналогічні порушення.

У одного не та машина вийшла на рейс, у другого обшивка на вхідних дверцятах відсутня, у третього брудні шторки на вікнах, у четвертого в дощову погоду протікає обшивка машини і у всіх – у аптечках відсутні або прострочені якісь ліки (в основному новокаїн і шприци), немає вогнегасників або вони у не повіреному стані, в салоні стерті наклейки про визначення місця для особливої категорії громадян, недостовірний облік робочого часу.

Це порушення? Так! Але ж не до такої міри, щоб позбавляти людей бізнесу, розірвавши договори на пасажироперевезення.

ЧИ ВИЗНАЄТЕ ВИ СВОЇ НЕДОРОБКИ?

Алла ДАНИЛЮКАлла ДАНИЛЮК:

- Мені, як підприємцю, не надано для ознайомлення результатів прокурорської перевірки і на засіданні комісії я вперше почула про претензії до мене. Як порушення з мого боку, зафіксовано, що на маршруті працювала інша машина. Дозвольте не погодитись. А хіба якщо заявлений мікроавтобус вийшов з ладу, то чи не краще замінити його іншим, щоб не виходити з графіка і не підвести пасажирів. Щодо аптечки, то вона була, а якщо якісь ліки прострочені, то Правила дорожнього руху не вважають це порушенням.

Аптечки міняємо перед кожним техоглядом, який цьогоріч відбувся у червні. В цьому році мене, як пасажироперевізника, вже двічі перевіряли і ніяких серйозних зауважень не було. А після цієї прокурорської перевірки стверджують, що я систематично порушую умови договору і рекомендують міській раді в односторонньому порядку розірвати зі мною договір. Системою вважаються порушення, коли вони фіксуються не менш двох разів протягом року. А тут такого не було. Всі зауваження, які висловлювала комісія, відразу ж бралися до уваги і виправлялися. Яне розумію, хочуть усунути порушення, чи усунути мене, як перевізника?

Тетяна САВЧЕНКОТетяна САВЧЕНКО:

- У мене новий автобус «Рута» на 17 місць, який я взяла в кредит на 5 років до 2017 року. Він має таку конструкцію, що в дощову погоду на віконному склі утворюється конденсат, який стікає по обшивці. Що я тут можу зробити? Згідно з договором, у мене на 40 пунктів обов’язків, а у міської ради тільки два, один з яких дороги. Моя машина обслуговує такі вулиці (наприклад, Береста), по яким до цього рік ніхто не хотів їздити. А я їжджу! Хіба ж можна тільки за те, що некомплектна аптечка чи невипрані штори позбавляти людину роботи? Такі недоліки швидко усуваються.

Роман ГОНЧАРЕНКОРоман ГОНЧАРЕНКО:

- На моїх машинах працюють наймані працівники по трудовим договорам, зареєстрованим у центрі зайнятості. Щоб ніде нічого не порушувати, уклав договір з організацією, яка має ліцензію на проведення технічного та медичного оглядів. В тому автопарку водії ставлять на ніч машини, вранці, після огляду механіка і проходження перевірки стану водія у медсестри, починається робочий день. Я плачу за це немалі гроші і якщо механік випустив у рейс неоснащену машину, то це не моя вина. Перевірка проведена однобоко і склалося таке враження, що ми комусь заважаємо.

Іван ГОЛУБЧЕНКО

Іван ГОЛУБЧЕНКО:

- Мені пред’явили претензію, що з 8 найнятих працівників троє працюють на півставки. Так це одна диспетчер і двоє водіїв, які задіяні на підміні. Один з них на таких же умовах працює і у іншого перевізника. Далі перевірка установила, що я не виплатив розрахункові водію в день звільнення. А як могло бути інакше, коли він на роботу прийшов у нетверезому стані, за що й був звільнений, а потім ще два тижні пиячив і не приходив по вихідну зарплату. А коли водії автобусів з «Благоустрою» по два місяці не отримують зарплату, то чому це не цікавить прокуратуру? Якесь чудне привітання ми отримали якраз до Дня автомобіліста! Невже комусь вигідно поламати відрегульовану до автоматизму систему пасажироперевезень в Охтирці?

ВІД РЕДАКЦІЇ: Робоча комісія, яка розглядала подання міжрайонного прокурора в присутності перевізників, по своєму статусу не має вирішального голосу. Свої висновки вона подасть на виконком міської ради, який і зробить остаточні висновки з даного питання. Невже справді з якимось із цих підприємців достроково розірвуть договір на пасажироперевезення?

 Комментарии (5)

 

 1. Стрельцов пишет:

  мэрия и прокуратура плодят безработных – неужели разорвут договора, сколько же людей останутся без работы

 2. виктор пишет:

  И.О и здесь отличился.Перевозчики годами настраивали работу по маршрутам а он нагло с начало поставил(свои мерсы) а теперь расчищает дорогу своему бизнесу.Ведь никто не сказал что компенсацию маршрутчикам за перевозку льготников не была выплачена.Ведь при админ ресурсе есть возможность её получить быстрее а суммы там немаленькие .Показуха называемая заботой об АХТЫРЧАНАХ на самом деле борьба за немаленькие деньги с учётом того что всё уже настроено!!

 3. марина пишет:

  А от имени редакции лучше бы написали, что расторжение договоров с автоперевозчиками, ставят под сомнения коррупционных деяний прокуратуры и нашей мерии.

 4. Гоша пишет:

  http://www.pulsar23.com.ua/2010-05-07-09-05-23/1368-2013-11-04-08-22-13
  всё, пипец.
  Я так понял, работникам прокуроры совместно в в.о. мера приглянулся какой-то бизнес, проверяющих запустили нашли нарушение и всё….есть повод расторгнуть договор аренды земли или вообще выдать акт на закрытие и всё…

 5. Справедливость пишет:

  А как насчёт того, что власть помогает развитию бизнеса? В действительности и по справедливости нужно было бы всех перепроверить, в том числе два мерса – Родичев нашего мера и два автобуса «Благоустрия». Если какие-то нашли нарушения, то дать им срок неделю-две на устранения. Если марштурка совершенно в ужасном положении “металолом” то выдать предписание, чтоб данное транспортное средство не допустить в дальнейшем на маршрут, пусть покупают новый бусик.

  Ахтырская власть совместно с прокуратурой города побеспокоилась в пользу ….. Это всё смешно, даже ребёнку понятно, что в этой ситуации сработала «заказуха» против конкурентов.

  Влада для людей – ПИ_ДЕ_Ж ЭТО ВСЁ. позор. Коррупция, она и в Африке “Ахтырке” коррупция

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: