Абсурд чи дотримання закону?

6 ноября 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 6 коммент. | №45(919)

«А що там трапилось біля «Кнєжі», що стільки міліції було?» – запитують нас сусідські дідусі. Бо кожен, хто проживає неподалік від «Кнєжі», помітив десятки правохоронців, припаркований автозак і людей, які вишикувались для того, аби не дати зруйнувати кафе «Цезар».

I cannot read the gallery's xml file: /hsphere/local/home/oxt1996rox/roxolana.com.ua/wp-content/photos/cezar/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

Уже неодноразово у пресі висвітлювалось питання про те, що господарським судом Сумської області винесено рішення про знесення будівлі через незаконність її побудови. І от 30 жовтня прийшов той день коли рішення повинно було втілитися в дію. За словами власниці кафе Інни Сопітько їй офіційно про дату знесення не повідомили, тож про все дізналась через «сарафанне радіо».

Більше години ніяких подій не відбувалось. Потім з’явився старший державний виконавець Володимир Очкуренко. Поки він рухався в бік кафе, молодики, які вишикувались на вході, перешіптувались між собою, очікуючи, мабуть, силових методів: «Виконавця пропускаємо, а більше нікого», таким чином демонструючи, що готові до останнього стояти, захищаючи будівлю.

Але все обійшлось тихо-мирно, без провокацій. Виконавець почав складати акт. Після підписання документу понятими Федором Кіселаром та Світланою Івановою та керівником КП «Благоустрій» Анатолієм Басовим, виконавець зачитав його присутнім:

- Регулятивна частина наказу, виданого господарським судом Сумської області, передбачає знесення будівлі вітамінного бару з терасою та приведення відповідної ділянки у стан для подальшого використання…30.10.13 було визначено датою знесення. Признесенні виникли ускладнення, а саме філія «Охтирський РЕМ» не відключила електропостачання, що унеможливлює знесення.

Після цього присутні почали потихеньку розходитись. Міліціонери ще деякий час почергували неподалік, а потім і собі зникли.

Підприємці Інна та Олександр Сопітько впевнені, що така ситуація склалась через непорозуміння з міською владою:

- Ми звертались на сесію міської ради, де пропонували поставити фонтан неподалік від закладу, на що отримали відмову. У нас є всі проекти, всі розрахунки. Ми готові вкладати гроші в розбудову міста, але так, щоб з’явилось щось нормальне, а не чергові безумні клумби. Ми б могли за 2 місяці збудувати той парк молодожонів про який уже два роки говорять і нічого не роблять. Проте нам цього не дають. Всі документи, на цю будівлю є крім, договору на оренду землі. Хоча податок на землю і за використання її в комерційних цілях ми сплачуємо. Самочинне будівництво, яке нам приписують, можна узаконити і ми йдемо цим шляхом, проте місцева влада не дозволяє нам цього зробити.

Крім того, варто нагадати, що ми своїми силами утримуємо громадський туалет, а це повірте недешево. Всі свята проходять поблизу «Кнєжі», відповідно користуються туалетом всі. Знесення цієї будівлі потягне за собою закриття цих туалетів. Цікаво, що заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Ігор Яговдик, розглянувши звернення підприємців, у листі до в.о. міського голови О.Цілуйка зазначає:

«Оскільки Сопітько І.М. за даними Охтирської міської ради не має належно оформленого пакету документів на виконання компетентного благоустрою та будівельних робіт прошу надати їй допомогу в правильному та повному оформленні вищезазначених документів».

Проте думка обласної адміністрації, очевидно, не хвилює керманичів міста.

Довівши справу до суду і отримавши рішення, яке суперечить здоровому глузду, влаштували таку собі виставу раннім осіннім ранком. Невже в місті мало проблем, які можна вирішити з судом чи без нього, недостатньо незаконно побудованих споруд, які псують загальний вигляд міста?

Після подій навколо пам’ятника Леніна в місті стало тихо і немає скандалу, про який би говорило все місто, тому треба було штучно створити таку ситуацію, аби суспільство стрепенулось і побачило, як гарно працює влада і як справно дотримується закону. Ну знесуть цю споруду. Далі що? Заросте все бур’яном і вкриється товстим шаром сміття, як по всьому прилеглому парку. Хіба це конструктивне рішення мудрої влади? Звичайно, що коли є рішення суду, то міська рада ніби й руки вмила, проте чи варто було до цього доводити. Таке враження, що відбувається маніпуляція людською свідомістю. Щоб люди не думали про безробіття, маленькі зарплати, погані дороги, нехай поговорять про те, знесуть «Цезар» чи ні. А правоохоронним органам, мабуть, більше роботи немає, як півдня чекати, чи будуть масові заворушення? Ну хіба це не абсурд?

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

Стало відомо, що представники філії «Охтирський РЕМ» все-таки були присутні на місці подій, принаймні так вони пишуть у поясненні виконавчій службі. Керівництво підприємства зазначає, що для участі у виконавчому провадженні було направлено двох спеціалістів, які п’ятнадцять хвилин чекали початку виконавчих дій. Не дочекавшись, повернулись до філії для подальшого виконання своїх обов’язків. Крім того визнається, що підстав для припинення постачання електроенергії у вітамінний бар у філії «Охтирський РЕМ» немає. Хоча згідно акту державного виконавця виконавчі дії почались рівно о 8.30, що підтверджується підписами понятих та інших учасників виконавчого провадження.

Начальник виконавчої служби Максим ГМИРЯ також повідомив, що на даний час прокуратура проводить перевірку законності виконавчого провадження. Одночасно виконавча служба має намір звернутися до суду з питанням щодо роз’яснення способу, за допомогою якого має бути знесена будівля: шляхом утилізації чи демонтажу. Тобто чи вивезуть будівельні залишки на звалище, чи просто розберуть і будівельний матеріал залишиться власнику. Тож далі буде…

 Комментарии (6)

 

 1. виктор пишет:

  Не знаю кто альтернатива,ну ещё немного и он достанет многих своими экспериментами с городом .Скоро зима увидим как город её переживёт дай бог мне ошибиться.

 2. Раиса Сергеевна пишет:

  не терпящие и.о., а кто же альтернатива ему?

 3. роман пишет:

  Поскорее бы этот терминар И. О.кудато уехал достал всех уже.

 4. Горбушко пишет:

  Цилуйко он не вменяемый

 5. виктор пишет:

  Нужно наверное всем собиратся возле мерии и попытаться донести мнение жителей города,может хватит Целуйку добивать город до ручки.То школы закроет то бизнес забирает у маршрутчиков, а теперь поламаем чего нибудь.От куда он на нашу голову взялся.Кроме клумбы за бешеные деньги ничего не сделал в городе зима скоро займись чем нибудь полезным для города.

 6. Валентина Петровна пишет:

  РЭМ – козел отпущения, нужно же было найти виноватых, какой абсудр

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: