Будинок розходиться навпіл. Що робити?

21 ноября 2013 | СВІЖИЙ НОМЕР | 5 коммент. | №47(921)

Будинок по вул.Червоноармійська, 80Коли живеш у приватному будинку, то несеш повну відповідальність за багатоповерховому будинку все по іншому. Сплачуючи квартплату, люди розраховують на гідні умови проживання і виконання ремонтних робіт по першому ж зову. Проте є ряд чинників, які гальмують або й узагалі унеможливлюють роботи.

Будинок по вул. Червоноармійській,80 був збудований військовими будівельниками у 1972 році. Тоді треба було якнайшвидше звести житло. Тепер же виникла проблема в тому, що будинок знаходиться в занедбаному, а може й аварійному стані.

Ганна Іванівна Мединцева, жителька будинку Червонармійська, 80Ганна Іванівна Мединцева, жителька будинку Червонармійська,80:

- Всі жителі нашого будинку постійно живуть у страху – будинок може розвалитися в будь-який час, бо тріщина і ззовні і всередині по всій висоті. Живу в цьому будинку з 1972 року. З цією проблемою я постійно ходжу в ЖЕК № 3, проте там тільки відписуються, та обіцяли, що капітальний ремонт запланували на 2012 рік. Вже скоро й 2014, проте нічого не робиться, бо в бюджеті немає грошей. А що нам робити? Наприклад, в моїй квартирі постійно відвалюється штукатурка зі стелі та стін. Страшно спати. Взимку в квартирі плюс 13. Постійно мерзнемо. Щоб хоч якось зберегти тепло, довелося затуляти щілину ззовні. Ми, жителі будинку по Червоноармійська, 80, в розпачі, як нам далі жити, куди звертатися?

Начальник УЖКГ Юрій Фальченко стверджує, що управління не має права ремонтувати такий будинок. – Житловий кодекс, яким ми керуємось, давно застарів. До Верховної Ради вносяться проекти щодо внесення в нього змін, аби він був ближчим до реалій життя. Та поки що бачимо таку картину: норми житлового кодексу суперечать нормам цивільного кодексу та іншим законам і підзаконним актам. В житловому кодексі зазначено, що власники квартир багатоквартирного будинку є власниками підсобних приміщень, дахів, горищ і т.д. Антимонопольний комітет прийняв рішення, яке було направлено і Охтирській міській раді, що ми не маємо права втручатися в утримання власниками квартир. Ми не маємо права використовувати кошти бюджету на вищезазначені потреби. Власникам квартир необхідно створити ОСББ або житловобудівельний кооператив, і вирішувати питання ремонту. Скаржитись люди можуть куди завгодно, хоч в Гаазький трибунал, але чинне законодавство не дає можливості робити такі ремонти за кошти місцевого бюджету.

Насправді не такий страшний чорт, як його малюють. Фактично будинок складається з двох коробків, між якими є зазор. В ідеалі ця щілина повинна бути загерметизована.

В.ПідопригораКонсультує будівельник з 51-річним стажем, учасник зведення багатьох об’єктів Охтирки та району, лауреат державної премії, колишній бригадир «Охтирбуду» Володимир Петрович Підопригора:

- Це фактично два будинки, які стоять впритул один до одного. Ніякого відношення до квартир цей зазор не має. Його треба загерметизувати і все буде в порядку. Ніякої небезпеки це не представляє. В панельному будинку несучими являються внутрішні перегородки, а не зовнішні. Я й сам звертаю увагу на будинки, де порозходились такі шви. Але для паніки причин не має.

Директор ПП «СІБ» Сергій Бондаренко так коментує ситуацію:

- Військові будівельники будували дуже швидко. Будинок не тріснув, а повисипались штики між плитами. Там немає явного розколу. У 2009 році був зроблений проект, там частково робився ремонт, але після цього гроші не виділялися. Капітальним ремонтом займається управління житлово-комунального господарства.

Будинок по вул.Червоноармійська, 80Є вихід

Існує ще такий варіант вирішення проблеми. Принаймні, видно це на прикладі будинків, які обслуговуються іншими ЖЕКами. В тариф квартплати входить невелика сума за ремонт панельних стиків. На нижніх поверхах ремонт робиться силами працівників ЖЕКу, а на верхні доводиться наймати альпіністів. Це досить дороге задоволення, але проблема не безнадійна. Створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це ще один варіант виходу із ситуації.

 Комментарии (5)

 

 1. Одесса Львовна пишет:

  Если так думать, то капец всему будет уже скоро!

 2. Смирнов пишет:

  Проблема очень серьезная и ее решение по-моему это утопия

 3. Битый пишет:

  Спасение утопающих – дело рук самих утопающих. В нашем царстве-государстве. В других, вероятно, есть специальные программы для поддержания такого вот неЭЛИТНОГО жилья. Что страшно, живут в таких домах чаще всего пенсионеры с минимальными пенсиями. И мэру нашему надо не рассказывать о создании некого мифического ОСББ, а искать пути для решения этой нелегкой проблемы. Или когда дом полностью развалится, будут фоткаться на фоне и выставлять в Интернете. Прикольно же.

 4. Елена пишет:

  таких строений в городе много, утепляться надо изнутри. курятник есть курятник, кроме как своими силами и больше никак

 5. Виталий пишет:

  Совдеповское наследие трещит по швам

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: