Як боротися з димом

26 ноября 2013 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №47(921)

Осінь і весна – пори року, коли Охтирка тоне в клубах диму. Начебто і заводів немає, щоб утворювати такий смог, але виявляється, що й окремі люди можуть створювати справжнє екологічне лихо для населення невеликого міста. В більшості випадків повітря насичується димом рано вранці або пізно ввечері. Це спалюють опале листя, а разом з ними до вогню потрапляють пластикові пляшки та всілякий непотріб. Як розірвати димову завісу, що шкодить здоров’ю, і чи існують методи боротьби з паліями, ми запитали в людей, які відповідають за благоустрій нашого міста.

СеверинВіра Іванівна СЕВЕРИН, жителька м.Охтирка

- Як тільки на місто спадають сутінки так і починають підпалювати купи сухого листя. Поки дійдеш з роботи додому – такого надихаєшся, що голова обертом іде. Влада на те і є влада, щоб за порядком слідкувати. Не я повинна лаятися з сусідом, що він підпалив багаття, є люди, які за це отримують гроші від нас, громади, як платників податків. Чому працівники інспекції з благоустрою не бачать, що робиться на вулицях вранці або увечері? Не мені ж одній дихати нічим! Нехай штрафують тих, хто палить сухе листя! Пройшлися б пару разів, дивись, і поповнився б бюджет, а іншим – пересторога.

Інспекція з благоустрою має повноваження в цьому плані може і оштрафувати. Тож спочатку подумайте, що робити з сухим листям.

БіскупськаІнна Юріївна БІСКУПСЬКА, начальник інспекції з благоустрою по м.Охтирка

- Якщо нам повідомлять, де конкретно горить, ми виїдемо на місце. Зробимо приписи і розкажемо, що цього робити не можна. На приватну власність заходити не маємо права, але будемо стукати і розмовляти з власниками. Якщо горить на території якоїсь організації, то ми звертаємося до керівника і припиняємо неподобства. Робота інспекції заключається в тому, щоб попередити порушення правил благоустрою і тільки в разі, якщо людина не виправилась, виписуємо протокол. Штраф для фізичної особи складає від 360 гривень.

Керівники ЖЕКів в один голос стверджують, що на територіях, які вони обслуговують, листя вивозиться на полігон, а як боротися з тими, хто палить – не знають.

Сергій Іванович БОНДАРЕНКОСергій Іванович БОНДАРЕНКО, директор ПП «СІБ»

- Опале листя – це відходи зеленого господарства. Працівники нашого підприємства не палять. На газонах листя залишаємо як добриво, а з доріжок прибираємо і вивозимо. За тиждень вивозимо порядка 12-15 кубів, це чотири машини. Як боротися з тими, хто палить – не знаю.

 

Олена Леонідівна КАЛЄНІЧЕНКО

Олена Леонідівна КАЛЄНІЧЕНКО, директор ПП «Базис»

- Листя входять в норму накопичення побутових відходів і має вивозитись ДП «Верп». Квартиронаймач це оплачує. В зв’язку з тим, що контейнери переповнені, ми вивозимо листя на звалище за рахунок підприємства своєю технікою. Ми закуповуємо талони в ДП «Верп», двірники навантажують і вивозимо на полігон. Спалювання листя заборонено. Ми проводимо інструктаж серед працівників і вони ставлять підпис, що ознайомлені. Боротись з цим можна, якщо жителі приватного сектору будуть заключати договори. А ще це гарне добриво, можна листя компостувати у себе на городі.

ШрамкоОлександр Якович ШРАМКО, директор ПП «Жилкомсервіс»

- Наше підприємство вивозить по 1-2 машини щодня. Це дуже дорого, але ми йдемо на ці затрати. Майже всі ділянки ми вже звільнили від листя. Ми не підпалюємо. Палять в приватному секторі, ми за це не відповідаємо.

Начальник УЖКГ впевнений, що це проблема загальнодержавна.

Фальченко

Юрій Леонідович ФАЛЬЧЕНКО, начальник управління ЖКГ

- Питання треба врегулювати в межах чинного законодавства. Необхідно створити контролюючий орган, який би мав можливість перевіряти і притягати до відповідальності. Деякі повноваження були раніше в санстанції, але після реформування в них такого права немає. Це проблема не тільки міста, а й держави. У Охтирці ми вживаємо кроки для удосконалення ситуації, створили інспекцію з благоустрою, від якої очікуємо конкретних дій.

Петро Петрович ЗБАРАЖСЬКИЙДим від листя пагубно діє на організм людини.

Петро Петрович ЗБАРАЖСЬКИЙ, головний лікар КЗ «Охтирська ЦРЛ»

- Дим від спалюваного листя шкідливий перш за все для людей з хронічними захворюваннями. У хворих на бронхіт відбувається загострення. Погіршення стану відчувають люди з анемією. Окиси вуглецю зв’язують гемоглобін, він менше переносить кисню тканинам і анемія загострюється ще сильніше. З`являються головні болі. Крім того, від спалювання листя утворюються канцерогенні речовини. Треба інформувати населення про шкідливість диму від спалювання листя. Сам я листя розкидаю по городу на зиму. А весною переореться і буде добриво.

Доки ми не навчимось поважати самі себе, доти й буде Охтирка задихатися від диму, тонути у смітті й заростати бур`янами. Культура цілого міста залежить від кожного мешканця особисто. Пам’ятайте про це, перш ніж кинути сірник у купу опалого листя. Не забувайте, що здоров’я дітей залежить від того, що залишать їм батьки у спадок.

У неділю проїхав вулицями міста. Тільки по Фрунзе нарахував 17 кострищ. Самі себе травимо…

Олександр ЦІЛУЙКО, в.о.міського голови

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: