Наші земляки – професор Корабельський

27 ноября 2013 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №47(921)

Валерій Іванович КОРАБЕЛЬСЬКИЙ Доктор технічних наук, профессор Валерій Іванович КОРАБЕЛЬСЬКИЙ народився в Охтирці у 1940 році. Навчався у школі №2, в якій на той час. Були так звані «спец-класи», де учні осилювали програму середньої школи і сусіда – технікуму. Отримавши червоний диплом, Валерій поступив до вишу у Харкові, після якого викладав у Охтирському технікумі механізації та електрифікації сільського господарства такі предмети, як креслення, теорію механіки, опір матеріалів. Це у подальшому допомогло закінчити аспірантуру.

В Київському політехнічному інституті пройшов науковий шлях від аспіранта до доктора наук, в роботі – від асистента до професора. Валерій Іванович все життя проектує ґрунтообробну техніку, має більше 150 патентів по виробництву нових плугів, культиваторів тощо. Під його керівництвом захистилися 3 доктора на 16 кандидатів технічних наук, він співпрацює з науковцями Польщі, Румунії, Німеччини, з фахівцями університету м.Форт-Порт (Техас, США).

В Охтирці у Валерія Івановича є друг – Анатолій Іванович Кантока, з яким він протягом більше 35 років займався альпінізмом, були разом на Памірі, ТяньШані і Альпах.

Нещодавно редакція отримала листа від Валерія Корабельського, в якому він бажає Охтирці – шани та пам’яті, а охтирчанам – здоров’я, яке не купити ні за які гроші.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: