Місячник легалізації тіньової зайнятості

13 декабря 2013 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №50(924)

У Сумській області у грудні 2013 року стартував місячник легалізації "тіньової" зайнятості. Таке рішення прийнято у листопаді цього року на засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому підписано Звернення співголів Сумської регіональної тристоронньої соціально-економічної ради до роботодавців та працівників регіону.

сидельникПро що йде мова, розповідає начальник управління соцзахисту Катерина СІДЕЛЬНІК.

Як зазначається у Зверненні, перебіг ринкових реформ, що відбуваються в Україні, потребує нових підходів до вирішення проблем зайнятості та задоволення потреб ринку праці. Вимога часу вирішується комплексно, у тісній взаємодії місцевих органів влади, роботодавців, профспілок, податкових органів та служби зайнятості. Це – одна з найактуальніших проблем, що потребує усвідомлення кожним роботодавцем. Зростання добробуту громадян гальмується "тіньовою" економікою та нелегальною зайнятістю. Виплата зарплати "в конвертах" негативно впливає на життєвий рівень тих, хто навчає і виховує наших дітей, дбає про культурний і професійний розвиток, фізичне й моральне здоров’я нації, забезпечує охорону правопорядку тощо. За такої ситуації наша держава не може створити умови для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт.

З початком місячника буде проводитися широка роз’яснювальна робота з питань податкового та трудового законодавства, в ході якої роботодавців та найманих працівників закликатимуть до легалізації праці. Адже виплата "нелегальної" заробітної плати послаблює соціальний захист працівників, причетних до "тіньової" економіки, зменшує надходження до місцевих бюджетів та державних соціальних страхових фондів.

Досягнення нової якості життя мешканців Сумщини потребує гармонійного балансу інтересів суспільства, держави й бізнесу, запровадження принципу соціальної відповідальності бізнесу. Саме такі пріоритетні завдання ставить перед собою Сумська обласна державна адміністрація, реалізуючи Стратегію розвитку "Нова Сумщина – 2015".

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: