22 грудня – день енергетика україни

22 декабря 2013 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №51(925)

Олексій ЩЕРБИНАТЕПЛО І СВІТЛО КОЖНІЙ ОСЕЛІ

У багатьох людей ТЕЦ асоціюється лише з опаленням житла та забезпеченням квартир гарячою водою, проте однією з найважливіших функцій ТЕЦ є забезпечення електроенергією мешканців міста Охтирка і сусідніх районів. Схожі теплоелектроцентралі по Сумській області є лише в містах Суми та Шостка. І хоча за виробництвом енергії Охтирська ТЕЦ в області найменша, за транзитом електроенергії через власну електропідстанцію – вона найбільша. Електропідстанція, що є на балансі ТЕЦ, пов’язує енергосистему нашої області із енергосистемою Харківської та Полтавської областей, а саме з Харківської ТЕЦ-5 електроенергія поступає на розподільні установки електропідстанції Охтирської ТЕЦ, звідки надходить живлення до підприємств та житлових будинків міста Охтирка. Надлишок електроенергії надходить потім на електропідстанції міст Тростянець та Суми.

Напередодні Дня енергетика про проблеми і досягнення підприємства розповідає перший заступник директора ТОВ «Брок-Енергія» Олексій ЩЕРБИНА:

- Олексію Юрійовичу, розкажіть, будь ласка, головні етапи історії ТЕЦ.

- Будівництво Охтирської ТЕЦ розпочалося в далекому 1954р., на той час електроенергія в місті надходила від дизельної електростанції потужністю 550кВт лише в окремі державні установи та для освітлення центру міста. З пуском 31 грудня 1959р. в роботу Охтирської ТЕЦ в місті з?явилась достатня кількість електроенергії не тільки для освітлення будинків та вулиць, але й для розвитку існуючих промислових підприємств та будівництва та введення в дію нових.

З початком розробки нафтогазових родовищ в Охтирському районі виникла необхідність будівництва електропідстанції 110/35/10кВ та повітряних ліній електропередач, завдяки яким від Охтирської ТЕЦ було забезпечено необхідною електроенергією об?єкти видобутку нафти та газу. В 1964р. було підведено електроенергію до підстанції Охтирської ТЕЦ від 2-х ліній 110кВ «Охтирка-Ульянівка» та «Охтирка-Тростянець», завдяки яким Охтирська ТЕЦ була з’єднана з усією електросистемою України.

В 1964р. для підвищення ефективності роботи котлів та в цілому для збільшення електропотужності Охтирська ТЕЦ була переведена зі спалювання вугілля на природний газ, на якому працюємо і зараз.

В 1968р. розпочалося активне будівництво теплових мереж м. Охтирка, що дало поштовх до масової побудови багатоповерхівок в мікрорайоні Дачний та в центрі міста. На сьогоднішній день теплові мережі Охтирської ТЕЦ складають близько 56км.

В 1986р. в зв’язку з дефіцитом теплової потужності булла побудована водогрійна котельня потужністю 100Гкал/год та залізобетонна димова труба Н-90м.

На сьогоднішній день встановлена електрична потужність Охтирської ТЕЦ складає 12,75МВт/год., теплова – 225,9Гкал/год.

- Над вирішенням яких проблем підприємство працювало в 2013 році?

Нове електрообладнання другої секції КРУ-10кВ- Цей рік був непростим і водночас продуктивним для нашої станції. Підприємство налічує більше 500 одиниць основного та допоміжного енергетичного обладнання. З кожним роком застаріле обладнання потребує все більше і більше капіталовкладень, тому значні кошти йдуть на його ремонт та заміну. Цьогоріч теж проведено ремонти парових котлів з заміною поверхонь нагріву, турбогенераторів та їх допоміжного обладнання, обладнання берегової насосної станції, обладнання для хімічної очистки води з заміною зношених хімреагентів, ремонт газового господарства. Одним з найважливіших завдань у 2013 році було виконання заміни зношеного електрообладнання другої секції КРУ-10кВ, що забезпечує надійне електропостачання споживачів всього міста.

- А як розпочався опалювальний сезон 2013-2014 рр.? Які труднощі довелося долати напередодні цього непростого для тепловиків періоду?

- У зв’язку з раннім похолоданням опалювальний період в цьому році розпочався раніше, з 1 жовтня, період підготовки дещо скоротився. Найболючішим питанням для підприємства залишається зношеність теплових мереж, яким в переважній більшості виповнилося понад 30-40 років. Після закінчення опалювального періоду 2012-2013 та перед початком опалювального сезону 2013-2014 було виконано гідравлічні випробування теплових мереж. За їх результатами усунули 8 дефектних ділянок по вул. Київській, Червоноармійській, Леніна та ін. Крім того, планово проведені необхідні ремонти теплових мереж центрального колектору міста (вул.Київська, Червоноармійська, Гончаренко,Транспортна та ін.). В районі ресторану «Алмаз» та військової частини по вул. Київській було здійснено перекладку трубопроводу центрального колектору теплових мереж міста, довжиною 120 м. В цілому працівниками ТЕЦ у 2013 році було замінено близько 1500 м трубопроводів теплових мереж, мереж гарячого водопостачання та циркуляції.

- Яким бачите подальший розвиток підприємства?

- Насамперед плануємо заходи, що сприятимуть енергозбереженню. Замінимо зношені насоси на сучасні, менш енергоємні, для зменшення витрат електроенергії, відновимо ізоляцію трубопроводів та обладнання з застосуванням сучасних ізоляційних матеріалів для зменшення втрат тепла, проведемо заміну зношених мереж.

Слід сказати, що за останні роки від теплових мереж від’єдналась значна кількість споживачів. Перш за все це відбулось за рахунок промислових підприємств та приватного сектору. Тому на сьогоднішній день пріоритетним завданням для підприємства є пошук та підключення до теплових мереж нових споживачів. Енергія – наш товар і ми зацікавлені в його продажі. Ми намагаємось до кожного споживача знайти індивідуальний підхід. Якщо споживач не має фінансової можливості заплатити одразу за підключення, то вводимо практику розділення сум на кілька частин, які будуть підйомними для клієнта. В цьому році до тепломереж приєднались ЗОШ №4 та д/с «Орлятко». Ми і надалі будемо намагатися триматися даного курсу. Колектив підприємства складається з кваліфікованих працівників і кожен з них виконує важливу функцію.

Тому хочу звернутись до всіх енергетиків, які відзначають 22 грудня професійне свято:

В цей святковий день я хочу привітати всіх працівників та ветеранів ТОВ «Брок-Енергія». Завдяки Вашій роботі в оселях охтирчан тепло та затишно, це ви забезпечуєте електроенергією підприємства та приватне житло, без Вас неможливе повноцінне функціонування міста.

Я дякую нашим колегам з філії «Охтирський РЕМ» ПАТ «Сумиобленерго», НГВУ «Охтирканафтогаз» та Охтирське УБР за співпрацю і готовність підтримати в будьяку хвилину. Бажаю всім енергетикам міцного здоров’я, сили духу, достатку і справдження найзаповітніших бажань. А всіх охтирчан вітаю з наступаючими новорічними святами. Нехай Ваше життя буде сповнене світлом та теплом..

 

КОРИСТУЮТЬСЯ ПОСЛУГАМИ ТОВ «БРОК-ЕНЕРГІЯ»

    8951 – особових рахунків 45 договорів з бюджетними організаціями

      158 – інші споживачі

424217,45 м2 - опалювальна площа;

  13212 - чоловік користуються гарячою водою, з них:

  10839 – за приладами обліку;

    2373 – по нормі;

    5724 - приладів обліку гарячої води

11 тис. куб. м - середньомісячне споживання гарячої води мешканцями Охтирки

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: