Свято наближається + видео

27 декабря 2013 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №52(926)

ВІДКРИЛИ ГОЛОВНУ ЯЛИНКУ ОХТИРКИ

відкрили головну ялинку

20 грудня площа біля «Кнєжі» була багатолюдною. Дітлахи з усієї Охтирки зібрались на урочисте відкриття головної красуні. Казкові герої на чолі з Дідом Морозом та Снігуронькою вітали всіх учасників. Біля ялинки звучали мелодійні пісні, а від запальних танців танув сніг під ногами. Надважливим для дітлахів було вручення грамот та солодощів від в.о.міського голови О.Цілуйка. Подяки отримали творчі колективи Охтирки, а також переможці конкурсу іграшок. Саме ці хлопці та дівчата власними руками створили прикраси, які зайняли місця на ялинці. Свято завершилось спільним хороводом і фотосесією з персонажами дійства.

ПОДАРУНКИ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Радісна й довгоочікувана пора для дітей – новорічні свята. А починаються ці веселі незабутні події ще напередодні Нового року, коли в Україні за давніми традиціями відзначають День Святого Миколая. Так було 19 грудня. Районний Будинок культури радо зустрічав дітей. Традиційний захід «Через поле, через гай ,йде Святий Миколай» був проведений завдяки депутату міської ради Тетяні Макаровій та Інни Сопітько – помічника народного депутата України. Програма заходу була насиченою. Під оплески діти зустрічали зразковий вокальний колектив естрадного співу «Флеш» (керівник Ірина Д`яченко).

Цього разу на святі було 140 дітей різного віку. Обличчя в усіх світилися радістю. І така ж радість легко помічалась на обличчях їх батьків.

Подарунки до Дня Святого миколая

Наприкінці святкової зустрічі кожна дитина отримала від Святого Миколая подарунки та щирі привітання. Розчуленні такою щирою увагою батьки особисто підходили до організаторів та дякували за ті прекрасні моменти, які діти отримують щороку.

СПІВИ, ТАНЦІ, НЕБИЛИЦІ – ГАРНІ БУЛИ ВЕЧОРНИЦІ

Співи танці

Побут і традиції українського народу неможливо уявити без вечорниць. Колись вони були невід’ємною складовою життя українців, а зараз прекрасний привід для театральних постановок. 19 грудня до міського територіального центру завітали працівники центральної міської бібліотеки. Спільними зусиллями вони підготували справжнє дійство. Цього вечора до господині завітали і Кума, і баба Параска з бабою Палажкою, і відьма та ще багато персонажів. Народні пісні у виконанні хору під керівництвом Надії Шандиби звучали так, що захоплювало подих, а неперевершена гра акторів залишила купу вражень.

ХАЙ НІКОЛИ НЕ ПЛАЧУТЬ ЯЛИНКИ

Щороку Гетьманський національний природний парк проводить екологічну акцію «Збережи ялинку у природі». У рамках акції в навчальних закладах міста Охтирки проходять екологічні уроки «Хвойні дерева у житті людини», виставки новорічних композицій «Зорепад новорічних ідей» (Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості), Подорожі до казкового лісу (у дошкільних закладах), майстер-класи «Хай ніколи не плачуть ялинки».

На фото: гр. «Буратіно» ДНЗ «Сонечко»

Комплекс запланованих заходів сприятиме формуванню у підростаючого покоління знань про цінність вічнозелених дерев, розумінню краси у природі, необхідності уважного і відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Відповідальність перед законом За несанкціоноване вирубування ялинок, згідно із ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладається штраф у розмірі від 85 до 170 грн. на громадян, та на посадових осіб від 119 до 204 грн. крім цього злочинець має відшкодувати завдані природі збитки в розмірі 126 грн. за кожну зрубану в грудні-січні ялинку діаметром стовбура в місці зрізу до 10 см.

РЕТРО-ЯЛИНКА, НОСТАЛЬГІЯ ЗА ДИТИНСТВОМ

P1480839В Охтирському краєзнавчому музеї з’явилась ялинка, прикрашена іграшками минулого століття. Це трохи дивно звучить, проте іграшки нашого дитинства – це вже минуле століття. У кожному закладі до нового року ставлять ялинку – десь штучну, десь справжню, прикрашають різнокольоровими вогниками, грошима, блискучими іграшками. Але в краєзнавчому музеї ялинка повинна бути якоюсь особливою, мати присмак історичних подій і пропахнути минулим. Як створити таку ялинку – придумала Любов Бобарикіна:

- Коли починаєш прикрашати вдома ялинку і дістаєш іграшки, то мимовільно пригадуєш дитинство. А це завжди приємні спогади. Тому й вирішила зібрати іграшки, щоб прикрасити в музеї особливу новорічну красуню. Перші іграшки надала Ірина Повторіхіна. Вона тоді ще працювала у міськвиконкомі. А ось цей будиночок прикрашав ялинку в міській раді.

P1480829Потім з відділу культури Любов Галкіна принесла іграшки, що зберігались у її мами, також доклали зусиль працівники музею, а сьогодні бібліотекарі поповнили колекцію. З кожного по іграшці – і ялинка прикрашена. На верхівці сяє червона зірка, серед гілок ховаються різноманітні фігурки , деякі мають намальовану радянську символіку, а зверху шматочки вати, що імітують сніг. Визначити вік кожної іграшки складно, проте ,безумовно, за кожною з них – історія чийогось дитинства. Тож працівники музею звертаються до мешканців Охтирки та району подарувати іграшку свого дитинства краєзнавчому музею, щоб наступного року новорічна красуня була ще більшою, а прикраси на ній рясніші.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: