31 січня – Міжнародний день ювеліра

31 января 2014 | КАРТИНА ТИЖНЯ | Нет комментариев | №5(931)

Ідея, втілена в металі

Хто не чув виразу ювелірна точність? Ідіома вживається для позначення максимальної влучності, майстерності, точності до найдрібніших деталей. Але витоки цього фразеологізму, звичайно ж, в ремеслі ювеліра, або як раніше говорили – золотаря. Дійсно, професія ювеліра – це поєднання мистецтва і ремісництва. Адже для того, щоб створити дорогоцінну прикрасу, треба не тільки уявити собі предмет, створити ескіз, але й володіти багатьма робочими спеціальностями: бути добрим токарем, слюсарем, шліфувальником, пайовиком, лудильником, виконувати складні операції з мініатюрними деталями.

ГуторовОхтирчанин Дмитро Гуторов ще в школі зацікавився ювелірним ремеслом. Йому було цікаво вчитись паяти, поєднувати якісь деталі. Якісь тонкощі показали знайомі, щось пізнав через Всесвітню мережу, а до чогось сам додумався. Тож після закінчення загальноосвітньої школи №3 вирішив, що буде ювеліром і вступив до Державного професійно-технічного навчального закладу "Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва",таким чином перетворюючи захоплення на професію. Після закінчення навчання Дмитро отримає професію ювеліра-монтувальника і ювеліра-закріпника.

- Мені завжди хотілось щось робити своїми руками. Це ж прекрасно, що можна втілити ідею в металі, – говорить Дмитро.

Хлопець впевнений, що людині, яка вирішила присвятити себе роботі з благородними металами, варто володіти такими рисами, як посидючість, терпіння, акуратність, уміння концентруватися, мати фантазію, художній смак та хороший окомір. Адже без цього всі знання й навички, які можна здобути в училищі, не призведуть до бажаного результату. Дмитро розповів, що спочатку їх навчають обробляти та полірувати столові прибори, статуетки тощо, потім переходять до виготовлення прикрас спочатку простих, а в подальшому більш складних. Вся робота виконується вручну. Це допомагає не тільки навчитись робити оригінальні речі, а й в разі необхідності відремонтувати прикрасу. Навчатиметься Дмитро півтора року, а потім ще піврічні курси підвищення кваліфікації. Хлопець планує працювати за фахом. Тож побажаємо, щоб його прагнення до навчання привело його до висот ювелірного мистецтва.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: