2 лютого – День бабака

2 февраля 2014 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №5(931)

День суркаЗаглянути в майбутнє – неодмінно бажає кожна людина. А якщо це стосується погоди, то взагалі стає необхідністю. І в цьому допомагають Гідрометеоцентр і спостереження за природою. Напередодні свята День бабака, який нібито може передбачити прихід весни, ми поцікавились в охтирчан:

Чому ви вірите більше народним прикметам чи Гідрометцентру?

КіктенкоТетяна Кіктенко, продавець:

- Коли збиралась у відрядження, то подивилась в Інтернеті прогноз гідрометцентру, а особливо над цим не задумуюсь. З ранку вийду – подивлюсь на термометр і все. За останні роки погода у нас дуже змінилась: до травня ходимо в куртках, а потім жара одразу настає неможлива. А в грудні можна вдягати легку одежу. Тому про які прогнози можна говорити? Нас в радянські часи народним прикметам не вчили. І в день бабака не вірю. Це ж звірок, якого можна розбудити будь-коли. Це якби в полі він виліз, і побачив свою тінь, тоді б можна було вважати за народну прикмету, а так це блеф і показуха.

АніщенкоЄвдокія Аніщенко, пенсіонерка

- Прогноз погоди слухаю по радіо, але часто вони не справджуються. Та і в прикмети не вірю. Одне знаю – якщо вікна замерзли, то на вулиці мороз. Про бабака чула, що якщо вилізе з норки – то буде потепління, якщо носа не покаже – то буде холодно. Це вже точно правда. До речі, нас у селі дражнили Бабаки, так я кажу сестрі – бачиш як ми завдяки цій тваринці на весь світ прославились.

ГоровийВасиль Горовий, пенсіонер

- Кожного дня по радіо слухаю, яка погода буде протягом дня. Майже завжди збуваються їхні передбачення. Буває що на день –два кажуть неточно. Наприклад, скажуть сьогодні сніг піде – а він завтра пішов. В народні прикмети не вірю. Поки був малим і зима була справжня, то можна було вірити. Наприклад, дивився якщо граки ховаються серед гілляк – то чекай морозу або завірюхи великої. Або за димарем спостерігали. Якщо дим йде з півночі – то чекай похолодання. Про день бабака чув, але не вірю, що він може спрогнозувати правдиво.

ЛогвинЛюдмила Логвин з сином Дімою:

- Прогнозом погоди здебільшого цікавлюсь через Інтернет. В більшості випадків проноз співпадає з дійсністю. Мені здається, що про бабака недарма таке придумали і він може передбачити прихід весни. Але як кажуть у народі: «Прикметам вір – але перевір».

Ірина БайгерІрина Байгер, дизайнер:

- Ще в дитинстві, коли читала книжку про Мері Поппінс, все не могла зрозуміти, чому вона таку велику увагу приділяла напрямку вітру і як від нього може залежати життя. А потім зрозуміла, що спостерігати за вітром можна і треба, це цікаво і корисно. Для мене головним погодним оракулом є ТЕЦівська труба. Так, якщо дим з півночі – чекай похолодання, якщо із заходу, то взимку буде тепло і сиро, а в міжсізоння прохолодно і дощ, якщо вітер дме зі сходу, то взимку буде сухо і холодно, а влітку – спека, південний вітер – до зміни погоди, дим з труби стовпом – до сильного морозу.

СталинскийСергій Сталинський, пенсіонер:

- Раніше вірив, як то кажуть, те що бабки сказали. Наприклад, якщо на теплого Олексія тепло значить буде гарний урожай. Наука йде вперед, тому надаю перевагу телевізійним прогнозам погоди та радіо. Звичайно, і там не завжди кажуть правду, але більш менш температура співпадає. Ось нещодавно, передавали сніг, я подивився, а за вікном дощ ллє. А взагалі то хочу сказати, що багато залежить і від настрою жителів нашої країни, коли їм сумно то і відповідно погода в Україні люта.

ВащенкоОлег Ващенко, підприємець:

- Більше прислухаюсь до інтернет-видань. Це найкращий прогноз погоди в наш час сучасних технологій. А в народні прикмети такі як, горобці купаються на тепло, або – якщо небо чисте і всипане зірками – на мороз, вже не вірю. Звичайно і в Інтернеті не завжди погодні прогнози співпадають з реальністю, але погода завжди мінлива, і її ніколи не можна передбачити на сто відсотків.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: