События

4 февраля 2014 | ПОДІЇ | Нет комментариев | №5(931)

СобытияПРОКУРАТУРА ПРИТЯГУЄ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПОСАДОВИХ ОСІБ КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

На даний час роботу Охтирської міжрайонної прокуратури у повній мірі переорієнтовано з урахуванням змін, внесених до Закону України «Про прокуратуру» та виконання вимог нового галузевого наказу Генерального прокурора України «Про організацію прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів» від 07.11.2012 року.

За результатами нагляду за додержанням і застосуванням законів Охтирською міжрайонною прокуратурою за 12 місяців 2013 року розпочато 8 кримінальних проваджень (1 – у сфері праці; 2 – у сфері охорони прав неповнолітніх; 4 – у сфері економічних відносин, 1 – у сфері земельних правовідносин), винесено 174 постанов про проведення перевірок, внесено 109 подань, притягнуто до відповідальності 57 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, у т.ч. 32 органів державного контролю, за актами прокурорського реагування відшкодовано 3 млн. 162 тис. грн., у т.ч. до бюджету 150 тис. грн., сума, на яку заявлено позови 2 млн. 314 тис. грн.

Головними пріоритетами при цьому залишаються захист інтересів держави у бюджетній, економічній сферах, у сфері земельних правовідносин, захист прав громадян у сфері праці, забезпечення протидії корупції (складено 2 адміністративні протоколи).

Заслуговує на увагу те, що в 2013 році на адресу Головного управління Державної казначейської служби України у Сумській області внесено подання про усунення порушень вимог Бюджетного кодексу України в діяльності Охтирського управління Державної казначейської служби України Сумської області, яке включено працівниками прокуратури Сумської області до власного акта реагування, та за результатами розгляду фактів, викладених у поданні Охтирської міжрайонної прокуратури, службову особу Охтирського управління притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Також, внесено подання на адресу Охтирської ОДПІ, про усунення тиску посадових осіб інспекції на здійснення підприємницької діяльності суб’єктом господарювання, за результатами розгляду якого трьох осіб контролюючого органу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, у минулому році внесено подання на адресу Державної фінансової інспекції в Сумській області про усунення порушень вимог законодавства в діяльності працівників Охтирської об’єднаної державної фінансової інспекції, за результатами розгляду якого керівництво Охтирської ОДФІ притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Старший прокурор Охтирської міжрайонної прокуратури юрист 1 класу Б. Саєнко

Невдалий заряд акумулятора

27 січня в Пологах горів автомобіль. Сталося це о 8.30 ранку на вулиці Охтирська, 86. Господар вирішив підзарядити акумулятор своєї дев’ятки (саме так в народі називають автомобіль LADA (ВАЗ) 2109). Він під`єднав всі дроти і спокійно пішов голитися. Через деякий час почув тріск. Чоловік якомога швидше вибіг на вулиці і побачив дим, який валив з під капоту. На місці події він швидко зорієнтувався: від’єднав усі дроти від акумулятора і почав гасити полум’я. Коли зрозумів, що одному не вдасться впоратися, подзвонив на службу 101.

При пожежі господар не постраждав, але в автомобілі пошкоджено моторний відсік. На місці події було з’ясовано, що причиною загорання – коротке замикання. Орієнтовний збиток від невдалого заряду акумулятора становить близько 15 тис. гривень.

Мужчина убил своих родных, чтобы они не переживали о его судьбе

В Полтаве произошло двойное убийство. 26-летний мужчина зарезал своего 53-летнего отца, 83-летнюю бабушку и пытался лишить жизни свою 48-летнюю мать. Причина всему — хотел облегчить переживания родных за свою судьбу.

О страшной трагедии в милицию сообщила мать парня. Приехавшей на место происшествия следственно-оперативной группе окровавленная женщина рассказала, что ее сын набросился на нее с ножом, едва она зашла в квартиру. К счастью, женщине удалось избежать смертельных ударов — она получила лишь порезы руки и грудной клетки. На тот момент прочие члены семьи были уже мертвы.

Нашли злоумышленника сотрудники милиции возле водоема, где он пытался покончить жизнь самоубийством. Прохожие, которые стали свидетелями того, как мужчина пробил прорубь и нырнул под лед, вытащили его и сообщили в милицию. Чтобы доставить 26-летнего мужчину в райотдел, правоохранителям пришлось надеть ему наручники — он все время пытался вырваться и покончить с собой.

Подозреваемый объяснил свои действия так: родные переживают из-за проблем в его личной жизни, поэтому хотел лишить их душевной боли. После совершенного решил идти в монастырь «отмаливать грехи», но было настолько трудно, что решил покончить жизнь самоубийством.

По словам начальника УМВД Украины в Полтавской области Эдуарда Федосова, при изучении психологического портрета подозреваемого по месту жительства и месту работы, человек характеризовался положительно, никогда ничем особенным не отличался, работал в одном из открытых акционерных обществ города простым рабочим.

Богдан АНДРЕЕВ

В Сумах произошло убийство и самоубийство

Жуткое убийство произошло в центре Сум: местный житель убил из ружья своего знакомого, а спустя мгновение стал на колени и выстрелил себе в живот. Третий участник происшествия, ставший свидетелем, не пострадал.

Спикер сумской облмилиции Эльвира Биганова рассказала, что события развивались так: «Свидетель пришел вместе со своим знакомым на встречу с третьим парнем, а пока ждали его, зашли в магазин и купили кофе. Выходя, на улице увидели того, с кем должны были встретиться. Последний достал из сумки ружье и дважды выстрелил в одного из них. После застрелился сам».

Одна из предварительных версий, которую выдвинуло сумское УВД — убийство из-за неприязненных отношений, возможно, мести.

«Известно, что погибшие были безработными. Первому парню — 36 лет, другому — 26. На месте убийства побывала мама одного из парней, она жутко рыдала.» — рассказали сумские силовики. Подруга убитого рассказала нам, что конфликт мог произойти из-за девушки. А на странице в соцсети одного из погибших написано: «Легче льву доказать, что он баран, чем девушке, что ты ее любишь».

Игорь Серов

8-летнего попрошайку милостыню заставлял собирать отчим

При отработке района сотрудники криминальной милиции по делам детей заметили парнишку-попрошайку. Было видно, что мальчик уже давно промышляет на улице. В руках он держал железную кружку, в которую сердобольные граждане бросали мелочь.

Пообщавшись с ребенком правоохранители выяснили, что мальчик живет с матерью и ее сожителем. Учится в 3-м классе школы-интерната. Но с декабря отчим определил ему другое место. Каждое утро он привозил парнишку или на рынок или к магазину, и там до вечера ребенок просил подаяние. Периодически наведывался родственник и забирал "выручку" – 60-90 гривен в день. Деньги родители спускали на выпивку, и иногда на еду.

Кстати, есть у мальчика старший брат. Но его забрали у матери за аморальное поведение еще в 2009 году.

Как накажут мать с отчимом – неизвестно. Но уголовное дело начато по статье «Вовлечение несовершеннолетних в преступную деятельность», санкция которой предусматривает лишения свободы от четырех до десяти лет.

В.Ивченко

Сообщение девушки об изнасиловании оказалось «игрой» ее бурной фантазии

21-летняя девушка, обратившись в милицию с заявлением о том, чтоякобы стала жертвойнасилия, отказалась от своихсловсразупосле того, какее направили на проведениесудебно–медицинскойэкспертизы.

Для проведения дальнейших следственных действий заявителя и мужчину, на котрого она указывала, как на насильника, направили на проведение соответствующего обследования на выявление внешних и молекулярно – генетических признаков насильственного физического контакта.

Девушка, поняв, что для подтверждения ее словам не обходимо осуществление определенных медицинских действий, в то же время рассказала правоохранителям, как было на самом деле.

Со слов заявительницы, накануне вечером она познакомилась в развлекательном заведении с мужчиной. Они весело провели время и уже после полуночи новый знакомый предложил девушке продовжить общение у него дома, на что женщина согласилась. К месту проживания 25-летнего парня молодые люди приехали на такси и продовжили распивать спиртные напитки.

После нескольких бутылок хозяин домовладения предложил своей гостье остаться переночевать в его доме, на что девушка сказала, что чувствует себя плохо и ей нужно на свежий воздух.

Возвращаться к дому парня заявительница не стала, а пошла к подруге, которая живет неподалеку, рассказала ей о якобы совершении в отношении себя насильственного преступления, после чего вместе с приятельницей обратилась в милицию.

После выяснения обстоятельств девушка отказалась от прохождения медицинского обследования и призналась, что изнасилования в действительности не было.

В.Волкова

Обікрала свого колишнього

В Охтирському районі 44-річна місцева жителька обікрала свого колишнього співмешканця. Викрала з його гаманця 100 доларів США. Частину грошей витратила на власні потреби, а інші позичила знайомій.

До дільничного інспектора міліції звернувся 54-річний чоловік, який скаржився на свою колишню співмешканку. Як стверджував потерпілий, жінка скористалася його добротою та викрала з гаманця 100 доларів США.

Дільничні інспектори міліції швидко розшукали зловмисницю, адже вона і раніше мала судимість за аналогічні злочини.

Як з’ясували правоохоронці, того вечора жінка завітала на гостини до «старого» знайомого. Добрячи підігрівшись алкоголем вона залишилася в нього переночувати. Прокинувшись вранці, попросила у господаря грошей щоб добратися додому. Останній дозволив взяти 5 гривень з його гаманця. Відкривши гаманець жінка помітила 100 доларів. Ця купюра їй виявилася цікавішою, ніж 5 гривень. Взяла її і поїхала на ринок.

Частину здобутого витратила на власні потреби, а 300 гривень позичила знайомій.

Тепер їй може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

Юлія Табирця СЗГ УМВС України в Сумській області

Трагічний день в Малій Павлівці

21 січня надовго залишиться в пам’яті жителів із Малої Павлівки.

Перший дзвінок на 101: близько опівночі. Сім`я жила в будинку, а бабуся їхня окремо у літній кухні, де знаходилися і пічка і телевізор. Як зазвичай лягла спати, але нового дня вже не довелося стрічати. На ранок, коли родичі зайшли до кухні, все приміщення було в диму, а бабуся лежала бездиханною. Як з’ясувалося, перед тим, як лягати спати, бабуся проходила біля пічки та ймовірно, що краєм халату зачепила жаринку від розтопленої пічки. Потихеньку одяг тлів, бабуся спала і у ві сні задихнулася від їдкого диму. Тління халата ніяких збитків для будинку не наніс, окрім жахливої смерті старенької.

Другий дзвінок на 101: близько 9 години ранку. Не встигли рятівники відійти від нічного задимлення, яке забрало життя людини, як вже наступний дзвінок покликав їхати їх в теж саме село, і на той же перевулок. На місці події рятівники з’ясували, що в даному випадку горить дерев’яний будинок. Господиня розповіла, що коли повернулася з роботи увімкнула світло, телевізор, а сама пішла поратися по господарству. Через деякий час зайшла до будинку і побачила, як палає стіна. Приборкувачам червоного вогню вдалося врятувати будинок. На місці події було з’ясовано, що причиною загоряння стало коротке замикання в електромережі. Під час пожежі жінка не постраждала, будинок та всі речі не зазнали значних пошкоджень.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: