Хай добрі наміри не заваляються у довгому ящику

6 февраля 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №6(932)

Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» однією із форм здійснення депутатом своїх повноважень є його право на депутатський запит.

До відома

Депутатський запит – це підтримана радою вимога депутата до посадових осіб ради і її органів, керівників установ, організацій та підприємств незалежно від форм власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, до голови місцевої адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь, які віднесені до відання ради.

РайрадаЯк правило депутатський запит ініціюється зверненням виборців – жителів певної територіальної громади, за якою закріплений депутат або де проживає. За 2013 рік з 45 депутатів райради тільки до 19 звернулися люди з 34 запитами, які були озвучені на сесіях. По кожному з них окремо приймалося відповідне рішення, яке направлялося за адресою розгляду. Так, в минулому році 7 звернень направлено на реагування голові райради, 28 – голові РДА, 2 – начальникам управлінь, 1 – сільському голові, 1 – обласній установі, 13 – до керівників районних організацій. Які питання порушували виборці перед депутатами, яких проблем стосувалися депутатські запити та як вони виконувалися, інформує заступник голови районної ради Василь Шевченко:

Шевченко- У запитах порушувалися питання соціально-економічного розвитку населених пунктів, ремонту автомобільних доріг, газопроводів, відновлення енергопостачання, соціального обслуговування жителів, забезпечення якісного водопостачання, вирішення соціально-побутових питань. Значна кількість запитів стосувалась питань незадовільного стану пасажирських перевезень, орендних відносин, земельних та майнових паїв громадян.

Разом з тим, аналіз поданих депутатських звернень свідчить, що їх частина розглядалася не належним чином, а формально, без глибокого, всебічного та професійного вивчення ситуації і проблем, що турбують не лише депутатів, а й стосуються інтересів місцевих територіальних громад щодо поліпшення стану соціально-економічного розвитку територій, захисту їх прав. Внаслідок цього ефективність вирішення порушених у запитах проблем не зовсім висока. Це свідчить про необхідність прийняття районною радою відповідного рішення щодо вжиття заходів стосовно налагодження своєчасного, якісного та ефективного розгляду депутатських запитів всіма гілками влади, керівниками підприємств та організацій, до яких вони направлені, та дієвого контролю за їх виконанням з боку депутатів.

Від редакції: Виходить приблизно така картина: виборці звернулись до депутата з проблемою, від озвучив її у вигляді запиту на сесії, депутати скерували на розгляд конкретному керівнику. Той відписав так, ніби й не відмовив, але нічого й не пообіцяв. І цього депутату достатньо, бо є відповідь. А для людей це не є бажаним результатом. Дійсно, прийшов час щось кардинально міняти в механізмі запитів – відповідей.

І добре, що районна влада це зрозуміла і має намір виправляти ситуацію.

Не відкладайте надовго, бо добрі наміри можуть завалятися у довгому ящику.

Л.Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: