Охтирська ОДПІ

7 февраля 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIНа Сумщині знову з’явилися «однорукі бандити»

Міндоходівці викрили нелегальний гральний заклад у м. Охтирка та вилучили гральне обладнання загальною вартістю понад 60 тисяч гривень.

Гральний бізнес був і залишається одним з найприбутковіших в індустрії розваг. Не зважаючи на те що  в Україні він з 2009 року,  оголошений поза законом, дехто все таки сподівається на безкарність. Та міндоходівці Сумщини не втрачають пильності.

Під час перевірки  оперативної інформації у житловому будинку в м. Охтирка був виявлений гральний заклад. Функціонував він з дотриманням у сіх правил  конспірації. Розрахунки між відвідувачами та «власниками гри» проводились виключно готівкою. Та продумані схеми діяльності не допомогли правопорушникам залишитися «у тіні».

За наслідками проведеної операції міндоходівці вилучили 20 гральних автоматів вартістю 60 тис. грн., 2 комп’ютерні системні блоки та більше 1,5 тис. грн. готівки.

Стосовно порушників відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.203-2 КК України. Санкції статті передбачають штраф від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.

Міндоходів планує об’єднати звітність з ПДФО та ЄСВ для зручності підприємців

Міністерство доходів і зборів планує вже найближчим часом  впровадити єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Ця можливість неодноразово обговорювалася на зустрічах представників ділових кіл з керівництвом Міністерства та була підтримана керівником відомства Олександром Клименко.

Об’єднання звітності дозволить скоротити документообіг для підприємств та самозайнятих громадян, а також  зменшить для них витрати часу на виконання процедур сплати податків.

За дорученням Міністра, фахівці відомства розробили кілька варіантів об’єднання звітності, які виносяться на обговорення із громадськістю. Зокрема, експерти Міністерства пропонують уніфікувати не тільки документообіг, а й бази даних щодо платників ПДФО та ЄСВ. Що стосується безпосередньо об’єднаного звіту, то на розсуд підприємців виносяться два варіанти: приєднання відомостей про сплату ЄСВ до загальної декларації про доходи або, навпаки, внесення записів про нарахування ПДФО до звітності зі сплати єдиного внеску.

Фахівці Міністерства підкреслюють, що об’єднання звітності – це черговий крок у рамках реформи адміністрування єдиного соціального внеску, яка розпочалася із передачею у 2013 році  цієї функції від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України. У майбутньому Міністерство також планує розширити можливості для подачі об’єднаної звітності в режимі он-лайн.

Міністерство доходів і зборів закликає всіх зацікавлених представників громадськості до широкого обговорення запропонованих ініціатив. Пропозиції та зауваження щодо ініціативи Міндоходів просимо направляти на електронну адресу: spddpa@ukr.net.

Крім того, пропонуємо  взяти участь в анкетуванні щодо проекту нової форми звітності з ПДФО та ЄСВ.

Новий розмір мінімальної зарплати в 2014 році: на що він впливає

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 №719-VII  встановлено наступні розміри мінімальної заробітної плати в 2014 році:

- з 1 січня 2014 року – 1218 грн.;

- з 1 липня 2014 року – 1250 грн.;

- з 1 жовтня 2014 року – 1301 грн.

1. Ставка єдиного податку для фізосiб – підприємців першої та другої груп розраховується виходячи з розміpу мінімальної заробітної плати станoм нa 1 січня звітного року. Згіднo з підпyнктoм 293.2 Податкового кодекcу України максимальна ставка складає:

- для першої групи єдиного податку – 121,80 грн. (10 відсоткiв вiд розміру мінімальної заробітної плати на 01.01.2014);

-  для другої групи єдиного податку – 243,60 грн. (20 відсоткiв вiд розміру мінімальної заробітної плати на 01.01.2014).

2. Беручи до увaги новий прожитковий мінімум в 2014 році для працездатної особи (тобто 1218 грн.), з 1 січня 2014 pоку податкова соціальна пільга (ПСП) отримала такі розміри:

- загальна – 609,00 гpн. (тобто 50 % вищезгаданогo прожиткового мінімуму – розраховано згіднo пункту 1 рoзділу XIХ "Прикінцеві полoжeння" Податкового кодексу);

- підвищена – 913,50 грн. (150% ПСП);

- найвища – 1218 грн. (200% ПСП).

Згідно підпунктy 169.4.1 Податкового кодекcу податкова соціальна пільга може застосовуватися до доходу працівника у виглядi заробітної плати чи прирівняних до нeї виплат, якщo розмір доходу нe перевишує прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленoгo нa 1 січня звітнoгo податковогo року, помноженoгo нa 1,4 тa округленогo дo найближчиx 10 гривень.

Tобтo максимальний розмір доходу, при оподаткуванні якогo може бути застосована податкова соціальна пільга у 2014 рoці = 1218 грн. х 1,4 ? 1710 грн.

3. Згіднo пiдпункту 140.1.7 Податкового кодекcу дo cкладу витрат на відрядження вiдносятьcя витрати, не підтверджeні документальнo, на харчування тa фінансування iншиx власних потреб фізичної оcoби (добові витрати), понесенi y 3в’язку з тaким відрядженням у межаx теритoрії України, aлe не бiльш як 0,2 розмiру мінімальної заробітної плати, встановленої зaконoм на 1січня податкового (звітнoго) року, в розрахунку зa кoжен календарний день тaкогo відрядження, a для відряджень зa кордон – нe вище 0,75 розміpу мінімальної заробітної плати, встановленої зaконoм на 1 січня податкового (звітнoго) рoку, в розрахунку за кoжeн календарний день такoгo відрядження.

Грунтуючиcь на дaниx мінімальної заробітної плати на 2014 рік, можемо обчислити максимальний розмір добових в 2014 році:

- добові витрати під чаc відряджень по Україні – 1218,00 х 0,20 = 243,60 гpивeнь.

- добові витрати пiд час відряджень за кордон – 1218,00 х 0,75 = 913,50 гpивeнь.

4. Згідно пyнкту 167.1 Податкового кодексу для податку на доходи фізичних осіб ставка податку збiльшуєтьcя дo 17 відсотків, кoли дoхід перебiльшує десять мінімальних заробітних плат, тoбтo 1218 грн. х 10 = 12180 грн. на мiсяць.

Реформа адміністрування єдиного соціального внеску: ще один крок

Міністерство доходів і зборів планує вже найближчим часом  впровадити єдину звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

З метою створення сприятливих умов, а також зменшення витрат часу, пов’язаних із заповненням та поданням податкової звітності, на сьогодні Міністерством проводиться робота щодо об’єднання звітності податкового розрахунку сум доходу, нарахованого  на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою N 1ДФ та звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування .

Розроблено кілька варіантів об’єднання звітності, які виносяться на обговорення із громадськістю. На розсуд підприємців виносяться два варіанти: приєднання відомостей про сплату ЄСВ до загальної декларації про доходи або, навпаки, внесення записів про нарахування ПДФО до звітності зі сплати єдиного внеску.

Об’єднання звітності – це черговий крок у рамках реформи адміністрування єдиного соціального внеску, яка почалася з передачею в 2013 році  функції від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України. В майбутньому Міністерство також планує розширити можливості для подання об’єднаної звітності в режимі он-лайн.

Репетитори, легалізуйте свій дохід!

Піклуючись про майбутнє своєї дитини, батьки, безсумнівно, хочуть для неї найкращого. А тому, щоб гідно підготуватися до ЗНО, звертаються за послугами до репетиторів.

На сьогодні репетиторство – це та сфера, яку досить важко контролювати і ні для кого не секрет, що для вчителів надання репетиторських послуг є додатковим джерелом доходу. А тому залишається лише сподіватися на порядність таких громадян.

Негласна статистика свідчить, що заробіток від подібного виду діяльності може сягати від 50 до 150 грн. за годину заняття. Відповідно за півроку домашнє репетиторство може принести від 2500 до 7000 гривень доходу, що виплачується виключно  «у конверті». 

Громадяни, що надають послуги в якості репетиторів, можуть досить просто легалізувати свій дохід, добровільно сплативши податки. Окрім того, репетитор, що забезпечує себе роботою самостійно, може сплачувати додаткові кошти до майбутнього пенсійного забезпечення.

Охтирська ОДПІ запрошує громадян зазначеної категорії задекларувати свої доходи до 1 травня 2014 року. Відтепер це можна зробити і в електронному вигляді. Достатньо лише отримати безкоштовний електронний ключ та мати підключений до Інтернету комп’ютер.  Фахівці інспекції чекають на Вас у Центрі обслуговування платників податків за адресою м. Охтирка, вул. Снайпера,3 , довідки за телефоном 3-14-17.

Фінансова звітність подається разом з податковою декларацією

Платник податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією подає до органів Міндоходів квартальну або річну фінансову звітність.

Отже, платники податку на прибуток, для яких базовим звітним періодом є:

календарний квартал, подають фінансову звітність протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (півріччя). За 2013 рік – не пізніше 10 лютого 2014 року;

календарний рік – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. За 2013 рік – не пізніше 3 березня 2014 року.

За неподання фінансової звітності передбачена адміністративна відповідальність, зокрема, внесення неправдивих даних до фінансової звітності, неподання фінансової звітності, тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, – тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу, платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: