Охтирська ОДПІ

14 февраля 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIСумський бізнес запропонував електронізувати видачу ліцензій

Олександр Семченко, начальник Головного управління Міндоходів у Сумській області черговий раз зустрівся з бізнесом для обговорення проблемних питань, під час якого отримав пропозиції змін до законодавства.

  – Щоб допомогти Вам вирішити проблеми, я повинен про них знати, – звернувся до підприємництва Олександр Семченко.

Очільник відомства висловив присутнім вдячність за важливість сплачувати податки з точки зору забезпечення стабільного фінансування місцевих громад, соціальних інститутів, закладів освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства. Це і є справжня соціальна відповідальність бізнесу.

Під час зустрічі від представники малого та середнього бізнесу надійшли пропозиції про електронізацію ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, а також можливість отримання довідки про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів через Інтернет.

Фахівці Головного управління Міндоходів опрацювали їх та передали до Міністерства доходів і зборів України для подальшої реалізації.

Охтирські міндоходівці провели діалог з бізнесом.

У заході взяли участь в.о. начальника Охтирської ОДПІ Наталія Окрайченко, голови громадських організацій охтирщини та представники бізнес-структур.

«Сьогоднішня наша зустріч для Вас – це можливість дізнатися про наші плани щодо подальшого удосконалення податкового та митного законодавства, для нас – почути питання, які турбують бізнес.», – зазначила на початку зустрічі Наталія Василівна.

Наталія Окрайченко наголосила, що одним з основних завдань роботи органів доходів і зборів – є створення для платників податків якісного сервісу, надання більш широкого спектру послуг, спрощення процедури адміністрування податків і митних платежів.

Також, під час зустрічі до бізнес-спільноти був доведний стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів на 2013—2018 роки. На прикінці йшла мова про використання у роботі бізнесу ІТ-технологій, обговорювання концепція реформи декларування доходів від громадян. Так, з 1 січня 2014 року Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів переходить на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа для посилення захисту електронної звітності, також спрощено порядок реєстрації платником ПДВ та платником єдиного податку.

Представники громадських організації подякували за такий формат спілкування, професійну роботу відомства, вміле керування та поєднання процесів збирання податків і водночас підтримку бізнесу та висловили сподівання й надалі підтримувати партнерський діалог.

«Сподіваюсь, що і в подальшому ми будемо цінувати та поважати один одного, а всі питання, що будуть виникати – обов’язково вирішимо!», – зазначила на закінчення Наталія Окрайчено

Особливості та організація кампанії декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року

Процес декларування доходів громадян – один із елементів виховання та підвищення податкової культури наших громадян, результати якого оцінюють рівень громадянської свідомості суспільства, свідомого ставлення громадян до сплати податків.

Згідно норм Податкового кодексу України кампанії декларування доходів громадян за 2013 рік стартувала 1 січня і триватиме до 1 травня поточного року. Останнім днем подання декларації у 2014 році вважається 30 квітня.

Право на податкову знижку, в частині понесених витрат протягом 2013 року, визначених статтею 166 Податкового кодексу, можна використати до кінця 2014 року.

З метою створення умов для виконання громадянами обов”язку з декларування та використання права на податкову знижку з початком кампанії Охтирською ОДПІ розгорнуто широкомасштабну масово-роз”ясню вальну та агітаційну робот де задіяні всі місцеві засоби масової інформації, зовнішні носії – „швидкопливні рядки”, сіті- лайти, інформаційні дошки, а також гучномовці ринків та автостанції..

На час кампанії декларування податківці Охтирської ОДПІ працюватимуть у посиленому режимі. З початком деклараційної кампанії громадяни можуть отримати не лише консультаційну допомогу, а також з’ясувати усі незрозумілі питання стосовно порядку заповнення та подання декларації. У Центрі обслуговування платників податків Охтирської ОДПІ податківці надають повний комплекс адміністративних, інформативних  послуг для платників, у тому числі з приймання звітності від фізичних осіб, та активно роз’яснюють порядок застосування норм Податкового кодексу України.

Також тут надаються додаткові послуги, зокрема – видача безкоштовних бланків податкової декларації.

«Для того, щоб громадяни могли звертатися до сервісного центру у зручний для них час з 2 січня по 1 травня 2013 року запроваджено продовжений режим роботи податківців у вечірні години – до 20-00, у суботу з 9-00 до 16-00» – повідомив Олександр Нікітін, начальник Охтирської ОДПІ.<

А також зазначив, що практикується надання консультацій та приймання декларацій з виїздом у сільські ради. В своїх публікаціях і виступах у ЗМІ ми неодноразово звертали увагу на видах доходів і прибутку громадян, які підлягають обов”язковому декларуванню. Сьогодні ж хотілось би акцентувати увагу на доходах від надання платних послуг громадянами без державної реєстрації – це і послуги будівництва та ремонту осель громадян, ремонту та техобслуговуванню їх транспортних засобів, послуги таксі, здачі в оренду житлових і не житлових приміщень громадянам, надання сільгосппослуг ( оранки, культивації, інше). Під обов”язкове декларування підпадають і доходи від продажу сільгосппродукції, вирощеної при самостійному обробітку громадянами земельних паїв.

Охтирська ОДПІ звертається з проханням до громадян, які отримували протягом 2013 року вище зазначені доходи, виконати обов”язок перед своєю громадою, своїми односельцями і своєчасно задекларувати доходи. Бо декларування доходів громадян – це загально європейський тренд. Свідоме декларування своїх доходів та сплата податків українцями – вірний шлях до побудови європейського суспільства.

Висловлюємо вдячність за своєчасно подану декларацію!

Отримуйте ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами в ЦОПах

Таке розширення переліку адміністративних послуг, які надаються в центрах обслуговування платників податків, зорієнтоване на економію коштів та часу  представників бізнесу.

– Одним із кроків оптимізації роботи бізнесу є полегшення процедури отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Так, ці дозвільні документи видаються органами Міндоходів суб’єктам господарчої діяльності усіх форм власності, зареєстрованим на території України, в тому числі їх виробниками, за наявності у них відповідних документів, –  коментує начальник ГУ Міндоходів у Сумській області Олександр Семченко.

За минулий рік було видано  більше 4300 ліцензій. Найбільше отримують ліцензії в Сумах та Роменському районі.

Довідково:

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами потрібно до Головного управління або до Центру обслуговування платників за місцем провадження суб’єктом його торговельної діяльності подати заяву. До заяви додається довідка органу доходів і зборів про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Ліцензія або рішення про відмову у її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів від дня одержання документів.

Понад 200 сумчани цьогоріч обрали добровільне пенсійне страхування

Отримувати пенсію за віком можуть лише особи, застраховані в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Тим, хто не перебуває на такому обліку, міндоходівці Сумщини радять укласти договори про добровільне пенсійне страхування.

Тільки з початку 2014 року понад 200 сумчан уклали відповідні договори та скористалися можливістю добровільно робити щомісячні внески до Пенсійного фонду. Загальна сума відрахувань цих осіб становить близько 800 тисяч гривень на місяць.

За словами начальника ГУ Міндоходів у Сумській області Олександра Семченка, така активність наших громадян свідчить про зростання їх свідомості та відповідальне ставлення до власного майбутнього.

Щоб укласти відповідний договір, необхідно звернутися до центрів обслуговування платників при державних податкових інспекціях за місцем проживання та обрати умови добровільного страхування. При цьому мінімальний розмір єдиного внеску не може бути меншим за 404 грн.38 коп. на місяць.

Відповідно до чинного законодавства право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні мають особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску. Це можуть бути також іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, та громадяни України, що постійно перебувають за межами України.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: