Як подавати апеляційну скаргу?

17 февраля 2014 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев | №7(933)

БондаренкоНа це питання дає відповідь Вікторія Бондаренко, прокурор Охтирської міжрайонної прокуратури.

- Апеляційна скарга може бути подана на вирок або ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру – уже не протягом п’ятнадцяти днів, а протягом тридцяти днів з дня їх проголошення. Разом з тим, на інші ухвали суду першої інстанції – протягом семи днів з дня її проголошення, а не протягом п’ятнадцяти днів; на ухвалу слідчого судді – протягом п’яти днів.

У апеляційній скарзі мають міститися вже не тільки прізвище, ім’я та по батькові (найменування), місце проживання (перебування) особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Конкретизовано сутність клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу – це має бути клопотання про дослідження доказів.

Для усунення недоліків апеляційної скарги строк становить вже не сім днів, а таку кількість днів, яка визначається апеляційним судом у межах п’ятнадцяти днів.

Суду апеляційної інстанції вперше надається право ухвалити судове рішення за результатами письмового провадження, якщо всі учасники судового провадження заявили клопотання про здійснення провадження за їх відсутності. Але при цьому слід зазначити, що якщо під час письмового провадження суд апеляційної інстанції дійде висновку, що необхідно провести апеляційний розгляд, він призначає такий розгляд.

За наслідками апеляційного розгляду за скаргою на вирок або ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції вже не може повернути провадження прокуророві на додаткове розслідування. Однобічність або неповнота досудового розслідування вже не можуть бути підставою для скасування або зміни судового рішення судом апеляційної інстанції.

За новим Кримінальним процесуальним кодексом України вже не може бути підставою для визнання судового розгляду неповним – не з’ясування з достатньою повнотою даних про особу засудженого чи виправданого. Новим видом істотного порушення вимог кримінального процесуального закону стало здійснення судового провадження за відсутності потерпілого належним чином не повідомленого про дату, час і місце судового засідання. Натомість вже не вважаються істотними наступні порушення вимог кримінального процесуального закону: 1) порушення права обвинуваченого користуватися рідною мовою чи мовою, якою він володіє, і допомогою перекладача; 2) провадження розслідування справи особою, яка підлягала відводу; 3) порушення таємниці наради суддів; 4) не підписання вироку будь-ким із суддів; 5) порушення вимог про обов’язковість пред’явлення обвинувачення і матеріалів розслідування для ознайомлення; 6) не затвердження обвинувального акту прокурором чи не вручення його обвинуваченому; 7) порушення вимог щодо незмінності складу суду, надання підсудному права виступити в дебатах з останнім словом.

Додатковою підставою для визнання неправильним застосування кримінального закону, що тягне за собою скасування або зміну вироку стало призначення більш суворого покарання, ніж передбачено відповідною статтею (частиною статті) закону України про кримінальну відповідальність.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: