Гроза для корупціонерів

20 февраля 2014 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | 1 комментарий | №8(934)

На розширеній координаційній нараді керівників правоохоронних органів м.Охтирка і Охтирського району під головуванням Охтирського міжрайонного прокурора Олега Плескача розглядалося питання про стан злочинності в регіоні, у тому числі вчиненню тяжких та особливо тяжких злочинів раніше судимими, її економічні прояви, боротьбу з корупцією та хабарництвом.

Аналізуючи виступ прокурора щодо стану злочинності і протидії злочинності стає зрозуміло, що у нього є причини бути не зовсім задоволеним роботою міліції. І якщо в розслідуванні кримінальних правопорушень, хуліганств, розбоїв тощо картина більш-менш зрозуміла, то практично факт бездіяльності продемонстрував у 2013 році сектор державної служби боротьби з економічними злочинами.

Олег Плескач зазначив, що протягом минулого року жодного кримінально-карного діянні у земельній, банківській та кредитно-фінансовій сферах, при використанні бюджетних коштів через моніторинг процедур державних закупівель не було виявлено та направлено до суду.

Разом з тим, протягом року зареєстровано 39 кримінальних проваджень, які обліковані як такі, що виявлені співробітниками вказаного сектору. Зокрема, 15 стосуються бюджетної сфери, 7 – приватизації землі, 5 – високих технологій, 6 – агропромислового комплексу, 6 – паливно-енергетичного комплексу, 2 – з ознаками корупції. Жодне з цих кримінальних проваджень не дійшли до суду! І прокурор робить висновок про створення формального підходу до роботи працівників підрозділу і штучного створення благополуччя на закріпленому напряму роботи, а причиною низької ефективності у протидії корупції, економічній злочинності є, перш за все, недостатня спрямованість оперативно-розшукової діяльності на виявлення і розкриття цих злочинів.

Не було чим заперечити дані факти очільнику Охтирської міліції Віталію Негаматуліну. Проте його інформація щодо посилення роботи сектору боротьби з економічними злочинами є оптимістичною:

- Справа у тому, що в Охтирці протягом тривалого часу цим підрозділом не керували люди з інших регіонів, ні з ким із місцевих не зв’язані особистими стосунками. Нещодавно на цю посаду призначили нового керівника, не місцевого. І тепер мені буде незрозуміло, якщо ситуація із виявленням правопорушень економічного напряму не зміниться і належним чином не налаштується. У нас місто не ідеальне, від інших нічим не відрізняється, але чомусь ні хабара ніхто не бере і нікому не дає, ні руку в бюджетну кишеню не запускає. Я буду дуже вимогливим саме у цьому напряму роботи, запевнив Віталій Олександрович.

В свою чергу новий начальник сектору боротьби з економічними злочинами Сергій Поклад пообіцяв значно активізувати роботу підрозділу щодо запобігання протидії корупції та хабарництва, економічних проявів злочинності.

Наша довідка

IMG_5222Сергій Валентинович Поклад – начальник сектору державної служби боротьби з економічними злочинами Охтирського МВ УМВС України в Сумській області.

Народився: 4 грудня 1980 року, м. Кременчук

Освіта: в 2006 році закінчив Харківський Національний Університет внутрішніх справ, факультет – правознавство.

Робота: починав працювати з помічника дільничного інспектора міліції в Диканьському РВ УМВС України в Полтавської обл., потім помічником оперуповноваженого, а згодом і оперуповноваженим в УБОЗ (управління по боротьбі з організованою злочинністю) УМВС України в Полтавській області у відділі боротьби із хабарництвом. Далі у відділі по боротьбі з торгівлею людьми, відділ внутрішньої безпеки в Полтавській області, в Черкаській області працював у відділі по боротьбі з торгівлею людьми, на Львівській залізниці очолював посаду начальника сектору карного розшуку, був заступником начальника відділу оперативних розробок УДСБЕЗ УМВС України в Чернівецькій області.

Сімейний стан: одружений, виховує доньку

Хобі: спорт, полювання

 Комментарии (1)

 

  1. Броколли пишет:

    Вот бы Мыколу Федоровыча Вереса назначить головой по борьбе с коррупцией, или Д.В. Горбушко Вот бы был порядок, а так одна имитация

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: