Під тягарем державної недалекоглядності

20 февраля 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №8(934)

На минулому тижні до редакції звернулася обурена жителька села Куземин – мати двох школярів місцевої школи.

Ситуація виявилася дійсно парадоксальною. У навчальному закладі є шкільний автобус, який підвозить дітей на заняття та додому. Дуже зручно, адже Куземин – село велике і школярів та малюків, які відвідують дитсадок, – чимало.

- Нам до школи десь два з половиною кілометри. Раніше водій автобуса завжди зупинявся і підбирав наших дітей, а вчора попередив, щоб ішли пішки, бо приїде перевірка з контрольно-ревізійного управління і складе акта, що водій порушує законодавство. Виявляється, забирати дітей по шляху рейсу йому заборонено! Хіба таке може бути? – запитувала у нас куземинчанка.

Це ж тільки уявіть собі: сніг, мороз, чи дощ та багнюка сільський доріг, їде шкільний автобус, який забрав дітей, що живуть на відстані більше трьох кілометрів до школи. А мимо тих, кому менше цієї відстані, проїжджає мимо… Причому, ця відстань рахується тільки по центральній вулиці, якою їде автобус. Але ж не всі живуть саме по цій вулиці, багатьом до неї ще треба дістатися з розгалужених по обидва боку провулочків, довжина яких теж сягає не менше двох кілометрів.

Просто повірити важко в подібний абсурд. Здається, повинно бути так: якщо є шкільний автобус, то він повинен працювати для дітей, незважаючи від відстані, на якій вони живуть. Повинні бути визначені зупинки – місця збору школярів і час маршруту. Проте, як виявилося, причина для обурення матерів дійсно є.

Директор школи Людмила Явтушенко підтвердила, що в школі таки здійснюється перевірка КРУ. За подальшими коментарями порадила звернутись до відділу освіти.

ПетренкоВіктор Петренко, начальник групи по централізованому господарському обслуговуванню навчальних закладів Охтирського району пояснив:

- Згідно із Законом про освіту та державними санітарними нормами транспортним забезпеченням користуються діти, які проживають на відстані більше трьох кілометрів від школи. На тих, хто проживає ближче, держава коштів не виділяє. Лише якщо батьки забезпечать пальним, тоді можливе їх підвезення. Так говорить буква закону. У маршруті зазначаються зупинки, де автобус підбирає дітей, їх кількість. КРУ перевіряє кількість дітей, довжину маршруту і кількість рейсів.

? А якщо дитина проживає за 2 км 800 м, то водій автобуса їх не забере?

- Звичайно, якщо надворі негода, то школярів підвозять, але за законом вони не мають права цього робити.

ДСанПіН 5.5.2.008-01 П.2.4.

Підвезення учнів до навчального закладу у сільській місцевості повинно здійснюватись спеціальним транспортом.

Транспортним обслуговуванням забезпечуються учні, які проживають на відстані від школи понад 3 км, з попередньо визначеними зупинками відповідного транспорту.

Очевидно, що складені таким чином Державні санітарні правила і норми недосконалі і не враховують інтересів дітей. Чому водій, забравши школярів на позначці 3 км від навчального закладу, повинен проїжджати мимо інших? Цілком можливо, що таких немилостивих правил дотримуються тільки під час перевірки КРУ, проте дивує, чому керівництво шкіл, районного відділу освіти і досі не порушило цю проблему перед вищестоячими органами, перед місцевим самоврядуванням? Немає нічого страшного в тому, щоб визнати якийсь пункт Правил чи закону недосконалим і внести поправки, які суттєво поліпшили б сільське життя. Коли народні депутати крутять законами, як циган сонцем, то до ініціативи знизу теж могли б прислухатися і вчинити мудро. Але всім нам не треба мовчати і чекати манни небесної

Л.Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: