З великої хмари – малий дощ, або Що приховує міліція?

21 февраля 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий | №8(934)

НефтеворыБернард Шоу колись написав мудрі слова: «Природа не терпить пустоти: там де люди не знають правди, вони заповнюють пробіли домислами». А ми й досі дивуємося – звідки беруться чутки, плітки та вигадки? І зараз ви переконаєтеся, що до виникнення неоднозначних оціночних суджень причетна навіть міліція.

Багато хто з охтирчан пам’ятає хронічку кримінальних подій 2012 року, коли в лютому працівники правоохоронних органів затримали організовану злочинну групу, діяльністю якої було систематичне викрадення нафтопродуктів з нафтопроводів, розташованих на території району. Шляхом проникнення до штучно створених і охоронюваних сховищ нафти та здійснення несанкціонованих врізок, учасники угрупування викрали з трьох нафтопроводів НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» понад 240 тонн нафти на загальну суму 1,7 мільйона гривень, а також призвели до екологічної аварії, спричинивши викид нафти.

Про резонансність і значимість справи говорили самі заголовки: «Злочинну групу очолював депутат» (№5 від 1 лютого 2012 р.), «З депутатського крісла – в тюрму» (№11 від 14 березня 2012 р.), «Нафтокрадіїв ще розшукують» (№19 від 9 травня 2012 р.). А в №12 від 21 березня в рубриці «Особи, які знаходяться в розшуку» Сектору Карного розшуку Охтирського МВ УМВС в Сумській області, були зазначені фотографії та особисті дані п’ятьох членів угрупування в тому числі організатора – депутата міської ради. Минуло майже два роки і про хід розслідування чи його результати не було ні слуху, ні духу. І раптом депутат Б., що був оголошений в розшук, з’являється, як ні в чому не бувало, на сесії міської ради і продовжує свою депутатську діяльність, наче й не було дворічної перерви…

Наступна історія теж стосується депутата міської ради Ш., що трапилася в червні 2013 р. За офіційною інформацією, опублікованою в №26 від 26 червня 2013 р. під заголовком «В Сумській області за хабара будуть судити депутата міськради», обласна прокуратура повідомляла про те, що депутат вимагав і отримав хабара в розмірі 5 тис. доларів США від підприємця за вирішення питання надання йому земельної ділянки. Депутат звинувачувався в здійсненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, та строку від 5 до 10 років позбавлення волі. Після 10 місяців затишшя і він з’явився на люди і взяв участь в роботі сесії міської ради.

Що ж сталося з пред`явлюваними цим людям звинуваченнями? Чи були вони судимі, чи амністовані, чи правоохоронці помилилися у своїх підозрах і справи «лопнули», як мильні пузирі, а люди потерпіли від несправедливих звинувачень. З такими запитаннями ми письмово звернулися до начальника Охтирського МВ УМВС України в Сумській області Віталія Негаматуліна. А отримали ось таку відповідь.

Повідомляємо, що ваш інформаційний запит від 07.02.2014 Охтирським МВ УМВС України в Сумський області розглянуто.

Надання чи поширення інформації про наявність (відсутність) судимості громадян суперечить ЗУ «Про захист персональних даних». Крім того, згідно зазначеного закону поширення персональних даних, тобто передача відомостей про фізичну особу здійснюється за згодою суб’єкта персональних даних.

Чесне слово, сенсація не справила б такого враження, як дана відписка. Відразу в голові закрутилося тисяча «чому?», обростаючи стількома ж припущеннями. Зовсім не персональними даними цих людей ми цікавилися, бо вони відомі не тільки нам, але й виборцям – їх не приховували, коли балотувалися кандидатами в депутати. Не приховувала й міліція, подаючи на одного з них в розшук і розвішуючи фото мало не на всіх стовпах, то що змінилося?

Ми були б задоволені відповіддю щодо того, чим завершилося розслідування і наших читачів не цікавить чиєсь особисте життя, але про тих, кого вони обрали представляти свої інтереси в парламенті місцевого значення, виборці мають право знати, а якщо звинувачення зняті, то правоохоронці повинні публічно вибачитися. Або що ж тоді приховується?

Л.Меркульцева

 Комментарии (1)

 

  1. Брокколи пишет:

    Это только начало

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: