Бережіть своє здоров’я

25 февраля 2014 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №8(934)

Зовсім не солодка хвороба

Щорічно кількість хворих на цукровий діабет зростає. На жаль, існує проблема з виявленням цієї хвороби на ранніх стадіях, зменшенням кількості ускладнень, що призводить до інвалідності і смертності, а також з поліпшенням якості життя діабетиків. Справа в тому, що в КЗ «Охтирська ЦРЛ» працює один лікар-ендокринолог другої категорії, та і той знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. Функції ендокринолога тимчасово виконує лікар-сумісник на 0,5 ставки. Яка ситуація з лікуванням цієї категорії хворих, розповідає начальник відділу охорони здоров’я міської ради Оксана Коваленко:

Коваленко- Дійсно, є проблема з медичними кадрами. В КЗ «Охтирська ЦРЛ» вільні близько 30 вакантних посад лікарів різних профілів. Випускники медичних вузів не спішать їхати в Охтирку, а нерідко і взагалі маючи диплом, працювати за спеціальністю. Це реалії життя і зусиллями керівництва ЦРЛ чи місцевої влади їх не перебореш, бо подібна ситуація існує по всій Україні. Однак це не значить, що хворі кинуті напризволяще. Допомогу хворим з цукровим діабетом надають також лікарі загальної практики сімейної медицини, терапевтичної служби, офтальмологи, хірурги, невропатологи та при потребі інші профільні фахівці.

Хворі на інсулінозалежний діабет 100% безкоштовно централізовано забезпечені інсулінами вітчизняного та імпортного виробництва. Всі діти і підлітки отримують інсулін імпортного виробництва згідно стандартів лікування цукрового діабету у дітей.

За звітний період 2013 року хворих на цукровий діабет було забезпечено централізовано інсулінами на загальну суму 591126,28 грн., в т.ч. діти – 37086,37 грн.

Хворі з 2 типом цукрового діабету, які потребують прийому таблеткова них цукрознижуючих препараті забезпечуються препаратами за рахунок коштів місцевого бюджету.

972 хворих з 3 типом цукрового діабету були забезпечені цукрознижуючими препаратами на загальну суму – 77214 грн. із запланованих на рік 60900,00 грн., що складає 10,9% від потреби (потреб на рік становить 940000,00 грн.).

В ендокринологічної служби КЗ «Охтирська ЦРЛ» на диспансерному обліку знаходиться 719 осіб з ускладнення цукрового діабету, у яких виникли ускладнення цукрового діабету одного чи декількох органів-мішеней. Найбільш поширеним ускладненням цукрового діабету в цій диспансерній групі хворих є ангіопатія судин нижніх кінцівок – 620 осіб, що становить 86,2% від всієї диспансерної групи хворих з ускладненнями цукрового діабету. Друге місце займає таке ускладнення цукрового діабету, як діабетична ретинопатія – 467 осіб, що становить 64,85%. Третє місце займає діабетична нефропатія – 194 особи (26,95%). Четверте місце займає катаракта – 124 особи (17,32%).

Хворі, які мають таке ускладнення цукрового діабету, як діабетична нефропатія і в яких виникла хронічна ниркова недостатність IV-V ст. отримують курси лікування в відділенні гемодіалізу Сумської обласної клінічної лікарні. Протягом 10 місяців 2013 року 2 хворих з ускладненням цукрового діабету отримали курси лікування в відділенні гемодіалізу Сумської обласної клінічної лікарні, 1 хворий проводив перитоніальний гемодіаліз вдома (в серпні був рекомендований гемодіаліз – хворий помер в серпні 2013 р. у відділенні гемодіалізу).

Госпіталізація вперше виявлених хворих на цукровий діабет, з тяжкими і середньої тяжкості формати цукрового діабету, хворих в стадії декомпенсації захворювання проводиться у стаціонарі відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» чи в ендокринологічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні(за звітний період 2013 року – 61 чол.), а також інститут проблем ендокринної патології ім.. В.Я.Данилевського в м.Харків.

За 10 місяців 2013 року показник первинного виходу на інвалідність з приводу цукрового діабету складає 1,5 на 10 тис. населення (5 чол.) при обласному 1,1 на 10 тис. населення.

Показник смертності за 2013 рік від цукрового діабету та його ускладнень становить 2,61 на 100 тис. населення (2 випадки) при 5,3 на 100 тис. населення за 10 міс. 2012 р.

В КЗ «Охтирська ЦРЛ» з метою раннього виявлення цукрового діабету забезпечено 100% проведення визначення рівня глюкози в крові та сечі, як стаціонарним хворих, так і амбулаторним пацієнтам, а також під час проведення профілактичних оглядів в першу чергу осіб з групи ризику захворювання на цукровий діабет. На лабораторний контроль в КЗ «Охтирська ЦРЛ» виділено за звітний період 2013 – 40373,90 грн. В жовтні 2013 р. виконано 100 досліджень на глікозильований гемоглобін тест-смужками, отриманими по гуманітарній допомозі.

На виконання заходів Програми за звітний період 2013 року було виділено коштів з міського бюджету на загальну суму 80,1 тис. грн. (передбачено програмою на 2013 р. з міського бюджету 84,0 тис. грн.).

Лечитесь, но делайте это правильно

О том, что такое вакуумный массаж, его показаниях и противопоказаниях рассказывает массажист медицинского центра «ЛКЦ» Людмила Петрова

Вакуумный массаж позволяет прорабатывать глубинные слои мышц, связок и другие тканевые структуры, а также более интенсивно, по сравнению с другими видами массажа, воздействовать на микроциркуляцию жидкостей – крови, лимфы и межтканевой жидкости, включать в работу «спавшие» (нефункционируещие) капилляры; усиливать обменно-регуляторные процессы.

Назначение курса вакуумного массажа требует предварительного клинического обследования, а в некоторых случаях – рентгенологических и специальных обследований. После того как вся имеющаяся в распоряжении информация будет сопоставлена, необходимо разработать индивидуальный план. Очень важно постепенно наращивать силу воздействия банок с учетом индивидуальных особенностей. Курс вакуумного массажа обычно включает в себя 10-15 сеансов, которые проводятся через 2 суток.

Показания: патологии опорно-двигательного аппарата; неврологические расстройства и патологии сосудистой системы; внутренние болезни; травматология; урология; дерматология; стоматология; косметология.

Абсолютные противопоказания: опухоли любого характера и локализации;

резкое истощение организма;острые инфекционные заболевания и лихорадочные состояния; выраженный склероз сосудов со склонностью к тромбозам и кровоизлияниям; неврозы с аффективными состояниями и судорожными припадками; заболевания сердечно-сосудистой системы: острые воспалительные процессы в миокарде, эндокарде, перикарде, пороки сердца в стадии декомпенсации, гипертоническая болезнь III степени, инфаркт миокарда в остром периоде, частые приступы стенокардии, острая сердечнососудистая недостаточность; варикозное расширение вен II-III степени, тромбофлебит; гнойные и грибковые поражения кожи; беременность.

Я вам рассказала о показаниях и противопоказаниях массажа, а теперь о том, как правильно его делать

Я, как массажист с большим стажем, удивляюсь многим пациентам, которые мне говорят: « Вот мы ходили к другому массажисту и там сеанс длился по 2-3 часа!». Но ведь это неправильно. Какой же вред наносит этот массажист на организм! В первую очередь, страдает сердце, сердечная мышца, а потом все внутренние органы. При массаже увеличивается циркуляция крови, лимфы. Почему на все физиопроцедуры дается определенное время, а не сколько хочется? Ответ прост – потому что всему есть предел. Чтобы вы знали, при такой долгосрочной процедуре появляются другие проблемы с организмом. Лечитесь, но делайте это правильно.

Семь правил домашней диетологии при сахарном диабете

Продолжение. Начало №7

Четвертое правило. Один французский кулинар заметил, что кулинария — ключ к здоровью. Может быть, сказано излишне запальчиво, но доля истины в этом есть.

Врач должен знать сам и уметь объяснить пациенту, что при обострении у больного сахарным диабетом сопутствующего заболевания, например язвенной болезни или хронического гастрита, сопровождающегося повышенной секрецией желудочного сока, из рациона исключают наваристые мясные и рыбные бульоны: в них слишком много экстрактивных веществ, которые служат химическим раздражителем слизистой оболочки желудка.

Больным назначают диету, максимально щадящую желудок; продукты советуют либо варить, либо готовить на пару, рекомендуют молоко, яйца всмятку (или паровой омлет), манную и рисовую каши. Казалось бы, ничего особенного, но очень часто у больного заметно улучшается самочувствие, исчезают изжога и боль в подложечной области благодаря одной-единственной корректировке в питании: исключению бульонов и жареных блюд.

Если речь идет о сахарном диабете без сопутствующего заболевания желудочно-кишечного тракта, кулинарная обработка продуктов может быть самой разнообразной.

Пятое правило. Калорийность и химический состав пищи имеют первостепенное значение при многих недугах, но прежде всего — при ожирении и сахарном диабете (которые, кстати, нередко сочетаются). Правильно подобранные по составу продукты играют поистине целебную роль, что, конечно, не исключает других форм терапии. При легких формах диабета зачастую можно обходиться вовсе без лекарств, достаточно лишь строго соблюдать назначенную диету. Так же, как и при ожирении, при диабете ограничивают, в первую очередь, легкоусвояемые углеводы, т.е: сладости, способствующие повышению уровня сахара в крови и образования избыточной жировой ткани и т.п. При избыточной массе тела полезны такие низкокалорийные продукты, как огурцы, капуста, кабачки, тыква, нежирный творог.

Узнать о калорийности завтраков, обедов и ужинов можно с помощью таблиц химического состава пищевых продуктов, а также при помощи пищевого диетометра «Калорин», который вы можете приобрести в аптеке для диабетиков по адресу: пл. Октябрьская,2.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: