Протистояння по-охтирськи

27 февраля 2014 | НОВИНИ | Нет комментариев | №9(935)

На 20 лютого була запланована позачергова сесія міської ради. В порядку денному – одне питання щодо заяви охтирських депутатів щодо ситуації в країні.

Проте сесія не відбулася через відсутність кворуму: з 39 депутатів зареєструвалися лише 14. Причина ігнорування пленарного засідання, як опозиційних, так і провладних депутатів стала зрозумілою після виступу в.о. міського голови, секретаря міської ради Олександра Цілуйка. Його заява про вихід з Партії регіонів неабияк збентежила соратників по депутатській фракції, яку він очолював, та стала повною несподіванкою для опозиціонерів від «Удару». Останні протягом чотирьох днів двічі збиралися скликати позачергову сесію міськради, але не вийшло.

прес-конференціяНа прес-конференції у п’ятницю, 21 лютого, депутати Ігор Алєксєєв та Федір Кіселар, громадська діячка Інна Сопітько розповіли журналістам про своє ставлення до Олександра Цілуйко, звинувачуючи його в непослідовності, нещирості, в авторитарному стилі роботи, бездіяльності в ситуації, коли необхідно забезпечувати спокій в місті. Вони пропонують ініціювати перед депутатами розгляд питання щодо відставки секретаря міськради, який у такий непідходящий момент, коли у місті необхідна сильна рука господаря, пішов у відпустку.

- Ми бачимо кандидата на цю посаду в числі депутатів міської ради. У випадку, коли представник нашої партії буде викликати негативне ставлення, наша політсила не претендуватиме на це крісло, сказав Ігор Алєксєєв і підкреслив: – Громада не повинна бути заручником якогось політ проекту, тому і стати секретарем міськради має незаангажована людина, здатна організувати роботу депутатів. А насамперед нам треба законно вибрати міського голову.

Депутати-ударівці пообіцяли, що візьмуть під контроль ситуацію в місті та не допустять «беспредела». Для цього організують патрулювання вулицями Охтирки. Проте вже у неділю більшість з нас стали свідками знесення пам’ятника Леніну, нападу на офіс міської організації Партії регіонів, нападу на Олександра Цілуйка під час поминальної ходи і намір молодиків у масках прив’язати його до стовпа…

Це ніяк не схоже на геройство, а швидше навпаки, як кажуть в народі – «І ми, Химко, люди». Знаючи, що за наругу ніхто не покарає, замасковані особи, які приїхали з Тростянця вправляти охтирчанам мізки, вели себе аж занадто вільно. Щоправда, саме «Свобода» і відхрещується від цих людей. Дійсно, навіщо зносити пам’ятник, коли більшість охтирчан не заперечували проти перенесення його в інше місце, навіщо ображати посадову особу, якщо є інші важелі усунення його із займаної посади, навіщо нищити майно іншої партії, якщо тільки її лідери заплямували себе, – не всіх же стригти під одну гребінку?

Дивлячись на криваві події Євромайдану, багато хто з них переглянув свої погляди, написав заяву про вихід з Партії регіонів і нічого в цьому немає незрозумілого. У будь-якій ситуації треба залишатися цивілізованими людьми, не допускати розбрату і бійні.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: