Що вплинуло на мій світогляд

27 февраля 2014 | МИ ЗАПИТАЛИ | 8 коммент. | №9(935)

Олександр Цілуйко Відомо, що в.о. міського голови Олександр Цілуйко після невдалої позачергової сесії міської ради взяв на один день відпустку за власний рахунок, а з понеділка, 24 лютого, – тарифну. В цей день не проводилася і традиційна понеділкова апаратна нарада. Що відбувається зараз і яка найближча перспектива чекає місто, ми дізналися безпосередньо з перших вуст. Олександр Цілуйко відповів на наші питання:

- Що стало основною причиною Вашого виходу з Партії регіонів?

- Визнаю перед усією громадою і прошу вибачення у охтирчан, але я помилився. Ніколи не сподівався, що Партія регіонів, маючи в своєму активі прекрасні програми розбудови держави задля народу, почне стріляти в цей народ. Не змігши зупинити протистояння політичним способом, піти на кровопролиття – це злочин проти якого бунтує моя душа і серце. В свій час я ішов у члени ПР з таких причин.

Перша – з 2010 року балотуватися кандидатами у міські голови можуть тільки за партійною приналежністю, а не само висуванці, безпартійні чи громадські лідери. Тому обирати партію стало необхідністю.

Друга – отримати фінансовий і матеріальний ресурс у місто можна було тільки завдяки причетності до правлячої партії. Так уже влаштований наш державний устрій, що всі кошти акумулюються в Києві і розподіляються Мінфіном. Там вирішують, кому дати, а кому відмовити. Хоч – не хоч, а заради інтересів свого міста треба було пристосовуватися. Це допомогло Охтирці відновити добудову нової лікарні, отримати інші преференції для громади. Але коли почали вбивати людей, мені совість не дозволяє бути в лавах такої партії. Свої погляди не змінюють протягом життя або дурні, або мертві.

- Ви заявили про вихід з партії. Що було далі?

- Свою активність продемонстрували два опозиціонери – Ігор Алєксєєв і Федір Кісселар. Як тільки їм стало відомо про мою заяву, Алєксєєв поїхав до губернатора Яговдика. (До речі, від і до Юрія Чмиря вхожим був). Мені відомо, що мова йшла про усунення мене з посади секретаря міськради і зрозуміло, автоматичне відсторонення від виконання обов’язків міського голови. І він отримав на це добро. Проте ситуація в країні змінилася і далі вони вирішили діяти в силовий спосіб. Зокрема знаю, як вони викликали – саме викликали, а не запрошували, до себе в контору райавтодору депутатів міськради і розповідали, що треба зняти Цілуйка інакше їм не поздоровиться, бо новопризначений міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, – друг Кіселара.

Шановні! Я ніколи не боявся і не боятимусь! Я не тримаюся за крісло заради влади, а працюю заради інтересів громади. Я готовий у будь-який законний спосіб полишити цю посаду, але спочатку потрібно витримати процедуру цього імпічменту, заслухати звіт секретаря ради і пред’явити конкретні претензії, а не особисті емоції.

- І все таки події минулої неділі, конфлікт в ході масової ходи по вулиці Жовтневій, коли Вас ледь не прив’язали до стовпа, показують, що є незадоволені Вашим керуванням? Як Ви думаєте, що спричинило негатив?

- Те, що я не беру хабарів, виступаю за те, щоб всі без виключення платили податки в місцевий бюджет, якщо ведуть підприємницьку діяльність чи отримують прибуток в будь-який інший спосіб, не розбазарюю міські землі, а примушую платити оренду навіть за метр громадської території, цими діями я нажив чимало ворогів. Вони і підключають всі сили, аби мене скопроментувати, очорнити. А я радий тому, що від насилля приїжджих молодиків мене врятували звичайні люди. Не можу на сто відсотків стверджувати, хто це зробив, але думаю, що це прояв особистої образи бізнесмена, у якого міська рада виграла суд в інтересах міської громади, людини, яка не сплачує податки до місцевої казни. А ще я вдячний охтирчанам, які практично не підтримували образливі вигуки. Я вдячний і депутатам, які не повелися на провокації. До речі, заяви вихід з ПР написали і депутати Петро Збаражський, Тетяна Щербина, Наталія Масло, Микола Мороз, Віктор Марущенко.

Щодо помилок в роботі то, напевне, вони є і я готовий і пояснити їх, і виправити. Нічого такого, що б не можна було змінити, я не зробив.

- Чому Ви вирішили цей час відсидітися у відпустці?

- Я мав намір вийти в понеділок і провести апаратну нараду. Але мені повідомили, що невідомі особи в масках чергують в мерії: четверо біля входу і четверо в вестибюлі. Їхні наміри невідомі. Якщо вони вирішили мене не пускати, то я штурмом кабінет брати не буду. Коли молодики дізнались, що я взяв відпустку, то залишили приміщення мерії. До речі, виконувати обов’язки міського голови призначена Наталія Колесник, яка не займається політикою взагалі, опікується блоком соціальних питань. Їй теж доведеться нелегко, адже казначейство грошові потоки не пропускає, зарплата працівникам бюджетної сфери затримується. Але це сьогодні абсолютно від нас не залежить. Сподіваємося, що новий уряд невідкладно розрулить проблему.

- І коли Ви повернетеся до роботи?

- Як стихнуть емоції. Тоді зберемо сесію і будемо вирішувати, як далі жити.

- А якій політичний силі Ви тепер симпатизуєте? Ходять чутки, що «Свободі».

- Я вважаю, що міський голова не повинен бути політиком, а повинен бути господарем. Саме господарською діяльністю для поліпшення життя охтирчанам я і хотів би займатися, щоб ніякі партії не впливали на місцеве самоврядування. Для того, щоб примирити міську громаду, потрібні вибори мера та, якщо на те пішло і депутатів міської ради. Мудрість керівника повинна проявлятися у тому, щоб з усіма політичними силами знаходити спільну мову і від злагодженої діяльності отримувати користь для міста. Треба поважати переконання один одного, а не лізти брудними чоботами у душу людини. Я, наприклад, щиро вболіваю за наших депутатів Володимира Лисенка і Костянтина Глущенка, бригаду лікарів, які іздили на євро майдан надавати допомогу. Це дійсно героїзм, а не популізм і бравада на пустому місті.

Що буде далі, то, як кажуть, поживемо – побачимо. Зрозуміло одне – далі так продовжуватися не може і зміни назріли!

Записала Л.Меркульцева

 Комментарии (8)

 

 1. ZORRO пишет:

  Говорят в горисполкоме, что во время обеда все сотрудники шли пить чай или кофе, а Целуйко шел садился в уголку и всегда грыз свои ОГУРЦЫ

 2. Чалый пишет:

  Вера и Все псевдо прихлебатели , хорош Цилуйка отбеливать люди сами разберутся

 3. Вера пишет:

  не бывает 200% надбавки, в частном предприятии все, что угодно, а через бюджет, для какой-то Ахтырки…

 4. Воронько пишет:

  Вообще кому Это Целуйко помог хоть одному ребенку дал денег на операцию, все под себя и для себя Любимого все Ему мало думает все с собой в лучший мир заберет

 5. Борис пишет:

  Надбавки та премії собі, своїй кумі та іншим своїм любимчикам призначав до 200%. Коли таке було свавілля! Чи самий бідний?

 6. виктор пишет:

  Брехун желание власти непокидало его даже на собрании.Устроил такой цирк три раза писал и рвал заявление а в масках и близко никого небылою Как всегда манипулирует фактами ,почему несказал что начислял зарплату с доплатами сумашедшую.

 7. Воронько пишет:

  Ну, все Чернеччаны держитесь к нам едет наш “ЛЮБИМЫЙ” Огуречный Латифундист, может хоть у нас получиться Его привязать к столбу

 8. Татьяна пишет:

  адекватна відповідь

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: