Точка зору

3 марта 2014 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №9(935)

Народний депутат України Вікторія Булах

Булах- Комуністична партія бере участь тільки в мирних акціях, ми не виступали на Майдані ні з одного боку, ні з іншого і глибоко сумуємо за тими, хто загинув. Дуже прикро, що в день, коли всі люди в церквах поминали померлих, в день жалоби, який був оголошений по всій Україні в Охтирці зруйнували пам’ятник, хоч активістів просили не робити цього. Пам’ятник Леніну був і буде, тому що історію перекреслити чи переписати не можливо.

Зараз я знаходжусь у Києві, на засіданнях Верховної Ради, де приймаються життєво важливі рішення. Коли я буду на місці, то буду розбиратись у ситуації. На сьогоднішній день я не знаю де знаходиться пам’ятник. Я сподіваюсь на порозуміння між нами та людиною, що як нам відомо зберігає цей пам’ятник. Чи буде Ленін стояти на тому ж місці, вирішить громада. Я знаю, що він буде встановлений, однак коли і де, залежить від жителів Охтирки.

Я хочу, щоб всі знали, що в той момент, коли руйнували пам’ятники, ті, хто це робив просто не звертали уваги на самих жителів: на старше покоління, на ветеранів, на молодь, яка була проти цього.

Ці люди заради свого бізнесу та грошей перевзувають свої «лапті» при кожній зміні владі, але я впевнена, що справедливість переможе. І обіцяю, що в наступному моєму інтерв’ю всі жителі Охтирки дізнаються їхні імена.

Та найбільше тривожить той факт, що представник церкви – отець Андрій поширює серед людей неправдиву інформацію. Він заявляє, що нібито я та перший секретар Тростянецького райкому КПУ Маловічко Є.В. заявили про те, що Ленін нам не потрібен і можете робити з ним все, що хочете. Так от, це не що інше, як брехня, і прикро, що вона лунає з уст тих людей, хто має нести в світ правду.

Інна Сопітько, партія «Удар»

Сопитько- Я дуже обурена всім, що відбувається в Україні. Але з іншого боку, я дуже цьому рада. Бо те зрадництво, та корупцію, яка була поширена в середовищі влади, давно пора припинити. Пам’ятники Леніну були зняті в усіх містах України і зніматимуться там, де ще залишились. Є частина людей, які досі поклоняються цій людині через брак інформації про неї, вони досі вважають його своїм вождем і учителем.

Безперечно, Ленін це теж частина історії і від цього нікуди не дінешся, однак якби органи місцевого самоврядування вчасно спрацювали, то можна було б уникнути такого осквернення пам’ятних знаків. Звичайно, пам’ятнику не місце в центрі Охтирки, проте можна було давно виділити клаптик землі для його встановлення заради тих, кому він дорогий. Крім того, це територія церкви, яка завжди їй належала і нехай храм розбудовується.

Кирилов

 

Сергій Кирилов, учасник мітингу:

- Сталась подія, яку ми чекали двадцять років. Сподіваємось, що тепер житимемо у вільній Україні. Знесення пам’ятника тирану – це крок до змін і він здійснений заради Героїв України. Хотілось би щоб на цьому місці поставили пам’ятник, присвячений героям, що віддали своє життя за свободу рідної країни на Майдані. Хай політики не забувають про свої обіцянки і ми дочекаємося нової політики і побачимо зовсім інший народ.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: