«Разборки» на Жовтневій, 11

6 марта 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №10(936)

Я умисно вжила в заголовку жаргонізм «разборки», бо інакшого слова, щоб описати все що відбувалось годі й знайти. Не хочеться давати нікому оцінок і висновків, читач має сам це зробити. Просто репортаж з місця подій.

На вулиці юрба людей. Із залу засідань міської ради виведені колонки і охтирчани мають змогу почути, про що йде мова всередині.

Спочатку активісти майдану діляться своїми враженнями. Про те, як вони відстоювали свою думку на майдані в 30-градусний мороз, про те, як горіла палатка, як зривались гранати і як смажили активістам млинці, як тягали каміння і спали по дві години.

Не обійшли увагою і недільний мітинг по вшануванню «небесної сотні». Зокрема, Мирослава Лисенко озвучила те, за що коли колона рушила і вона зробила зауваження, то депутат міської ради Федір Кіселар наказав їй заткнути рота: «Федя, ти мені скажи, де була твоя жінка, коли я в 30-градусний мороз спала на піддонах, тягала каміння? А ти мені кажеш закрий рот?!»

Ольга Косарєва теж виступила з наболілим: «Я думала, що в Охтирці все буде організовано, буде сценарій, виступаючі. Однак виявилось, що тим хто дійсно був на Майдані, слова за регламентом не передбачено. Я дуже жалкую, що ми говорили з вузьким колом людей і дуже мало нас почуло. Я нещодавно була в Котельві. Там якраз проходив мітинг, де мені сказали ,що зняли Тетяну Корост – голову селищної ради. Ви всі знаєте, що Котельва була як великоднє яєчко. І тепер її, таку господарницю, зняли. Я не прихильник партії регіонів, але треба розрізняти, хто давав накази розстрілювати мирних жителів, а кого примушували вступати в партію. Я не є шанувальницею Цілуйка, але коли побачила, як його смикають – то зробила висновок, що треба бути хоч трохи цивілізованими».

чупаковОднак бути цивілізованими хотілось не всім. Зокрема, до слова вийшов місцевий свободівець Микола Чупаков:

- Я приїхав з Майдану і думав, що все, відстрілялись, але де там, війна продовжується. Ті, хто там був – не складайте руки. Ми одна велика охтирська сімя і ні одна тварина не має права заходити і диктувати нам умови. А оцього, що між моїми друзями сидить (показує на О.Цілуйка), була б моя воля, я б його викинув звідси.

Наталія Миронова звинуватила міську владу в тому, що за бюджетні гроші возили на антимайдан:

- За гроші з бюджету кожного дня відправляли автобуси не тільки з бидло масою, а й з тими, хто бив майданівців, провокував драки. За це повинен відповідати не тільки Цілуйко, а й уся партія.

Місцевий підприємець та голова міської осередку партії «УДАР» Інна Сопітько розповіла, що допомагала коштами під час організації поїздок на майдан. А також звинуватила Олександра Цілуйка в тому, що він тиснув на підприємців:

- Колись в Охтирці були підприємці, готові надавати допомогу, а тепер таких меценатів нема. Якщо допомагаєш, значить багато заробляєш. Якщо в тебе якась проблема і ти намагаєшся її вирішити, то говорили так: ви зробіть це, а ми вам ось це. Я ніколи не забуду, як за дозвіл на козирок, що біля «Кнєжі», взамін ми поставили лавочки в парку…

Депутат міської ради Тетяна Макарова внесла пропозицію негайно обрати нового господаря в місті:

- На цій трибуні я завжди за покликом серця як учитель, депутат і просто жінка. Я не була на майдані, бо в цей час виконувала свій обов’язок як учитель, але щодня просила свою 84-річну матір, щоб вона молилась за те, аби не вбивали наших людей. На цей час стало дефіцитом бути просто людиною. Всі беруть і перекрашуються. Тому треба обрати нового господаря і просто людину. Що заважає нам зробити це сьогодні?

мироноваУ залі прозвучали вигуки: «Відставка!» Надалі знову до мікрофона вийшла активістка Наталія Миронова:

- Пропоную вийти до людей і запитати, кого б вони хотіли бачити на посаді секретаря і виконуючого обов’язки. Але нагадаю, що на виборах, які були спотворені партією регіонів, крісло секретаря зайняв той, хто не набрав і трьох тисяч голосів. Але в нас була людина, яка всього на 41 голос набрала менше. Не треба скидувати з рахунків цього. У нас є законно обраний Алєксєєв.

Депутат міської ради Валерій Бабич:

- Давайте будемо чесні самі перед собою. Щоб не було поділу на синіх чи оранжевих, щоб не перебігали з партії в партію, давайте всі депутати підемо на перевибори. Хай люди зроблять оцінку і виберуть, кого вважають за потрібне.

киселарДепутат міської ради Федір Кіселар (мовою оригіналу):

- Щас ми всє напішем заяви. Єслі ти такоє хочеш. А я вам расказиваю, если сегодня всє депутати пойдут в отставку, город останєтся бєз руководства.

- Фєдя, не вводі людей в оману. Згідно закону, до ізбранія нових депутатов, всі виконують свої обов’язки.

- Та хай Цілуйко йде домой. Валєра, пусть Цілуйко ідьот домой і дома руководіт. Заява сегодня, Александр Владимирович.

лысенкоМирослава Лисенко:

- Олександр Володимирович все одно піде. На посаду секретаря пропоную Костю Глущенка, який стояв під кулями. А ви, депутати, самі вирішуйте.

Ф.Кіселар:

- Глущенко Костя, шо ти молчиш? Встань і скажи.

Однак ніхто не встав і нічого не сказав.

Ігор Алєксєєв:

- Щоб зняти напругу ,заява повинна бути написана зараз, негайно.

Ф.Кіселар:

- Посмотрітє, как он сідіт в крєслє, как царь.

Далі попросив слово О.Цілуйко:

- Я хотів почути кожного. Не пройшло й місяця, як Макарова вийшла з партії регіонів.

Ф.Кіселар:

- Ну і што, правильно сдєлала!

- Не пройшло і 3 дні, як «Кулиничі», великий господар Мисик фінансував антимайдан. Хто в нас продає їх хліб, ганьба.

- Алєксандр Владимирович, закройтє рот!

- Коли я озвучував про свій вихід з Партії регіонів Алєксєєв з Будником були у Яговдика

- Хватіт врать. Пошол вон отсюда! Читай заяву!

- Ведіть себе достойно. Для мене посада ніколи не була самоціллю. Те, що не призначались вибори – не моя вина.

- Та читай заяву і валі отсюда. Пошол вон.

- Ти вже на мене тиснув своїми бандитськими методами.

- Ти мнє угрожаєш?

- Згідно законодавства, відставка секретаря повинна бути з кількох причин. Крім політичної, я не бачу жодної. По суті моєї роботи є якісь претензії?

Викрик з залу: «Наше місто перетворилось у велику яму»

- Тут тільки претензії кількох бізнесменів. Не вистачає тільки Пелиха, з яким міська рада проводить судові позови.

З залу чути «Ганьба», «Відставка», «Заяву давай». Алєксєєв вириває з рук мікрофон, Цілуйко сідає. Алєксєєв ,говорить, що на заяві немає підпису, Цілуйко починає щось говорити, Кіселар:

- Встань і говорі стоя!

- Я не піддаюсь бандитам!

Наталія Миронова:

- Ви тільки що назвали бандитами людей, які стоять на вулиці, мерзнуть, чекаючи, коли ви підете у відставку, ганебна ви така людина.

Цілуйко:

- В нас є депутат, який постійно тисне і погрожує. На завтра я скликаю сесію і відкликаю себе з відпустки, якщо в цьому є потреба.

шейкоДо трибуни виходить директор ТОВ «Водоторгприлад» Олексій Шейко:

- Я на своїй шкурі два з половиною роки відчував тиск. За моєю спиною 130 чоловік працюючих з сім’ями. Ваш апарат націлено працював проти підприємства по водопостачанню і водовідведенню, просто душив. Ви умисно не підписували документи, ви в області просили, щоб не давали нам ліцензію. Ви мені говорили, що ніхто в житті не віддасть владу з партії регіонів, а воно раз – і лопнуло. Ви йшли в депутати по списку і повинні піти і з посади, і з депутатства. Вас загнали в кут, у вас немає виходу, вас звідси не випустять. Треба подумати і про своє здоров’я ( в залі сміх)

В решті решт заяву в.о. написав: «В зв’язку з політичною ситуацією та непримиренням громади міста, зніміть мене з посади» число поставив 27, хоча відбувалось все 26. Заяву примусили переписати і депутати вирішили негайно провести засідання сесії, щоб обрати нового секретаря.

Мирослава Лисенко:

- Після того, як програли вибори, Федя сказав: «Плохо поработалі». Я тоді сказала: «Алєксєєв – це людина, яка підчиняється Феді». Де б вони не були, Федя йде, а Алєксєєв за ним. Це моя думка, а ви депутати думайте. Якби Ігор Юрійович не був з Кіселаром, я б його підтримала, а так – ні.

Однак думку майданівців ніхто не підтримав і на сесії секретарем і в.о.міської ради обрано Ігора Алєксєєва.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: