Охтирська ОДПІ

7 марта 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIНа Cумщині кількість електронних митних декларацій зросла до 99%

У січні 2014 року фахівцями Сумської митниці Міндоходів оформлено близько 6 тисяч митних декларацій. Кількість поданих митних декларацій збільшилася на 4 %, порівнянно з аналогічним періодом минулого року. Такий же відсоток збільшення спостерігається в в поданні електронних звітів.

- Сьогодні середній час митного оформлення однієї митної декларації в режимі експорту становив 44 хвилини, в режимі імпорту – 1 година 30 хвилини. Так, електронна митна декларація – сервіс, який під час здійснення суб’єктами зовнішньоекономічних операцій максимально спрощує оформлення товарів та скорочує часові і фінансові витрати, – наголошує начальник Олександр Микула, в.о. начальника Сумської митниці Міндоходів.

На підставі електронних митних декларацій в Україні здійснюються такі операції, як підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів, зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами.

Згідно з Митним кодексом України митну декларацію можна подавати в письмовому та електронному вигляді. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Міндоходів Сумщини: 6 тонн спирту конфісковано в дохід держави

18 лютого 2014 року Ковпаківський районний  суду м. Суми виніс рішення про конфіскацію 6 тонн спирту, вилученого оперативниками Міндоходів Сумщини на Глухівщині. Нелегально ввезену з Російської Федерації підакцизну продукцію вартістю близько півмільйона гривень мешканці прикордонного району намагалися вивезти з території області і реалізувати за тіньовими схемами виробникам лікеро-горілчаної продукції.   

У грудні минулого року працівники ГУ Міндоходів у Сумській області на трасі «Ямпіль-Глухів» зупинили автомобіль, у якому виявили майже 1200 пластикових каністр зі спиртом об’ємом 5 л кожна. Вилучена підакцизна продукція була визнана речовими доказами у кримінальному провадженні і до рішення суду зберігалась на одному зі складів у Сумах.

Сумчани подали 1101 декларацію про доходи

Майже два місяці триває кампанія декларування доходів громадян – 2013.

- Жителями Сумщини вже подано 1101 декларацію, – розповідає начальник ГУ Міндоходів у  Сумській області Олександр Семченко. – Податкові зобов’язання, задекларовані до сплати складають 2,4 млн. грн., що на 417 тис. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У ході проведення кампанії декларування 2013 року в більшості громадян спостерігається підвищення рівня податкової свідомості, з’явилося розуміння сплати податків як соціальної необхідності.

Найбільша кількість декларацій подана громадянами, які задекларували доходи від здачі в найм нерухомого майна Таких громадян з’явилося до податкової інспекції 145 осіб. Сума доходу склала 460 тис. грн., а податку на доходи фізичних осіб  – 72,5 тис. грн.

Аліменти від батька іноземця оподатковуються

Шановні громадяни! Охтирська ОДПІ нагадує!

Якщо у 2013 році отримувались аліменти від нерезидента, то цей дохід оподатковується, як іноземний, – зазначають фахівці Міндоходів.

У такому випадку необхідно до 1 травня 2014 року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та сплатити податок до бюджету за ставками 15 % або 17 % в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів.

Ставка 17 відсотків застосовується, якщо сума доходів, отриманих у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. На 1 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становила 1147 грн., тому сума іноземного доходу, яка перевищує 11470 грн. оподатковується за ставкою 17 відсотків. У випадках, якщо сума аліментів від іноземця становить менше 11470 грн. – 15 відсотків.

Декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою

Охтирська ОДПІ нагадує, що з 31.12.2013 року набрав чинності наказ Міндоходів №793, яким затверджена нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи.

Декларація складається з восьми розділів та семи додатків до декларації, які містять розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Додатки до декларації є складовою частиною декларації і без декларації не дійсні. Додатки до декларації заповнюються та подаються виключно за наявності доходів (витрат), розрахунок яких міститься у цих додатках.

Фізична особа подає декларацію за місцем проживання.

Отже, за 2013 рік громадяни повинні подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, затверджену наказом Міндоходів 11 грудня 2013 року №793.

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України.

Звільнення від подання річної декларації про майновий стан і отримані доходи

Обов’язок платника податку з подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів, зобов’язаних подавати звітність з цього податку у встановленому порядку, і при цьому загальна сума таких доходів за будь-який календарний місяць не перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня звітного податкового року (в 2013 р. – 137640 грн.).

Платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації незалежно від видів та сум отриманих доходів у випадках:

• якщо вони є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

• перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі;

• перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

• перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

• перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

Міндоходівці попередили 14 фактів незаконного переміщення зброї через митний кордон України

Тільки з початку нинішнього року при огляді товарів та транспортних засобів, які проходили митний контроль, Сумською митницею Міндоходів упереджено 14 спроб незаконного переміщення зброї через митний кордон України. З незаконного обігу вилучено 4 травматичних та газових пістолети, оптичний приціл та майже 400 набоїв до травматичної, мисливської і нарізної зброї.

- Якби зброя потрапила до адресата, це створило б загрозу життю та здоров’ю громадян. Свідоме порушення закону свідчить про недобрі наміри людей, які вдаються до таких дій. Пильність працівників Сумської митниці міндоходів, можливо, вберегла чиєсь життя, – зазначив в.о. начальника Сумської митниці Міндоходів Олександр Микула.

По кожному з вищевказаних фактів Міндоходів Сумщини направлені повідомлення до правоохоронних органів Сумської області про протиправні діяння, що можуть містити ознаки злочину.

На Сумщині утилізували понад 740 тисяч марок акцизного податку

Щоб уникнути порушення та зловживання у сфері обігу підакцизної продукції, понад 740 тисяч марок, що призначалися для наклеювання на пляшки з лікеро-горілчаною продукцією, було знищено працівниками Міндоходів.

Сформована комісія провела знищення марок шляхом їх спалення у печі у «Котельні північного промвузла» у м. Сумах.

Вказані марки не підлягають використанню у зв’язку з тим, що сума акцизного податку, зазначена на марці, не відповідає діючій на сьогодні ставці акцизного податку. Окрім того, з 1 вересня 2013 року відбулись зміни зразка марки.

На Сумщині зросли показники надходжень до бюджету на 228,4 млн.грн.

У непростих політичних та економічних умовах Міндоходів Сумщини зберігає стабільну роботу з наповнення бюджетів усіх рівнів.

- Ми не тільки зберегли темпи надходжень податків і зборів до бюджету на рівні показників минулого року, але й забезпечили їх зростання. Це стосується наповнення, як місцевої, так і державної скарбниці, – зазначив начальник Головного управління Міндоходів у Сумські області Олександр Семченко. 

Надходження до державного бюджету збільшились на 228,4 мільйона гривень у порівнянні з січнем минулого року (у 2,8 рази).

Місцева скарбниця поповнилась на 140,5 млн. грн., що на 364 тисячі гривень більше, ніж у січні минулого року. Податку на доходи фізичних осіб надійшло 98,3 млн. грн., що перевищило показники січня 2013 року на 1,3 млн. грн.

Надходження з ПДВ зросли на 7,1 млн. грн.

В ході кампанії декларування 1416 громадян подали декларації про доходи, отримані у 2013 році, задекларувавши 56,1 млн. грн. Сплачено податку на доходи фізичних осіб 2,9 млн. грн., що майже на півмільйона більше, ніж за відповідний період минулого року.

ЄСВ у лютому п.р. надійшло 201,1 млн. грн. Показники минулого року перевищено на 9 мільйонів гривень.    

ГУ Міндоходів, Сумська митниця Міндоходів сьогодні працюють у звичному режимі, надають громадянам і бізнесу увесь спектр податкових і митних послуг. Всі 9 центрів обслуговування платників в області працюють і приймають відвідувачів.

«Першочергове завдання Міндоходів – продовжити якісне адміністрування податків і надання сервісних функцій. Ми робили і продовжуємо робити все для того, щоб в країні не виникла загроза економічної кризи.

Право платника податку на податкову знижку

Відповідно до ст.. 166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію протягом усього 2014 року, тобто до 31 грудня 2014 року.

До складу податкової знижки включаються фактично понесені витрати протягом 2013 року (підтверджені документально), а саме:

· Частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 ПКУ;

· Суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в України та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

· Суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти як самого платника податку так і члена його сім»і першого ступеня споріднення (не більше 1610грн у розрахунку на кожний повний або неповний місяць навчання);

· Сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (не більше 1610грн у розрахунку за кожний місяць) так і члена його сім»і першого ступеня споріднення (не більше 805грн);

· Суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

· Сума витрат платника податку на оплату вартості державних послуг, пов»язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.

· Сума коштів, сплачених платником податку у зв»язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

· Сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у т.ч. на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Податкова знижка може бути нарахована виключно резидентом, що має реєстраційний номер облікової картки платника податків, а загальна сума нарахованої податкової знижки не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу фізичної особи, одержаного протягом 2013 року як заробітна плата.

Ринок алкоголю – на особливому контролі Міндоходів Сумщини

Сумські міндоходівці вилучили 2,7 тисячі літрів алкогольної продукції з підробленими акцизними марками.

У складському приміщенні, що раніше належало одному з промислових підприємств м. Суми, оперативники Міндоходів виявили понад 5,6 тисяч пляшок горілки з марками акцизного податку, що мають явні ознаки підробки. Знайдена горілчана продукціє маркована торговою маркою виробника, зареєстрованого в одній із сусідніх областей України.

Олександр Семченко, начальник ГУ Міндоходів у Сумській області: «Детінізацією ринку алкоголю в області є одним із джерел наповнення бюджету. Використання підроблених марок на виявленій підакцизній продукції вказує на тіньове походження алкоголю. Наше завдання – встановити місця виготовлення фальсифікату та організаторів нелегального бізнесу».

За попередньою оцінкою загальна вартість вилучених підакцизних товарів складає понад 160 тисяч гривень.

За інформацією, що перевіряється, продукція може належати одному із підприємств Харківської області.

25.02.2014 року слідчими Міндоходів у Сумській області внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення до єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.1 ст.199 Кримінального кодексу України («виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографічних захисних елементів»).

Спадок, отриманий від батьків, не оподатковується

Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Фзична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого.

Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: