Районну раду поки не обезглавили + видео

14 марта 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №11(937)

Сессия5 березня в сесійній залі Охтирської районної ради було гамірно. На засідання сесії зібрались майже всі депутати, голови сільських рад, начальники відділів та управлінь. На порядку денному було кілька питань, голова районної ради Сергій Кірічко повідомив про розпуск фракції Партії Регіонів, однак найважливішим було обговорення суспільно-політичної ситуації в країні. Його, як найсмачнішу цукерку, відклали наостанок. І тут почалось. Емоції кипіли не стихаючи. Першим слово взяв депутат районної ради Геннадій Потоцький:

- Коли я приїхав, пробувши 25 діб на майдані, то побачив, що в Охтирському районі, ніби ніхто нічого не бачив і нічого не чув. Люди вийшли на майдан, щоб змінити владу, а коли я прийшов до Сергія Борисовича і запропонував йому написати заяву, він мені сказав: «У мене друзі – я не можу». Шановні, що вам ще потрібно? Загинули люди. Ви виконували накази цієї партії і не треба прикриватись, що всього-навсьогорозпустили фракцію.

киричкоНа це Сергій Кірічко висловився так:

- Ми ніколи не ділились на фракції, ми працювали разом. Я не тримаюсь за друзів, як ви тільки що сказали, я не боягуз і нікуди не побіжу. Та команда, що працювала в районі: депутати, сільські ради, адміністрація не робила для району нічого поганого. (Переходить на російську мову) Я не держусь за должность. Мне предложили написать заявление и я считаю это неправильным. Прошу аргументировать мою отставку. У меня с 1979 года трудовой стаж. Я занимал первое место в Тростянецком районе, работая на комбайне. Институт закончил с красным дипломом, в армии мой экипаж в спецбатальоне был первым в Киевской области. Где бы я не работал, ко мне не было никаких претензий. Я отчитывался месяц назад, как председатель районного совета и никто не задавал мне вопросов. Все депутаты, кроме меня (я воздержался), проголосовали за то, чтобы наградить меня грамотой Верховного Совета. Проголосовали и депутаты областного совета, причем все фракции. Моя жена работает в ЗАГСе Тростянецкого района. У нее грамоты от всех губернаторов, Министра Юстиции и начальников облуправлений. Моему сыну 25 лет, в 23 года он получил медаль за спасение ребенка. Моей маме 77 лет, она ветеран труда, 39 лет проработала на одном предприятии. Дочери 6 лет и она гордится отцом. Я считаю, что вопрос моей отставки касается чести и достоинства моей семьи. Поэтому я не прошу, а требую выразить конкретные претензии ко мне и членам нашей команды на основании конституции Украины, Закона о местном самоуправлении, Закона о статусе депутата, трудового законодательства. Я в состоянии постоять за свою честь и своей семьи. В 2010 году я с этой трибуны сказал, я отвечаю за свои слова, в ответ вы отвечайте за свои. Я приму любые ваши формулировки: по политическим мотивам, просто так, не знаю почему, придумайте сами, но я не приму в связи с ситуацией в стране. Потому что мы не виноваты в сложившейся ситуации. На сессии мы принимали два решения, инициированные мной и партией регионов, где мы осуждали все действия и не призывали ни к какому насилию.

Далі перейшли до обговорення проекту рішення щодо звернення до Верховної ради та Уряду України не дати можливості посягнути на цілісність та суверенітет України і збереження миру та спокою. З доповненнями та змінами виступив депутат Сергій Гавриленко:

- Я вважаю, що в зверненні нам треба заспокоїти людей, зазначити свою позицію, не допустити економічного спаду як у себе так і з нашими партнерами з Росії. Бо зараз, наскільки я володію інформацією, вони не виконують свої зобов’язання посилаючись на те, що в нас незрозуміло що твориться. Я вношу альтернативний проект рішення. Він відрізняється зокрема в тому, що ми звернемось до депутатів Грайворонського району Белгородської області, щоб вони в свою чергу донесли правдиву інформацію до свого керівництва.

В результаті було прийнято рішення поєднати ці два звернення. Сергій Анатолійович також зазначив:

- Ми говоримо про суспільно-політичну ситуацію в районі. Одразу б хотілося, щоб ми не говорили про зміну прізвищ, а про те що зміниться в нашому районі. Я хотів би почути кілька слів від голови ради і адміністрації про те, що вони готові робити далі для району, щоб згладити ситуацію. І щоб людям не хотілось виходити на вулиці не тому, що їм забороняють, а тому що їм стало краще жити.

кужельОлександр Кужель, депутат, директор ПСП «Піонер»:

- Ситуція, що склалась вона назрівала давно. Як то кажуть, якщо зібралось три українці, то троє і гетьманами хочуть стати. Ви поміняйте хоч 20 разів оцих людей, керівництво в області, але нічого не зміниться. Найбільша проблема на кожній території це те, що вирішують питання в Києві, а це значить що вони просто не вирішуються. Самоврядування зведено нанівець. Для того, щоб були зміни, повинна бути ініціатива, а не розподіл посад. Треба не викидати одне одного з кабінету, а трудиться. Не діє якийсь закон, то відсилати назад і доводити, що він не дає результату, а не посилатись на те, що його прийнято в Києві.

Юрій Громак голова мандатної комісії, з питань регламенту, правопорядку та територіального устрою:

- Пам’ятаєте, як сказав український класик: «Ми світ новий задумали створить руками чистими, і людство в це повірило як в абсолютну істину». Питання недовіри голові ради ставимо так, ніби надіваємо штани через голову. Питання кандидатур повинні бути попередньо названі і обговорені, а ми тепер щось пропонуємо, порушуючи процедуру. Ми маємо дати Сергію Борисовичу попрацювати при новій владі, якщо не справиться, то тоді вже звільнити не за надуманими причинами, а за реальними. Інакше ми будемо такими ж людьми, яких сьогодні засудили.

неофытнаДепутат обласної ради Лілія Неофітна:

- Я слухаю виступи і таке враження, що все в нас добре ,все прекрасно, все чудово. Люди не розуміють, чому в 21 столітті пролилась кров, тут в залі не розуміють, про що говорить весь світ. Я сьогодні не переходжу на особистості, але хочу сказати про ту систему, Партія Регіонів. При цій владі я на цій трибуні – другий раз. Чому? Тому що, коли йде сесія, мене ламали органи, інспектора, КРУ, прокуратура. Навіть 20 лютого, коли проливалась кров, у мене була міністерська комісія, яка вирішувала долю психіатричної лікарні. Я дізналась уже потім, що стояло питання закриття. А людей куди? 119 ліжок скоротили в 2012 році, а люди ж то лишились і замість того, щоб бути в палатах – вони в коридорах. Сьогодні кажуть: «Я нічого поганого не робив». А виконувати накази вертикалі – не злочин? Коли люди не мають куди звернутись з проблемами – хіба це не масовий злочин. Це система і її можна поламати. От сьогодні кажуть, що ви тільки людей міняєте. Та не за це стояли на майдані, щоб дати крісла чиновникам, а для того щоб жити в нормальній цивілізованій демократичній країні. Тому треба проявляти ініціативу і думати: що я можу зробити для держави, а не чекати поки мені скажуть зверху.

Рубан Валентина Іванівна, депутат:

рубан- Мабуть, досить ділити людей за партійною приналежністю, треба дивитись що ти робиш, як виконуєш професійні обов’язки, чим допомагаєш. Я брала участь у помаранчевій революції, була головою штабу і мені було поручено піти до Юрія Тимофійовича Бублика і попросити його піти з посади. І от у той день мені вранці зателефонувала жінка із Хухри і так лаяла Бублика, так про нього погано казала, ще й пригрозила: «Попробуйте його не зняти». Я пішла до нього і прямо сказала все, що казала та жінка, він зблід, але в той же день подав заяву. А потім мені було соромно, бо виявилось, що та людина говорила неправду. А я його образила. На його місце прийшла людина, поганого нічого не можу сказати, але був не професіонал і дуже довго освоювався. А нинішня влада професійніша, попередня.

ващенкоВиступ депутата від «Батьківщини» Василя Ващенка викликав у присутніх сміх:

- В чем вина глав администрации и рады, да в том, что медицина работает из рук вон плохо, промышленность развивается сама по себе. Лесное хозяйство вырубывает леса, в реке уже практически нет воды (смех). Автобусы в населенные пункты не ходят. Глава администрации на сессии в конце года сказал, мы учителям выплатили зарплату за счет того, что сэкономили. На ком вы сэкономили? На родителях, которые заплатили за ремонт школ? А родители что – миллионеры? Вы сэкономили на них, а кому-то поставили золотые унитазы. Для чего мы сделали семейную медицину? Чтобы она пошла в каждую семью ,к каждой бабушке и дедушке. А этого нет, потому что 5 литров бензина в месяц выделяется. А голове сельской рады – 300.

З місця репліка голови Височанської сільської ради Олексія Іваха: «Хвате розказувать, я за свої гроші заправляю!»

- Большинство аппарата и сельских голов ездят на тонированных машинах. Вы что людей боитесь? (знову сміх) Ничего смешного тут нет.

Депутат Антоніна Мозгова зазначила, що більшість депутатів була незадіяна. На засідання комісії викликали – прийшли, на сесії – проголосували. «Треба їх задіяти, тоді вони будуть відповідальніші і не будуть кричати, що десь у чомусь чиясь вина.

Висловити свою точку зору вирішив місцевий активіст Микола Чупаков. Він вийшов до трибуни, але в залі прозвучали викрики: «Ви не депутат», на що він парирував: «Ви хочете ущемить мої права». Сергій Кірічко ставить на голосування питання про те чи хоче аудиторія його слухати. З 42 депутатів проголосувало 15. «Свободівець», виходячи з себе, все одно виступає:

- Оце – ваша влада в дії. Я хочу донести вам, подобається це чи ні: основна вимога майдану – перезавантаження влади. Вони опосередковано чи напряму підтримували розстріли.

Далі Геннадій Потоцький звинувачує Кірічка, що він теж виганяв з роботи за партійною приналежністю, той все заперечує, просить занести все в протокол і говорить, що подасть до суду за такі звинувачення. Далі він пропонує депутатам об’єднатись в групу:

- Ми повинні звернути увагу на бюджет, щоб були надходження. Вирішувати всі питання спільно. Нам необхідно заспокоїти людей. Влада може змінюватись, а люди залишаються. Вибори Президента 25 травня і до них не робіть кадрових змін, бо наробимо такого, що нас за це проклянуть.

Голова райдержадміністрації Анатолій Коваль теж не стримав емоцій.

Коваль- Якщо ми не візьмемося за руки і не об’єднаємось, ніхто нам нічого не принесе. Перезавантажити владу – презавантажуйте. По моїй посаді легше всього. Указ Президента -і все. Я що, прошусь залишитись? Ми завжди шукаємо винного. Ні при одному Президенту полегшення не було. Якщо ми чекаємо культури від Коваля і Кірічка, то і від себе вимагайте. Не треба тут принижувати. Ми теж люди. Я звертаюсь до всіх – створіть гарний працездатний колектив. Я проти будь-якої агресії. Ми не повинні стати ворогами. І хочу процитувати слова поета: «Дай Бог, чтобы твоя страна, тебя не пнула сапожищем, дай Бог, чтобы твоя жена тебя любила даже нищим».

Сесію закрили. Поки що всі при посадах.

Записала Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: