Як я відстоював свої права у суді

14 марта 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | №11(937)

БондаренкоСергій Васильович Бондаренко – учасник бойових дій на території інших держав. Народився в Луганській області, після закінчення школи працював на шахті, потім була армія, воював у Афганістані. За покликом долі переїхав жити до Куземина: сім`я, робота. Далекі 80-ті роки згадує зі сльозами на очах, бо саме в той час йому довелося воювати у місті Хорох, як зараз пам’ятає його ще називали містом кам’яних мішків. Розповідає, чому саме звернувся до редакції:

- Я постійно читаю багато газет. В одній із них була опублікована стаття, з якої дізнався, що:

- «Законом України» Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлено такі розміри щорічної разової грошової допомоги: інвалідам 1 групи – 10 мінімальних пенсій за віком, 2 гр. – 8 мін. пенс., 3 гр. – 7 мін. пенс., особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 8, учасники бойових дій – 5, учасники війни – 3, особи на яких поширюється дія закону – 5.

Тобто починаючи з 2003 року учасники бойових дій недоотримували до 9 травня кругленьку суму грошей. Наприклад, в 2005 р. мені заплатили 250 грн., а повинен був отримати 1660 грн., 2006 р. – 250 грн., а не 1795 грн., 2007 р. – 280 грн. з 1935 грн., 2008 р. – 310 грн., а не 2405 гривень.

Мої підрахунки

Чинним законодавством регламентовано, що розмір мінімальної пенсії за віком станом на 5 квітня 2007 р. складав 410 грн. 06 коп. Розмір 5 мінімальних пенсій складає ( 410.06 грн. Х 5 ) = 2 тис. 050 грн. 30 коп. Фактично в 2007 мені було виплачено лише 280 грн. Ця сума одноразової допомоги виплачена на підставі Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 р» . Заборгованість залишається у розмірі 1 тис. 770 грн. 30 коп.

В житті пощастило мати гарних друзів серед адвокатів. Зі своєю проблемою звернувся до одного з них: «Сергій, не зволікай часом, – порекомендували мені. – Добивайся своїх коштів. Рекомендуємо починати з 2007 року. А вже потім, якщо вдасться відсудити свої кошти, матимеш надію поборотися і за заборгованості за попередні роки».

Ось я і вирішив добитися справедливості: 17 березня 2008 подав позовну заяву в Охтирський міжрайонний суд. 19 березня суд прийняв відкриття провадження і тільки 25 квітня суд постановив :

Стягнути з Управління праці та захисту населення Охтирської державної адміністрації на користь Бондаренка Сергія Васильовича 1770 грн. 30 коп. недоплаченої щорічної грошової разової допомоги за 2007 рік.

Я думав, ось, нарешті, справедливість восторжествувала, а виявилося , що це початок судових тяганин. Почалися апеляції від управління праці та соціального захисту населення. Начебто державним бюджетом такі кошти не передбаченні. Натомість я направив лист до міністерства праці та соціальної політики України та до Міністерства фінансів України. Але із Києва також надійшла апеляційна скарга. В цьому випадку Охтирський міжрайонний суд постановив скасувати в частині зобов`язання Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, Міністерства праці та соціальної політики України перерахувати Управлінню праці та соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації заборговану суму для виплати. Проте і в цьому випадку вищевказані міністерства посилалися на непередбачені державним бюджетом кошти, тобто всі питання до казначейства. Як і радив мені мій адвокат, я ні на мить не втрачав надії і почав діяти рішуче – звернувся до Європейського суду , який вирішив питання позитивно на мою користь. Мені надійшов лист, в якому було повідомлено, що прийнято Рішення Страсбурзького суду з прав людини « Case of Makara and others v.Ukraine » 12 Desember 2013, де відповідачем є Держава Україна та виплаті мені суми, еквівалентної 2000 євро.

Після всіх пройдених інстанцій свою справу Сергій Васильович знову відніс до Охтирського міжрайонного суду з претензією до Охтирського управління державної казначейської служби України Сумської області. Він зазначив, що на адресу управління він направив повні реквізити для перерахунку коштів. І досі відповіді від управління так і не було.

- Завдяки охтирському суду і ця справа була на мою користь, оскільки суд зобов`язав сплатити мені кошти. На жаль, і ці рішення не виконуються, посилаючись на все те ж казначейство. Але надії я не втрачаю і сподіваюся, що справедливість восторжествує. Цей рік , 2014 учасників війни і я сподіваюся отримати гроші за 2007 рік.

Своєю історією Сергій Бондаренко закликає всіх учасників бойових дій не здаватися, а добиватися своїх прав, і ні в якому разі не відступати, навіть якщо вам хоча б раз відмовили.

К. Кучерява

 Комментарии (2)

 

  1. Федя пишет:

    Суды выиграл, а деньги все равно не заплатили. Где справедливость?

  2. ПАТРІОТ пишет:

    Правильно! Треба захищати свої права!!! З людьми треба рахуватись!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: