Сільське господарство

26 марта 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №12(938)

КлочкоПрацівникам сільського господарства відпочивати ніколи. Тільки- но підвели підсумки минулого року. Як на порозі нові турботи. Про те як пройшов рік у галузі тваринництва, та на якому етапі весняно-польові роботи розповідає начальник управління агропромислового розвитку Охтирської РДА Олександр Клочко.

Аграрії вийшли в поле

З 10 березня 2014 року в Охтирському районі розпочались весняно-польові роботи. Зокрема, станом на 17.03. 14 закриття вологи відбулось на 2551 га, що становить 69%. Підживлення озимих зернових на 7157 га (72%), 116 га озимини під зимовий корм, багаторічних трав 1025(51%). Підготовлено під посів ранніх зернових 1200 га, посіяно 890 га, що становить 23% від запланованого. Очікувана площа посіву ранніх зернових становить 3864 га. «Перебоїв з пальним та насінням у аграріїв немає, оскільки готувались до посівної заздалегідь», – так запевнив начальник управління агропромислового розвитку Олександр Клочко. За його інформацією озимина знаходиться в задовільному стані. Вологи в грунті менше порівняно з загальноприйнятими нормами та попередніми роками. У разі сприятливих умов урожай повинен бути на рівні з минулорічним показником.

Кількість ВРХ збільшилась, а свиней зменшилась

Охтирський район займає лідируючі позиції в області за чисельністю худоби. Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку РДА Олександр Клочко. Так, за кількістю ВРХ Охтирщина займає третю сходинку, а за чисельністю корів – четверту. Всього по району кількість худоби збільшилась на 863 голови і складає 8103. Питомий приріст поголів’я худоби за 2013 рік в підприємствах ПрАТ «Райз-Максимко», ПСП «Комишанське», ПСП АФ «Піонер», ТОВ «Перше травня». Чисельність поголів’я корів збільшили ПрАТ «Райз-Максимко», ПСП АФ «Піонер», ФГ «Лутищанська слобода».

За 2013 рік зросли показники по кількості реалізації м’яса та надоїв молока. Так на забій реалізовано 979,5 тонн худоби, що на 261,2 т більше 2012 року. Собівартість приросту ВРХ в господарствах району склала 19,01 гривень за 1 кілограм. Валовий надій молока склав 10005,4 тонн молока що на 860 тонн більше в порівнянні з 2012 роком. Надій молока на корову – 4505 кілограмів (+285 кг).

Найвищі показники продуктивності молочних корів у : ФГ «Лутищанська слобода» -7211 кг; ПСП «Комишанське» – 5839 кг; ПП «Павлівське» – 5224 кг; ПрАТ «Сад» – 4104 кг; ТОВ «Перше травня» -3765 кг.

В сільськогосподарських підприємствах за минулий рік отримано 3041 теля (+331 голова).

В галузі свинарства та вівчарства спостерігається зниження чисельності поголів’я. Так, свиней поменшало на 953 голови ( всього2290 голів). За 2013 рік отримано 2109 поросят (-348 голів в порівнянні з 2012 роком), в тому числі від основних свиноматок – 1500 голів (-35).

Олександр Клочко пояснює це тим, що агрофірма «Зоря» не виявила бажання займатись у майбутньому свинарством. Інформація про поширення африканської чуми свиней вплинула на такий розвиток подій. Зараз свинарством у районі займаються «Сад», «Піонер», «Комишанське», «Жовтневе», «Іванівська дослідна станція», «Ташань», «Бакирівське», «Охтирський КХП».

Певний спад по поголів’ю та продуктивності спостерігається і в галузі вівчарства. За звітний рік поголів’я овець зменшилося на 477 голів. Приплід ягнят зменшився на 177 голів, продукція вирощування зменшилася на 9 тонн. Племінний репродуктор ФГ «Відродження» та ПСП АФ «Піонер» повністю реалізували поголів’я овець та не збираються займатися цією справою у подальшому. «Вівчарство більш любительське, ніж прибуткове», – говорить Олександр Клочко. – Якщо м’ясо можна реалізувати, то зі збутом шерсті є певні проблеми». Вівчарством у районі займаються господарства «Перше травня», «Плодорозсадник», «Комишанське» і «Лутищанська слобода».

Відповідно до перспективного плану розвитку агропромислового розвитку на 2014 рік по сільськогосподарських підприємствах заплановано подальше зростання чисельності поголів’я ВРХ до 8677 голів (+574 голови) за рахунок приросту поголів’я в підприємствах ПСП «Комишанське», ПСП АФ «Піонер», ПрАТ «Райз-Максимко» та збільшення корів у ПСП АФ «Піонер» та ПрАТ «Райз-Максимко». Приріст поголів’я запланований за рахунок закупівлі молодняку в племінних і товарних підприємствах області та домогосподарствах населення району. Стабілізація і збільшення поголів’я свиней очікується в СТОВ «Бакирівське», ПрАТ «Сад», Іванівська ДСС, ПСП АФ «Піонер», а овець у ПСП «Комишанське» та ТОВ «Перше травня».

За інформацією УАПР Охтирської РДА

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: