Реалії життя

28 марта 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 6 коммент. | №13(939)

Редакція звернулась з інформаційним запитом до відділу архітектури та містобудування Охтирської міської ради. Ось таку відписку ми отримали:

На Ваш запит про надання інформації щодо об’єкту будівництва по вул. Жовтневій, 31 надаємо наступну інформацію.

Рішенням Охтирської міської ради № 100-МР від 24.02.2011 «Про надання згоди на розроблення містобудівної документації» надано згоду фізичній особі-підприємцю на розроблення містобудівного обґрунтування реконструкції нежитлової будівлі з прибудовою (під торгівельний центр «Славна») по вул. Жовтневій, 31.

Рішенням Охтирської міської ради № 218-МР від 22.08.2011 «Про затвердження містобудівної документації» затверджено містобудівну документацію з містобудівними умовами і обмеженнями забудови земельної ділянки (що є підставою для здійснення проектування об’єкту будівництва) містобудівне обґрунтування по об’єкту «Реконструкція нежитлової будівлі з прибудовою (під торгівельний центр «Славна») по вул. Жовтневій, 31.

ИншинПід час розмови начальник відділу архітектури Роман Іншин повідомив, що більшість питань – не їх компетенція. «Дозвіл на проектування відділ архітектури ніколи не надавав. Такого поняття просто не існує, – говорить Роман Юрійович. – Ким проведена експертиза – це питання до автора проекту. Хто він – у нас цієї інформації немає. Вона є у власника і замовника. Проектант визначає категорію складності разом із замовником і в залежності від цього визначає чи потрібна експертиза. І чи отримував дозвіл проектант у автора, у нас цієї інформації теж немає. Ми можемо тільки передивитись архів містобудівної ради і якщо в нас є ця інформація, то ми надамо».

Згідно із законом України про регулювання містобудівної діяльності на кожному майданчику будівництва повинен бути стенд з інформацією про автора проекту про початок будівельних робіт та яким документом дозволяються будівельні роботи.

Насправді на будівництві є такий стенд. В ньому зазначається, що замовником робіт є ФОП Пелих В.К., а підрядник ПП «Суми-Южана». Крім того зазначено, що кінцевий термін робіт – другий квартал 2013 року.

Про те чи розглядався проект на містобудівній раді головний архітектор міста висловив таку думку:

- Розглядається проект на архітектурно-містобудівній раді тільки за умови якщо замовник захотів цього. І це все робиться перед початком будівельних робіт. Щось розглядати, якщо уже йде будівництво немає сенсу. Склад архітектурно-містобудівної ради, який затверджений у минулому році точно нічого не розглядав.

Знову винні «Папєрєднікі».

? Ви як архітектор, що особисто думаєте про цю будівлю?

- Якщо поряд знаходиться пам’ятка архітектури, то будівництво відбувається за умови, відповідності генеральному плану і є обмеження по висоті. Ми тепер бачимо, що було розроблено таке містобудівне обґрунтування, завдяки якому внесено зміни в план, що дозволило піднятися трохи вище, ніж існуюча будівля. Та картинка, яка на стенді трохи симпатичніша ніж те, що будується. Можливо, власник вніс зміни в проектну документацію в процесі будівництва.

На жаль, це всі скудні коментарі, які вдалось отримати від нашого головного архітектора. Він людина постійно чимось зайнята і на місці застати його практично неможливо. Каже: пишіть інформаційний запит, на який відповідає сухими відписками. Мовляв ось документ, а як ви його розумієте – ваша справа. Тим більше, якщо рішення приймались при іншому керівництві – то й взагалі, як з гуски вода, – нічого не знаю, то не я. Так може досить вже цього бюрократизму?

БордулинскаяГоловний державний інспектор інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Наталія Олексіївна Бордулінська стверджує, що перевірка проводилась ще в 2012 році перед початком будівництва і порушень не було виявлено. А зараз, щоб провести позапланову перевірку, необхідне офіційне звернення до інспекції в Суми. І якщо там запланують таку перевірку, вона зможе це зробити. Однак і тут не все просто:

- Зараз настільки спростили законодавство, що ніяких погоджень проекту не треба. Як буде виглядати будівля зсередини, який буде фасад – це все справа проектанта. Ми можемо превірити тільки те, чи не виходять вони за межі містобудівних умов: по ширині, висоті тощо. Якщо міська рада надала землю, замовник бере у відділі архітектури містобудівні умови і будує. Стосовно цього об’єкту, то він віднесений до третьої категорії складності. В цьому випадку вони подають декларацію про початок виконання будівельних робіт. Тут експертиза не потрібна і ніякі погодження.

За словами Наталії Олексівни, погодження з попереднім автором будівлі не потрібно, оскільки відбувається реконструкція.

Від редакції:

"Славна" в реальності

На жодне з питань, які задав наш читач ми конкретної відповіді так і не отримали. Посміхаючись в очі, бреше архітектор і навіть на офіційний запит дає тільки номери рішень сесій міської ради. Де ваша оцінка. Де оперування конкретними даними. Смішно слухати: «По-моєму там є якийсь щит з даними замовника і проектанта», «Вигляд на фото симпатичніший ніж вийшло насправді». Це говорить головний архітектор? За що він тоді отримує зарплату? За те що дозволяє місту перетворитись в архітектурну помийку? На що він взагалі потрібний, якщо йому байдуже як виглядає Охтирка?

А інспектор ДАБК… Якщо буде офіційне звернення – піду перевірю. А лист до редакції це не сигнал до дії. «Ви зверніться в Суми, якщо вони запланують…»Та поки вони запланують, замовник тричі переробить документацію.

І невже ні Іншин, ні Бордулінська не ходять в цій частині міста і не бачать цю блискучу потвору? Досить вже сидіти в рожевих окулярах і нагло брехати пресі. Ноги в руки – і вперед перевіряти. А то за відхилення на кілька сантиметрів від проекту при будівництві сараю три шкіри знімаєте, а тут «Славна» очі засліпила?

І якщо раніше на території міста вилазили такі невеликі архітектурні чиряки як Шушманівські зупинки, та полосаті, різнокольорові будинки, то це справжній величезний нарив на тілі Охтирки. А тим хто запустив цю хворобу ганьба і пора подумати про власне здоров’я, бо людське терпіння не вічне.

 Комментарии (6)

 

 1. Ксения пишет:

  Журналисты просто МОЛОДЦЫ!!!! Хоть кто-то поднял эту тему!!! Всем понятно каким образом в наше время утверждаются такие масштабные стройки, а вот что выходит в итоге….Короче говоря, заплатили и фантазируют себе по ходу стройки(((

 2. виктор пишет:

  Сказать спасибо нужно а не критиковать в такое смутное время предприниматель вкладывает большие средства,в скором времени будут новые рабочие места и отчисления в бюджет.С тех кто критикует хоть один что нибудь построил в городе или как Целуйко только обещаем и ничего не делаем !!!

 3. Ахтырыч пишет:

  ПРоект намного красивее реального воплощения. Для такой узкой улицы – громадина из темного стекла давит и не гармонирует с религиозными сооружениями, расположенными по обем сторонам.

 4. Vetal пишет:

  Наоборот молодцы , что развивают наш город – делают его лучше, хоть есть куда пойти , а вы такие статьи пишите.

 5. Никто кроме нас пишет:

  Создайте что-то лучше, они дали что-то для города,а Вы демагоги или бандерлоги ничего не построили, а только обещали!

 6. Наталья пишет:

  ПОЗОР!!!Эта стройка – позор для власти и для всего города!!!!Это же надо до такого додуматься – прекрасное здание Дворца культуры перестроить в “шарашкину контору”! Надо привлечь к ответственности тех кто давал такое разрешение и тех кто это затеял!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: