Громадянська позиція і військовий обов’язок

31 марта 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №13(939)

Сьогодні на кордоні з Україною перебуває угрупування збройних сил Російської Федерації, яке, включаючи резерви, налічує понад 80 тисяч особового складу, 270 танків, 180 бойових броньованих машин, 380 артсистем, 118 реактивних систем залпового вогню, 140 бойових літаків, 90 ударних вертольотів, 19 бойових кораблів та катерів. Таку інформацію оприлюднив Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Парубій.

Захистити усіх нас від загарбників нині має не лише армія, приведена у повну бойову готовність, а й новостворена Національна гвардія. Події останніх тижнів у житті українського суспільства викликають у всіх нас неоднозначні відгуки і думки. Проте майже всі одностайно тримають кулаки за наших вояків, які стають на оборону Батьківщини. І немає сьогодні в Охтирці будинку, де б не говорили про Крим, про танки на кордоні, про мобілізацію і армію. Кожна мати хвилюється, щоб її дитина не стала «гарматним м’ясом», адже вже сьогодні чимало молодих чоловіків стали добровольцями Нацгвардії, попереджені про необхідність мати напоготові екстрену валізку, хоча дехто в своєму житті жодного разу не тримав у руках справжньої бойової зброї, ніколи не стріляв, не розуміє, що таке «Игла», «Стріла», РПГ і так далі. І тому ми розуміємо, що сподіватися можемо тільки на професіоналізм армійців. Мабуть, через це вся людська доброта повернулася саме в бік військовослужбовців, солдатів, контрактників, офіцерів,техперсоналу військових частин, які перші стоять на варті нашого спокою.

I cannot read the gallery's xml file: /hsphere/local/home/oxt1996rox/roxolana.com.ua/wp-content/photos/marchenko/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

У військовій частині внутрішніх військ, що дислокується в Климентовому, зовні все спокійно, як завжди. Здається, що і особового штату тут немає, бо ніде не видно людей. Проте це тільки для стороннього ока. Насправді в частині в стані підвищеної бойової готовності перебуває близько чотирьохсот військовослужбовців.

- Ми охороняємо практично весь арсенал Національної гвардії України і цілком свідомі того, що знаходимося під прицілом Росії. І знаємо, що десь поблизу крутиться російський розвідувальний спецназ, бо нещодавно наші вартові засікли кілька підозрілих осіб, які швидко ретирувалися. Готові до того, що можуть бути провокації, хоча наші прикордонні служби і не пропускають «туристів», які їдуть з наміром влаштовувати конфлікти, як це вже було у Криму. Таких людей бачили у Тростянці. А недавно жінка з ринку повідомила, що в секонд-хенді троє російськомовних чоловіків у камуфляжі розповідали, що приїхали із «столицы» на «мероприятие»… Добре, що є небайдужі люди, які повідомляють про провокаторів у міліцію та СБУ. Ви ж знаєте, що і перед Великою Вітчизняною війною фашисти теж закидали до нас диверсантів, ця система діє і зараз. Люди повинні бути пильними, говорить командир частини, полковник Анатолій Марченко.

- А який зараз стан в частині?

- Чергування проводиться цілодобово. Патріотичний дух дуже високий, ми беремо приклад із кримських військ. Я вже більше 20 років командую цією частиною, то ще ніколи не відчував такого піднесення патріотизму не тільки серед військовослужбовців, а і серед цивільного населення. Хоча всі ми сподіваємося і на наших політиків та їх дипломатичні здібності, і на Путіна, який там не є, надіємося, що він все таки одізве наших братів від українського кордону. Я починав служити в радянській армії, разом з росіянами не один пуд солі з’їв, а тепер нас один в одного стріляти примусять? Про війну не хочеться і думати, і людей треба заспокоїти, що до кровопролиття справа не дійде. Хоча армія повинна готова бути до всього. І ми щодня цим займаємося. Якщо хтось каже, що українська армія слаба, то я відповім: нічого вона не слаба і показники бойової підготовки у нас дуже добрі.

- А як щодо матеріального забезпечення? Чи вистачає особливому складу харчів?

- Ви ж знаєте, ми ніколи не голодували. У нас було своє підсобне господарство, корови, свині, кури, пасіка, своя хлібопекарня. Я не скажу, що ми жирували, але й не голодували. Запаси харчів у нас достатні. Сьогодні з Хухри телефонують, мовляв, для нас збирають по селу яйця, молоко, консервацію. Люди добрі! Народ сьогодні теж зайвого не має, не треба і нам зайвого. Від допомоги підприємців не відмовляємося, бо це велика для нас підмога.

До збереження миру, територіальної цілісності та суверенітету можемо долучитися й усі ми, далекі від військової сфери. Адже наша громадянська позиція, яка продемонструє національну єдність українців перед лицем зовнішньої загрози, стане істотною перешкодою на шляху ворога.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: