Близько п’ятдесяти військовозобов’язаних відправили захищати Вітчизну

3 апреля 2014 | КАРТИНА ТИЖНЯ | 3 коммент. | №14(940)

1 квітня 2014 року. 8.00. У Охтирсько-Великописарівському військкоматіВже третю групу військовозобов’язаних мобілізували від Охтирсько-Великописарівського об’єднаного військоммату. В перших двох групах було 70 та 42 призивника. Першого квітня з повістками та теплими речами до військового комісаріату прибули близько 50 чоловік. Призивають тільки тих, хто служив в армії і за тими спеціальностями, які вимагають військові частини. В основному це водії, артилеристи, прикордонники, віком від 24 до 35 років. «Добровольців не багато. Всього відсотків 5-7 дійсно бажають служити. Більшість приходять запишуться, а коли приходить повістка – то відмовляються. В професійному розрізі серед призовників є працівники, ТЕЦ, РЕС, будівельники, медсестри тощо», – говорить військовий комісар Віталій Капітон. Заступник воєнкома Сергій Фурса запевняє, що всі охтирські мобілізовані потраплять в одну військову частину.

Аня Якубенко та Вероніка ШереметДефіцит в армії зараз на медичних працівників. Аня Якубенко та Вероніка Шеремет, які працюють в Охтирській ЦРЛ, теж будуть виконувати свій обов’язок по Захисту Вітчизни. Дівчата зізнаються, що страх якийсь є, однак оптимізму не втрачають: «Кому, якщо не нам!», – говорить Аня. Вони з Веронікою разом навчались, жили в гуртожитку, а тепер і виконувати громадянський обов’язок пішли разом.

Не призивають до лав армії за станом здоров’я, кому вийшов призивний вік (рядові 40 років, сержантський склад, прапорщики, молодші офіцери – 50 років, старші офіцери 55 років), а також багатодітні батьки та ті, хто працює на підприємстві і необхідні на місці як спеціалісти.

- Ще одне наше завдання – укомплектувати армію контрактниками. Оклади непогані. Тобто ті, кого призвали, можуть підписати контракт і продовжувати службу, – говорить Сергій Фурса.

- Верховна Рада прийняла, а виконуючий обов’язки Президента підписав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації”, з метою вирішення проблемних питань, які виникають під час проведення часткової мобілізації в державі, – додає військовий комісар Віталій Капітон.

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Щодо змін норм правового та соціального захисту громадян, призваних під час мобілізації, у відповідності до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації”.

Закон України “Про військовий обов’язок та військову службу”

1. Визначається правовий статус служби за призовом по мобілізації, що забезпечує військовозобов’язаним, призваним під час мобілізації:

виплату грошового забезпечення на рівні військовослужбовців за контрактом;

соціальний і правовий захист військовозобов’язаних та членів їх сімей на рівні військовослужбовців.

2. Збільшується граничний вік перебування в запасі рядового, сержантського та старшинського складу до 50 років, молодшим офіцерам до 55 років.

3. Забезпечено можливість призову на військову службу при мобілізації приватних підприємців без припинення їх підприємницької діяльності.

Закон України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ”

Забезпечено виплату пенсій офіцерам запасу, призваним під час мобілізації; збереження розмірів пенсій офіцерам, які під час мобілізації будуть призначені на нижчі посади.

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначається Кабінетом Міністрів України.

Закону України “Про державну таємницю”

У разі виникнення кризової ситуації в державі, надання спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, відповідним військовим організаційним структурам, а також допуск до державної таємниці громадянам України, які призиваються на військову службу, військовослужбовцям та працівникам військових організаційних структур надається у десятиденний термін.

Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”

У разі призову військовозобов’язаних на військову службу за призовом під час мобілізації, їм нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися на день демобілізації таких осіб.

Кодекс Законів України про працю

Залишаються попередні робочі місця та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності за громадянами, які будуть призвані під час мобілізації на військову службу, на особливий період.

Звичайно, багатьох цікавить питання, як же майбутні солдати харчуватимуться. У військкомматі пояснюють, що на збірному пункті одразу їх ставлять на речове і харчове забезпечення.

Військкоммат теж потребує допомоги. В основному необхідні паливно-мастильні матеріали, канцелярські приналежності. Уже надали допомогу Охтирський коледж СНАУ, підприємці Вовченко Р.М. та Сопітько А.В.

 Комментарии (3)

 

 1. Иванов пишет:

  Девочки же медицинские работники, они знали когда учились, что и такое может быть

 2. medik пишет:

  все так красиво написано о добровольной службе, только никто не написал , что девочкам в приказном порядке вручили уведомление и никого не интересует хочешь или нет , военнообязаный – значит езжай ,

 3. Жінка пишет:

  Молодці! Саме цих чоловіків ми повинні вітати з чоловічим святом! Решту 95% потрібно вітати 8 березня, хоча ні, жінки в муках народжують дітей. Потрібно окремо зробити свято для тих чоловіків які “откосили” від служби в армії.
  А взагалі є деяка несправедливість, забирають служити тільки тих, хто проходив службу в армії. Я наприклад пропоную скликати незалежну медичну комісію і провести перекомісію для всих чоловіків до 35 років, 90% з них просто відмазалаcь від служби. Якщо наприклад плоскостопіє -це не заважатиме рити окопи, готовити їжу, прати білизну для бійців. А з економічної точки зору, не служив (по якимось причинам), плоти державі до 40 років 10% від заробітньої плати щомісячно на боєздатність армії. Не служив- не маєш права бути на ключевих державних посадах в державі (президент, губернатор, мер…) І тоді служба в армії буде дійсно почесний обов’язок наших чоловіків.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: