Вступаємо у виборчий процес

7 апреля 2014 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | №14(940)

вибориПрезидентська виборча компанія вийшла на найбільш запеклу частину виборчої боротьби. 30 березня завершилося висування кандидатів на пост Президента України, які до 4 квітня в Центральній виборчій комісії включно повинні зареєструватися. До цієї ж дати в загальнодержавних друкованих ЗМІ повинні бути опубліковані переліки територіальних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж та центрів.

Після 9 квітня стане відомим перелік громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах. Крім того, кандидати в претенденти повинні внести до ЦВК подання щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій – по одній особі до однієї виборчої комісії, які повинні утворити до 14 квітня.

Проведення перевиборної агітації розпочинається наступного дня після реєстрації кандидата і закінчується о 24-й годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

30 березня закінчилося висування кандидатів. У списку претендентів на президентську булаву, які подали документи на реєстрацію в ЦВК та внесли заклад 2,5 млн. гривень – 130 чоловік:

Список

Охтирка вибиратиме одного мера і одного депутата

25 травня відбудуться також вибори міського голови м.Охтирка та депутата міської ради по виборчому округу №18 з центром у художній школі. На відміну від окружної виборчої комісії, яка призначається рішенням ЦВК перед кожними президентськими виборами, міська виборча комісія у складі 18 осіб діє з часу попередніх місцевих виборів, адже, згідно із законом, має повноваження на всю каденцію нинішнього депутатського корпусу до 2015 року. 27 березня відбулося чергове засідання комісії, на якому були призначені на 25 травня проміжні вибори міського голови і депутата міськради по округу №18.

Міська виборча комісія за час, що минув, вже втретє змінила свого керівника. В 2012 році склала повноваження Тетяна Чикало, в 2014 – Олена Малікіна, яка за власним бажанням звернулася із заявою до ЦВК щодо зняття повноважень голови комісії, але при цьому залишилась її членом. Згідно з рішенням ЦВК, головою Охтирської міської виборчої комісії призначена Людмила Балюк. Вона працює завучем у школі №1, представляє Християнсько-Демократичний Союз.

Відповідно до Закону України про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, висування кандидатів на посаду мера та депутата міськради відбуватиметься з 21 по 26 квітня включно від міських організацій політичних партій. Само висування передбачене тільки для сільських і селищних голів. Реєстрація завершиться до 30 квітня. Агітаційну роботу кандидати починають з дня реєстрації.

Політзаробітчанам обіцяють пристойні розцінки

Якщо ви думаєте, що ті, хто днями чергують в різнокольорових партійних палатках, агітуючи за своїх кандидатів, роздають флаєри чи у складі мобільних груп ходять по вулицях і розповідають про прекрасне майбутнє зі своєю політичною силою, роблять це задарма і в силу власних переконань, то ви глибоко помиляєтеся. За це платять немалі гроші, про що свідчить Мережа, в якій уже з’явилися пропозиції роботи на виборах. Кличуть роздавати агітпродукцію в палатках і на вулицях, працювати у виборчих комісіях. За півдня обіцяють платити від 150 до 200 гривень, за годину – 35-50 грн. До речі, на минулих парламентських довиборах обіцяли 130 грн. в день.

Шукали також людей для роботи в комісіях – спостерігачами, членами комісій, секретарем і навіть головою. За роботу спостерігачем обіцяли 300-400 грн., члена комісії – 1 тис. грн., секретарем чи заступником голови – 2,5-3 тис., головою комісії – 4 тис. грн.

Політологи також говорять, що у виборчій компанії буде присутньою військова тематика і майданівські мотиви. Проте не обійдеться і без «гречки»

За секунду агітації — три тисячі

Низка провідних телеканалів оприлюднила інформацію про вартість ефірного часу для політичної реклами під час президентської кампанії.

Розцінки коливаються — залежно від часу доби та дня тижня ефіру. Зрозуміло, найбільше коштуватиме політична реклама у прайм-час у вихідні. Найменше — у ранкові години будня. Діапазон цін вражає. Найдешевший ефір — 151 гривня за секунду ефіру, найдорожчий — 3054 гривні.

Чекмышев"Цьогорічна президентська кампанія не вписуватиметься у шаблони, за якими відбувалися всі попередні вибори, починаючи з 1994 року, — каже голова комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев. — Вона буде значно прозорішою і демократичнішою. Не впевнений, що всі кандидати у президенти згодні будуть так багато платити за рекламу. Та не уявляю, яким чином працюватимуть штаби, які досі розраховували тільки на певні тіньові схеми, на проплачену інформацію у вигляді новин, а насправді — рекламу".

 Комментарии (2)

 

  1. Борис пишет:

    Ваша правда!

  2. Полинка пишет:

    Слава Богу , что Маликиной не будет – очень амбициозная и циничная личность !!!!!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: