Про пам’ятники, охтирські дороги, відродження «толкучки», крадений пісок і т.д.

16 апреля 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 1 комментарий | №16(942)

(Продовження. Початок у № 15)

? Микола Саєнко:

- Яка подальша доля міського парку і чи буде там обіцяний фонтан?

- Капітальних видатків на реконструкцію парку в цьому році не планується і я думаю, що всі знають з чим це пов’язано. Проте будемо робити те, що під силу. Вже зараз парк очищений від сміття, є освітлення з усіх сторін. Крім того, підчистимо дерева і піднімемо їм крони, щоб було азартніше і просторіше, оновимо алею дерев, які садили депутати у минулому році . Вона розміщена згідно з проектом парку, але більшість саджанців загинуло через минулорічну засуху. Сподіваємося, що зараз ми зможемо доглянути, аби деревця вижили.

На початок літнього сезону буде приведена в порядок передня частина парку від вхідної арки, підприємець обіцяв зняти стару огороду і викласти плиткою доріжки.

Буде знято наболіле питання щодо паркування автомобілів під пам’ятником Героям революції. Біля нього влаштовується огорожа, щоб не було можливості заїзду до прилеглої території, а стоянку перенесуть далі. З фонтаном поки що доведеться почекати. Щодо об’єктів нерухомості, які знаходяться на території парку, їх долю вирішуватимуть депутати. Я думаю, компромісний шлях вирішення проблеми буде знайдено.

?Чи будуть добудовуватися дороги по вул. Чапаєва і Менжинського?

- В перелік ремонтних робіт, які фінансуються з обласного бюджету, включена добудова твердого покриття на цих вулицях. Загальна вартість робіт – 3 млн. грн. Згідно з тією інформацією, яка є на даний момент, коригування планів не проводилося і фінансування не відмінялося. Будемо сподіватися, що ці дороги у нас будуть відремонтовані.

? Охтирчанам обіцяли пам’ятник Шевченку у нашому місту до 200-річчя з дня народження, багато говорили, та й забули. Так Ви що скажете з цього приводу?

- Наразі це складне питання. Постамент зроблений, сам пам’ятник уже знаходиться в Охтирці. Ми маємо бажання його встановити і чекаємо на згоду підприємства, де він зараз зберігається. Ми готові до 22 травня – Дня перезахоронення Т. Шевченка у Каневі заключити договір по встановленню пам’ятника і проведенню благоустрою. На даний час ми своїми силами в цьому скверику вирівняли тротуарні плити, розробили клумби і висадили квіти. Згодом поставимо лавочки для відпочинку. Якщо нам скульптуру не дадуть, адже вона зроблена за спонсорські кошти і ці люди вільгі розпоряджатися нею за власним розсудом, то мабуть доведеться замовляти інший пам’ятник.

? Мирослава Калашникова:

- Чи можете Ви, як депутат райради, посприяти у тіснішій співдружності міста й району, щоб вони допомагали один одному, організовувались сільськогосподарські ярмарки. Спільні святкові заходи?

- Я був депутатом райради двох попередніх скликань, а зараз – депутат міської ради. Щодо співпраці з райдержадміністрацією, то перші кроки щодо порозуміння вже зроблено: ми провели перше спільне засідання з приводу діяльності нашої лікарні, яка обслуговує і жителів Охтирського району. Намічене друге засідання на 17 квітня. Я думаю, головне для влади – аби інтереси громади були задоволені. Є розуміння з боку нового керівника райдержадміністрації, антагонізму ніякого немає.

Що стосується організації ярмарок, то мені, наприклад, хотілося б відродити колись традиційну охтирську «толкучку».

Щоб і сільгосппідприємство, і фермер, і приватного сектору змогли безперешкодно привести свою продукцію і продавати без націнки. Може, хтось і ношені речі захоче продати, а хтось задешево купити. Треба враховувати потреби всіх категорій населення, тим більше , що всі нас закликають затягнути тугіше паски і вчитись економити.

Територія продуктового ринку теж вкрай потребує розвантаження. Наше завдання – знайти підходящу ділянку. Можливо. це зробимо на території колишнього заводу «Нафтопроммаш».

? Ольга Іванівна Басюк:

- В самому центрі міста, де колись був кіоск по продажу преси, тепер «красуюється » якась коричнева потвора під назвою «Кормушка». Колишній газетний кіоск повернули іншим боком, перефарбували і збільшили в розмірах. І тепер через нього став закритим огляд пішоходів, які збираються переходити по «зебрі» в цьому місці вулиці Жовтневої. Навіщо Ви дозволили це зробити?

- Цей кіоск стоїть незаконно і всупереч земельному законодавству. Я ніяким чином не причетний до цього і маю намір давати лад у цій сфері. Поки не почав вивчати це питання, то думав, що у нас проблема з тими кіосками, де малися договори оренди землі, а потім їх не пролонгували. Виявляється, більше третини кіосків ніколи не заключали таких договорів і не платили ні копійки у міський бюджет. Тому прийнято рішення терміново замовляти схему розміщення тимчасових споруд і на цій підставі вжити непопулярні, але рішучі дії по упорядкуванню їх розміщення.

? Михайло Михайлович

- На п’ятій сотні, в районі колишньої нафтобази несанкціонований піщаний кар`єр. Вивозять пісок в день до 20 машин. Невже цього ніхто не бачить і не зупинить?

- Ось у мене є фотографія з цього кар`єра. Це незаконне використання надр. Я звертався з цього приводу до правоохоронних органів, щоправда тільки усно. Проте якщо населення теж вимагає втручення, то цю публікацію будемо вважати за офіційне звернення і разом будемо добиватися припинення правопорушення.

?Чи потрібно, на Вашу думку, відновлювати роботу тубдиспансера в місті і чи буде добудована лікарня?

- Ви трохи помилились. Тубдиспансер є і його ніхто не закривав. А ось із припиненням роботи тубвідділення явно помилились і так робити було не можна. Враховуючи статистику по зростанню захворюваності на туберкульоз серед дітей, смертності від цієї хвороби, її розповсюдження досить швидкими темпами то депутатському корпусу доведеться обговорити це питання на черговій сесії . На добудову лікарняного комплексу гроші з державного бюджету в цьому році не виділялись.

? Наталі

- Вас не охтирчани на виборах вибрали, а політики в кулуарах. Виходить, що думка населення нікого не цікавить і Ви фактично зобов`язали служити інтересам тих, хто Вас привів до влади. Назвіть імена щасливчиків.

- По-перше, обирали не політики, а депутати, і не в колуарах, а на сесії міської ради. По-друге, мушу Вас розчарувати, пані Наталі, що в даному випадку щасливчики відсутні. Ніяких преференцій будь-кому, ні щасливчикам, ні невдачникам робить не буду. Щодо врахування жителів міста, то на те й вибори, щоб вибрати достойного. Якщо Ви маєте факти, що я обслуговую тих, хто начебто привів мене до влади, озвучте. І врешті, я думаю, що багато людей мені довіряють і знають, що я не поведуся як на лесть, так і на провокацію.

?Ніна Петрівна

- Кабмін говорить про скорочення штатів і економію. На чому збирається економити Охтирський міськвиконком?

- Ми скорочуємо посаду першого заступника міського голови, яку займав Олександр Слободян і «заморожуємо» подальще зростання заробітної плати. Враховуючи, що ми маємо економію по виплаті зарплати міського голови, яку весь цей час ніхто не отримував, то після виборів міського голови до кінця року для фінансування зарплати апарату міської ради цих заходів вистачить.

? Галина Миколаївна:

- В місті припиняє роботу велике підприємство – сиркомбінат. Як це вплине на поповнення міського бюджету і чи станете Ви на захист інтересів працівників?

- Нічого хорошого в тому, що сталося, немає. Закрилися ринки збуту продукції – це факт. Звідси випливає скорочення штатів. І навіть при тому, що процент надходжень від сиркомбінату не є для міста вирішальним, це дуже чутлива і болісна втрата. Будемо звертатись в ОДА, бо самостійно вирішити цю проблему ми не можемо.

Разом з тим у випадку, коли підприємство припиняє свою роботу, нічим зарадити ми йому не можемо. Зате проконтролювати виконання діючого законодавства, згідно з яким керівництво підприємства повинно провести певні дії із скороченням штатів, ми також зобов`язанні. В місті працює державний інспектор з праці – це його прерогатива.

Дякуємо Вам за відповіді і бажаємо успіхів.

Записала Л.Меркульцева

 Комментарии (1)

 

  1. Базарники пишет:

    Ігор Юр’євич! Звертаюся до вас від імені людей які працюють на продовольчому ринку. Ми, хто працює на ринку це люди в основном за 40-55 років. Більша частина з нас вже зараз готова піти працювати на якесь підприємство, де є вихідні, відпустка, гарантована зарплата, пенсія (не така, яку плотять підприємцям де за 1 рік стажу підприємця зараховують в трудовий стаж 3 місяці). Чи будуть у нас найближчим часом відкриватись якісь заводи, малі підприємства, та будь шо, де ми зможем працювати?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: