Охтирська ОДПІ

22 апреля 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIЗ 1 квітня 2014 року лікарські засоби та вироби медичного призначення оподатковуються ПДВ

Охтирська ОДПІ повідомляє, що з 1 квітня 2014 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України стосовно ПДВ, внесені Законом України від 27.03.14 № 1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Так, з розділу V ПКУ вилучено підпункт 197.1.27 пункту 197.1 статті 197 щодо звільнення від оподаткування ПДВ постачання лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

З 01.04.214 операції з постачання вищезгаданих лікарських засобів та виробів медичного призначення оподатковуються ПДВ за ставкою 7%.

Загальна ставка ПДВ встановлена на рівне 20% (пункт 193 ПКУ).

Роз’яснення надано у листі Міндоходів від 04.04.14 № 7860/7/99-99-19-04-02-17 «Про податок на додану вартість».

Кримчани можуть задекларувати свої доходи на Сумщині

З точки зору фахівців ГУ Міндоходів у Сумській області, Крим – це територія України, і його мешканці – наші громадяни. Але сьогодні у кримчан немає можливості сплачувати податки чи звітувати до податкової інспекції на півострові.

Тому, щоб висловити свою підтримку громадянам України – кримчанам виконати свій обов’язок по декларуванню доходів, фахівці Міндоходів Сумщини будуть приймати податкові декларації про майновий стан і доходи від цієї категорії платників у будь-якій податковій інспекції області.

Акцентуємо увагу, що при реєстрації податкових декларацій про майновий стан та доходи фізичні особи, місцем реєстрації яки є АРК або м. Севастополь, в розділі «податкова адреса (місце проживання) платника податку» зазначають дані фактичного місцезнаходження такого платника податків.

Звітність до органів доходів і зборів подається за кожний звітний період

Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Нагадуємо, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:

- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Отримуйте електронній цифровий підпис та надайте звітність до органів Міндоходів за лічені секунди. Цінуйте свій час та використовуйте його не на походи до Центру обслуговування, а на розвиток власного бізнесу!

Повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП подається за основним місцем обліку.

Охтирська ОДПІ нагадує, що платники податків незалежно від обраної ними системи оподаткування мають повідомляти органи Міндоходів про всі об»єкти оподаткування, пов’язані з його діяльністю протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта за встановленою формою.

Такою формою є форма звітності № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність», затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.11 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».

Відповідно до Закону України від 24.10.13 № 657 «Про внесення змін до Податкового кодексу України»внесено зміни до статті 63 глави ПКУ щодо подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП до контролюючого органу, а саме: платник податків зобов’язаний повідомити про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку платника.

Звертаємо вашу увагу, що неподання у строки повідомлення про об’єкти оподаткування тягне за собою накладення штрафу:

· На самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень;

· На юридичних осіб – 510 гривень.

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за сосбою накладення штрафу:

· на самозайнятих осіб у розмірі 340гривень;

· на юридичних осіб – 1020 гривень.

Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована ст.. 117 ПКУ.

Нова форма №1ДФ: звітуємо за 1 квартал 2014 року

Охтирська ОДПІ нагадує, що з 1 квітня 2014 року набув чинності наказ Міндоходів України від 21.01.14 № 49, яким затверджено форму податкового розрахунку сум доходу, нарахованого(сплаченого) на корить платників, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), порядок його заповнення та подання. Наказом № 49 встановлено, що нова форма № 1ДФ перший раз подається за 1 квартал 2014 року (протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу).

Основні зміни стосуються Довідника ознак доходів фізичних осіб – зокрема, додані 4 нові коди (179-183): доходи від продажів продукції тваринництва, від лому дорогоцінних металів, від операцій по конвертації цінних паперів, від операцій з валютними цінностями (окрім цінних паперів), інвестиційних дохід від операцій з борговими зобов’язаннями НБУ і казначейськими зобов’язаннями України, емітованими Мінфіном.

Також слід відмітити, що відтепер форму №1ДФ можна буде подавати у паперовому вигляді лише за умови, якщо кількість рядків не перевищуватиме п’яти. В інших випадках – в електронному вигляді із накладанням електронного цифрового підпису бо в паперовому вигляді разом з електронною формою на носії пам`яти.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: