Про що у депутатів болить голова

23 апреля 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 2 коммент. | №17(943)

IMG_580015 квітня відбулася 53-я сесія міської ради VI скликання, на якій було розглянуто 24 питання

Управління праці не хоче ділити дах з виборчою комісією

Заслуговує на увагу читачів запит депутата Миколи Мороза щодо перенесення місця розміщення окружної виборчої комісії з приміщення управління соціального захисту. Щоразу, починаючи з 2006 року, під час президентських чи парламентських виборів виникають проблеми в зв’язку з необхідністю відводити кілька кабінетів для розміщення відповідної комісії. Це створює серйозні незручності як для колективу, так і для відвідувачів. Начальник управління Катерина Сідельник наголосила, що починаючи з 1945 року тут зберігаються всі архівні особові справи, обслуговується більше 22 тисяч жителів міста – пенсіонерів і пільговиків різних категорій. Крім того, почалася видача і прийом документів на субсидії, і щодня практично біля сотні людей приходять в управління з цього приводу. Окружна виборча комісія – це здебільшого представники різних політичних партій, між якми, і це показує досвід, нерідко трапляються непорозуміння, а одного разу виникла навіть пожежа в кабінеті, який займали члени комісії. Працівники установи реально бояться ситуацій, які спостерігаємо нині у різних містах України. Комусь, наприклад, не сподобається результат виборів по округу і почнуть бити вікна чи штурмувати двері. Комісія «умиє руки» і розійдеться, а бардак залишиться.

Крім того, об’єкт знаходиться під охороною, а засідання комісії проводяться, як правило, після закінчення робочого часу, у вихідні дні, значить, на цей час ніхто не охоронятиме ні архів, ні поточну документацію, ні майно установи. Хто відповідатиме, якщо раптом щось трапиться?

В.о. міського голови Ігор Алєксєєв пообіцяв вивчити це питання і вжити відповідних заходів.

«Кнєжі» гроші обіцяли, та не дали

Пам’ятається, що фінансування капітального ремонту КЗ МЦКіД «Кнєжа» обіцяв Кабінет Міністрів України в своєму розпорядженні з нагоди святкування 70-річчя Сумської області. Про це гучно заявляла народний депутат від КПУ Вікторія Булах (Бабич). Заявляла, проте не контролювала хід виконання Указу і виділення коштів. Тому ювілейна дата минула ще на початку 2014 року, а на об’єкті, як кажуть, і кінь не валявся. З свого боку, місто виконало свою частину зобов’язань і за рахунок бюджетних коштів була виготовлена проектно-кошторисна документація по реконструкції центру, у складі якої робочий проект реконструкції сцени і глядацької зали. Витрачено на це 319,7 тис. грн.. і ще 18,2 тис. грн. – на державну експертну оцінку проекту. Відповідно до зведеного кошторисного розрахунку вартість робіт по реконструкції в цілому склала 17480,6 тис. грн. Звичайно, цих грошей ніхто не дав, а судячи з нинішньої тотальної економії вони і не світять на горизонті. Є ще одна проблема, яку центр культури і дозвілля не може вирішити самотужки. Директор центру Катерина Макаренко розповіла депутатам:

- З настанням тепла кожного року ми маємо головний біль від того, як молодь використовує площу Святкову перед «Кнєжею». Спочатку велосипедисти гоняють, не обминаючи клумб і витоптуючи висаджені квіти, а вночі автогонки влаштовуються, що страшно дивитись – сліди від протекторів аж чорні. Треба припинити це неподобство.

І це дійсно так. Адже і газета «Роксолана» порушує перед керівництвом міліції питання про гучні нічні гуляння вже не перший рік. Але очільники змінюються, а проблема залишається. Хочеться сподіватися, що незабаром ми побачимо зміни на краще.

Героїв Майдану хочуть увічнити в Охтирці

З такою пропозицією виступив депутат міської ради Федір Кісєлар. Зокрема, він пропонує назвати одну з площ міста Охтирки площею Небесної сотні. Депутат Володимир Лисенко повідомив, що Всеукраїнське об’єднання «Майдан», членом якого він є, має намір централізовано виготовити пам’ятні знаки в честь Небесної сотні і один з них буде поставлений і в Охтирці. Крім того, сказав пан Володимир, плануємо висадження однойменної алеї. Помічник народного депутата України Наталія Миронова не погодилася щодо назви, адже людей загинуло більше п’ятисот, тому доцільнішою була б назва – імені Героїв Майдану. Пристрасті щодо обговорення цієї теми, можливо, вирували б у сесійній залі ще довго, якби не одне «але». Назва площі може бути присвоєна тільки після громадського обговорення на офіційному сайті Охтирської міської ради. Не залиштеся байдужими і скажіть свою думку з цього приводу, набравши www.misto.okhtyrka.net

 Комментарии (2)

 

  1. громада пишет:

    А чому замовчують скорочення видатків для міста на 2 млн. по освіті, на 1 млн. по культурі, майже на 5 млн. по виплатам для малозабезпечених, дітям сиротам, інвалідам, саме тим хто зараз на грані виживання.
    В той же час майже обностайно детупатами і регіоналами і бютівцями приймається премія керівництву міста в 100 %, та ще й надбвка “за високі досягнення у праці” 100 %.
    Які саме досягнення є високими?

  2. Виктор пишет:

    Сейчас такое время не площади и улицы переименовывать , а чем то глобальным надо заниматься депутатам. 1. Открывать какие -то предприятия , чтобы было молодежи где работать, ведь им никакого будущего, сколько безработных в городе ?????????? А ни сидеть за столом и перебрасываться словами.2. В центре города нет елементарного- ТУАЛЕТА. А нам все равно как называется площадь- небесная или земная сотня. 3. На рынке сидят на земле торгуют овощами бабки негде сесть, а говорить о бессмыслице можно безконечно. Город не в идеальном состоянии.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: