Головою суду залишився Микола Верес

30 апреля 2014 | НОВИНИ | 4 коммент. | №18(944)

ВересЗакон України "Про відновлення довіри до судової системи України" (про люстрацію суддів), ухвалений Верховною Радою, залишив усі без винятку українські суди без голів та їх заступників.

Зміни до Закону України про судоустрій і статус суддів передбачають не призначення голів судів, а їх вибори, тобто судді кожного суду самі вибирають собі керівництво, а не чекають призначення від Верховної Ради. В зв’язку з цим в усіх судах України почалася процедура виборів нових голів. 14 квітня відбулися такі вибори і в Охтирському міськрайонному суді. Були розроблені спеціальні бюлетені, в окремій кімнаті встановлена скринька.

В результаті обговорення на посаду голови суду була запропонована кандидатура екс-голови Миколи Вереса, а кандидатом на посаду заступника голови суду стала екс-заступник Тамара Ярошенко. Інших пропозицій не надійшло, альтернативи вибору не було.

Після таємного голосування голова лічильної комісії Наталія Соколова оголосила результати. Із 11 суддів за голову М.Вереса проголосували 11. За заступника Н.Ярошенко віддали голоси 6 суддів, проти – 1, утримались – 3

Голови та заступники голів судів призначаються на посади строком на один рік, можуть бути достроково звільнені з посади за ініціативою не менше ніж однієї третьої від загальної кількості суддів відповідного суду шляхом таємного голосування не менш як двома третинами суддів, які працюють у відповідному суді. Через рік будуть нові збори і у обраних посадовців є можливість бути обраними ще на один срок, але не більше.

До речі: статистика свідчить, що у більшості судів України головами після голосувань залишилися старі керівники.

 Комментарии (4)

 

 1. Игорь Петров пишет:

  Точно!!!

 2. ПАТРІОТ пишет:

  ПІДТРИМУЮ!!!

 3. Красота пишет:

  Доброжелатель! Лучше не скажешь!!!

 4. Доброжелатель пишет:

  Крим пішов ,загинули люди на Майдані , а “Головою суду залишився Микола Верес” . Я людина вихована, але інакше сказати не можу : “ЦЕ ПИЗДЕЦЬ, ПАНОВЕ !!!!”

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: