Охтирська ОДПІ

2 мая 2014 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIМіністерство доходів і зборів ефективно адмініструє податки, збори і митні платежі

Прес-служба Міністерства доходів і зборів України повідомляє, що незважаючи на численні спроби Антирейдерського союзу підприємців, заблокувати роботу, Міндоходів продовжує ефективно виконувати основні завдання із забезпечення надходжень до бюджету та наповнення державної казни, а податківці та митники сумлінно виконують свої обов’язки перед державою.

По-перше, інформуємо, що в Міністерстві доходів і зборів України за наказом Першого заступника Міністра Ігоря Білоуса 24 березня створена та діє Рада з питань добору керівних кадрів територіальних органів відомства на чолі з представником громадськості Валерієм Чорним. Інформація про її роботу розміщується на офіційному веб-порталі Міндоходів за адресою minrd.gov.ua.

По-друге, будь-які звинувачення щодо відсутності процедури призначення керівників управлінь і департаментів з урахуванням антикорупційного законодавства є замовною спробою дискредитувати нове керівництво Міністерства доходів і зборів України.

Ми розцінюємо це як відповідь тих сил, які звикли красти гроші з державної казни та намагаються й надалі жити й працювати в тіньовій економіці. Звичайно, що їм, як кістка в горлі, безкомпромісна позиція щодо боротьби з корупцією, ефективного адміністрування податків, зборів, митних платежів та, як наслідок, – забезпечення наповнення доходної частини бюджету.

По-третє, ми активно залучаємо громадськість до люстрації і саме тому, були звільнені ті посадовці Міністерства доходів і зборів, які розробили систему двох бюджетів – спочатку для «сім’ї» – 280 млрд. грн., а потім – для багатомільйонної держави.

По-четверте, наші зусилля спрямовані на впровадження стабільних і швидких процедур повернення ПДВ. До речі, ця робота йде в контексті удосконалення адміністрування податкової та митної системи України. Бо ми знаємо, що бізнес-спільнота повинна витрачати мінімум часу на спілкування з державою, і максимум – на основну діяльність.

Переконані, що до сумлінного платника податків не потрібен надмірний контроль і саме такий підхід призведе до суттєвого зменшення кількості планових перевірок.

По-п’яте, прес-служба Міністерства доходів і зборів змушена заявити про замовний характер дій мітингувальників, які, прикриваючись майданівською риторикою, намагаються втрутитися у діяльність керівництва та регіональних підрозділів з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень щодо звільнення фахових працівників.

Охтирська ОДПІ (за матеріалами прес-служби Міндоходів)

До бюджету повернуто 1,3 млрд. грн. збитків, нанесених державі порушеннями у сфері державних закупівель

Протягом першого кварталу 2014 року оперативні підрозділи Міністерства доходів і зборів виявили 155 кримінальних правопорушень, з яких 34 – відносно службовців замовників державних закупівель, 123 – відносно переможців тендерів по цих закупівлях та 18 – відносно постачальників переможців.

У галузевому розрізі як і раніше більшість порушень зафіксовано при закупівлі паливно-мастильних матеріалів. На другому місці – купівля залізничного устаткування та запасних частин для залізниці та дорожнє будівництво, на третьому – закупівля та поставка медичних комплектуючих та обладнання.

За виявленими кримінальними правопорушеннями державі нанесено збитків на суму понад 0,8 млрд. грн., відшкодовано до держбюджету 1,3 млрд. грн. У сфері боротьби з легалізацією злочинних доходів до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 24 кримінальних правопорушення.

Деклараційна кампанія-2014: Найбільше мільйонерів у Києві

З початку року декларації з отриманим минулорічним доходом у понад 1 млн. грн. подали 1703 громадянина. Загальна сума задекларованого ними доходу складає 8 млрд. грн. Найбільше мільйонерів нараховується у Києві – 761 громадянин, якими задекларовано 3,9 млрд. гривень.

Загалом, за статистикою Міндоходів, декларації про майновий стан і доходи, отримані у минулому році, подали 350,4 тис. громадян України. Вони задекларували дохід на суму 22,4 млрд. грн., що на 1,7 млрд. грн. перевищує показник аналогічного періоду минулого року.

Як і раніше найбільшу суму задекларованого доходу наші громадяни отримали від заробітної плати – 8,2 млрд. грн. Успадкування або отримання в дарування майна принесло декларантам 4,8 млрд. грн., здавання в найм нерухомості – 555,1 млн. грн. Від продажу нерухомого або рухомого майна було отримано 2,4 млрд. грн. доходу, від операцій з інвестиційними активами – 599,8 млн. гривень.

Із загальної суми задекларованих доходів до бюджету буде сплачено 472,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 21,3 відс. перевищує відповідний показник минулого року.

Правом на отримання податкової знижки скористалися 83,1 тис. осіб, яким буде повернуто 105,5 млн. грн.

Нагадуємо, що до завершення деклараційної кампанії залишилося декілька днів. Останній день подання декларацій – 30 квітня 2014 року. Просимо громадян вчасно задекларувати свої доходи.

Володимир Хоменко: 15 травня – термін повної детінізації ринку підакцизних товарів

На цьому наголосив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко в ході зустрічі з особовим складом фахівців управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у м. Києві.

«На сьогодні зламати всі злочинні схеми досить важко, проте потрібно повірити в себе, повірити керівництву і спільними зусиллями йти до визначеної мети», – зауважив Володимир Петрович.

За словами заступника Міністра всі дії фахівців підрозділів фінансових розслідувань з виконання головних завдань Міністерства доходів і зборів, яке наразі трансформується, мають бути виважені та скоординовані. Саме тому, надзвичайно гостро стоїть питання про якісну активну роботу за напрямами детінізації ринку підакцизних товарів, ефективного контролю за витратами бюджетних коштів, ліквідації транзитно-конвертаційних груп, питань контролю за поверненням податку на додану вартість, контролю за експортно-імпортними операціями ризикових суб’єктів зовнішньо-економічної діяльності, системного відпрацювання фінансово-промислових груп та банківських установ.

Володимир Хоменко підкреслив, що Міністерством визначено термін з повної детінізації ринку підакцизних товарів – це 15 травня поточного року. До цього часу керівники в регіонах мають навести повний лад на ринку обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У цьому ж зацікавлені й виробники вказаної продукції, які працюють «прозоро». «В залежності від регіону, тіньовий оборот підакцизних товарів донедавна сягав 30, 40 та навіть 50 відсотків. Якщо легальний виробник займе вказаний сегмент, ми вирішимо питання з розширення виробництва, створення робочих місць та додаткової сплати акцизного податку», – наголосив Володимир Хоменко. Не менш відчутним джерелом відтоку державних коштів є незаконне відшкодування ПДВ. За словами заступника Міністра у минулому році по місту Києву заявлено до відшкодування майже 8 мільярдів гривень, з яких 2 мільярди гривень ПДВ було незаконно повернуто одному зі столичних підприємств. Тобто, питання до роботи податкової міліції є більш ніж значні.

Що стосується «податкових ям» та транзитно-конвертаційних груп, то цей напрям також не новий. «Є всі назви підприємств, є певні ланцюги зв’язків…Це не щось таке віртуальне, а конкретні юридичні особи, що завдають збитків державі», – зазначив Володимир Хоменко.

Підсумовуючи Володимир Петрович запевнив у зміні підходів до оцінки діяльності слідчо-оперативних підрозділів Міндоходів. Оцінювання буде побудовано таким чином – не кількість відкритих кримінальних проваджень й заведених оперативно-розшукових справ, а якісні показники, як засіб досягнення результату щодо погашення завданих державі збитків. «Питання не стоїть щоб людину «затягнути» в тюрму. Однак є організатори-злочинці, які мають сидіти в тюрмі. Тобто, до цього питання потрібно підходити виважено», – підкреслив заступник Міністра.

Безготівка, переведена в кримінал, бюджету «вилилася» в 4 млн. грн. податків

Понад 4 мільйони гривень податків не сплатили до бюджету службові особи одного з підприємств обласного центру, яке проводить діяльність у сфері монтажу систем опалення і водопостачання та є учасником тендерних процедур.

Співробітниками податкової міліції з’ясовано, що освоєння бюджетних коштів проводилось з суттєвими відмінностями від встановлених законом норм.

Протягом кількох років службові особи товариства укладали угоди про виконання робіт та послуг комунального призначення з декількома товариствами Полтави, Дніпропетровська та Одеси.

Однак господарська діяльність полягала в тому, що, домовившись між собою, керівники використовували схеми ухилення від оподаткування та у різний спосіб намагалися занизити отримані доходи.

Як з’ясували співробітники податкової міліції, залучені до незаконних оборудок фірми з інших областей вже мали досвід порушення податкового законодавства, зокрема, здійснювали надання послуг з «конвертації» грошових коштів, протизаконній мінімізації податкових зобов’язань та формування податкового кредиту з ПДВ для інших суб’єктів, проводили безтоварні операції. За вказаними фактами у регіонах відносно службових осіб підприємств вже відкриті кримінальні провадження.

Наразі, до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом ухилення від сплати в особливо великих розмірах. Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Сумській області розпочато досудове розслідування.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: