Чи вірите ви в те, що вибори Президента України пройдуть чесно?

21 мая 2014 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №21(947)

глущенкоОльга Глущенко, соціальний педагог:

- Я маю надію, що вибори будуть чесними. Скільки ж можна людей обманювати? За кого голосуватиму, поки не визначилась. Але схиляюсь до думки, що до влади повинні прийти нові люди. Обраний президент має бути порядним, чесним, відданим своїй країні. Сподіваюсь, що ситуація в країні стабілізується, не буде війни і міжусобної ворожнечі, нарешті почнеться боротьба з корупцією.

краснокутскийІван Краснокутський, майстер з різьблення по дереву:

- Я не вірю в чесність виборів. Звичайно, чесність і порядність у природі існує, але що вона притаманна виборчому процесу – не впевнений. Вибори вже почалися. Деякі бізнесмени домовляються з кандидатами в Президенти про те, чим можуть бути корисними один одному і які преференції матиме бізнесмен в разі перемоги кандидата. Від грошей – все зло. Нечесні вибори в нашій країні тому, що люди вже не можуть не підтасовувати. Тому до влади повинні прийти нові люди, які можуть щось змінити. З кандидатурою я вже визначився, голосуватиму перш за все за справжнього українця.

Борис Юхименко, житель с.Сонячне:

- Ще жодного разу не було такого, щоб вибори пройшли чесно. Однак всі ми сподіваємось, що хоча б цього разу справедливість таки переможе. Невже оті хлопці гинули на майдані, щоб в Україну повернулось те, що було й до Майдану? Чи за те, щоб в східних областях проводили незаконні референдуми? Не один раз ми вже довіряли країну в чиїсь руки, однак обіцянок ніхто не виконує. Українці такий народ, що їх постійно намагаються знищити, а вони виживають і вірять, що прийде той момент, коли життя стане кращим.

руденкоРуслана Руденко, продавець:

- В те що вибори пройдуть чесно – вірю 50 на 50. Мені здається, що все вже вирішили до виборів. Я не вірю рейтингам ,які нам показують. Сумніваюсь, що переважна більшість людей може довіряти одному кандидату. Я голосуватиму за людину, з якою доводилось стикатись, оскільки цей кандидат вміє виконувати обіцянки. Більшість з кандидатів уже брали участь в президентських перегонах, займали посадові крісла, але покращення не настало, тому довіри їм немає. В першу чергу новому Президентові треба навести лад в країні, щоб люди між собою не воювали.

чечетВалентина Чечет, жителька с.Хухра

- Що пройдуть чесно – вірю, але з кандидатом ще не визначилась. Хоча симпатія до одного з кандидатів є. Я вірю що він зможе повести команду за собою і навести в країні порядок. Хоча зараз така ситуація, може бути щось непередбачуване. Новому Президентові з приходом на посаду треба турбуватись про те, як наповнити бюджет, запустити виробництво. Необхідно зробити так, щоб Україна могла себе забезпечувати всім необхідним товаром, щоб до нас не везли неякісне китайське чи корейське. Продукція повинна бути конкурентоздатна і змогла витіснити іноземну, тоді й скарбниця держави буде поповнюватись.

Сергій Абдулін, військовий пенсіонер:

- Я вірю в те, що президентські вибори пройдуть чесно. А що може бути нечесного? Прийшов – отримав бюлетень і проголосував. По 2 бюлетеня в руки не дають, мертві душі теж залучатись, думаю, не будуть. Але в деяких регіонах можливі фальсифікації. Все одно на сотню людей знайдеться якась непорядна. В родині не без урода. Я вже визначився з кандидатурою. Вибір формувався на основі попередньої діяльності, якого він походження і партійного в тому числі. І якщо людина змогла розкрутити власний бізнес, значить, у нього є шанс і нашу економіку підняти. Президент повинен бути успішним, горлопани нам не потрібні. Проаналізувавши програми всіх кандидатів, я прийшов до висновку, що є один достойний, хоча й не ідеальний.

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА

Вибори Президента України є загальними. Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років.

Документом, який підтверджує громадянство України, є:

1) паспорт громадянина України;

2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

3) дипломатичний паспорт;

4) службовий паспорт;

5) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

6) тимчасове посвідчення громадянина України;

7) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи, – для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Порядок голосування

При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Контрольний талон виборчого бюлетеня зберігається у члена комісії, який видав виборчий бюлетень. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

Слідкуємо за списками

Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Порядок внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці

1. Внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці здійснюється головою, заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісії.

2. Зміни до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці вносяться на підставі:

1) рішення суду, прийнятого у порядку та у строки, визначені Кодексом адміністративного судочинства України;

3) повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці.

3. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

При включенні виборця до списку виборців на виборчій дільниці у порядку внесення змін до уточненого списку виборців відомості про нього, передбачені формою списку виборців, вносяться у кінці списку виборців. При цьому у графі "Примітки" зазначаються дата і номер рішення суду.

Виключення зі списку виборців осіб, які неправомірно включені до нього, здійснюється шляхом викреслення, що засвідчується записом "Виключено" та підписами голови і секретаря дільничної виборчої комісії у графі "Примітки". При цьому в зазначеній графі поруч із прізвищем виборця зазначаються дата і номер рішення суду або повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців.

У разі якщо виборець, заповнюючи бюлетень, допустив помилку, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень. Член виборчої комісії видає інший виборчий бюлетень у порядку, встановленому частиною першою цієї статті, тільки в обмін на зіпсований, про що робить відповідну позначку в списку виборців напроти прізвища виборця і розписується. Зіпсований виборчий бюлетень негайно погашається як невикористаний, про що складається акт. Зіпсований і погашений виборчий бюлетень при підрахунку голосів враховується як невикористаний і запаковується разом із контрольним талоном у пакет з невикористаними виборчими бюлетенями. Повторна видача виборчого бюлетеня замість невірно заповненого не допускається.

Голосування вдома

Під час проведення голосування виборців за місцем перебування мають право бути присутні кандидати на пост Президента України, їх довірені особи, офіційні спостерігачі.

Після проведення голосування виборців за місцем перебування член дільничної виборчої комісії, який видав виборцю виборчий бюлетень, у списку виборців навпроти прізвища виборця робить позначку "голосував за місцем перебування", зазначає своє прізвище і розписується.

Витяг із списку виборців, за яким організовувалося голосування виборців за місцем перебування, додається до списку виборців і є його невід’ємною складовою частиною. До списку виборців додаються письмові заяви виборців, довідки медичних установ, копії відповідних рішень дільничної виборчої комісії.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: