Європа в Сонячному + відео

22 мая 2014 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев |

17 травня – день Європи в Україні

P1520049«А чого ти не приходила? Тут так цікаво було», – каже одна жителька с.Сонячного іншій.

Мабуть це найкраща похвала для організаторів будь-якого заходу, коли прості глядачі по закінченні виступу обговорюють дійство між собою, а не одразу заглиблюються у власні проблеми. Захід, про який говорили жіночки – це День Європи, який влаштувала в Сонячному районна центральна бібліотека з ГО "Ініціативи розвитку" за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту "Я поділяю європейські цінності". Цей проект здобув перемогу в конкурсі "Дні Європи-2014. Діалоги про цінності".

Проведенню цього свята передувала клопітка робота. Продумали сценарій, підібрали інформацію, яка буде корисною для селян, запропонували такі форми роботи, щоб нікому не було нудно… І ось 15 травня бібліотекарі центральної районної бібліотеки, народні умільці, завантаживши повен автобус інформаційної літератури, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, необхідного обладнання, вирушили до Сонячного. По дорозі подумалось – їдемо пропагувати європейські цінності, однак дорога до Сонячного через Бугрувате така, що витрясло не тільки всі думки, та цінності, а й душу, не говорячи вже про внутрішні органи. В полях маячать нафтові вишки, які качають гроші комусь в кишені, автоцистерни з «чорним золотом» рухаються в сторону господарів життя, а на те, щоб хоча б залатати дорогу щебенем – грошей ніколи немає. Та все ж худо-бідно доїхали.

Україна-центр Європи

Віталій ІсаєвНа території школи кипіла робота. Встановлювались палатки, йшли підготовчі роботи, давались останні настанови перед виступами. Бібліотекарі організували конкурс малюнків, а місцеві куховарки – виставку ярмарку страв, які популярні в різних країнах Європи. Дегустували всі учасники заходу і спільним голосуванням найсмачнішою визнана українська польова каша, яку приготувала Наталія Пономаренко. Одним з найпопулярніших став центр боді-арту: кожен бажаючий міг намалювати на тілі прапор будь-якої країни. Але більшість з учнів прагнули намалювати саме жовто-блакитний стяг, Віталій Ісаєв гордо прокоментував свій вибір так: «Бо я українець!»

Поліна і Антон Пономаренко Справжньою зіркою Дня Європи став однорічний Антон Пономаренко, який у національному українському одягу з європейським прапором в руках привертав увагу всіхЄва Троценко присутніх. Цікаво, що в один день з Антоном народилась Єва Троценко. Живе вона в російському Санкт-Петербурзі, але її бабуся – Ліда Синиця – в Сонячному. Ліда Григорівна говорить, що коли вона їхала до онучки в гості, то найкращим подарунком для Єви стала вишиванка. Можливо, саме ці діти, народжені в один день різних країнах, які, на жаль стали ворогами, мають об’єднати суспільство, стати символом єдиної держави з європейськими цінностями. Завершилось свято показом фільму, унікальне право на перегляд якого надано районній бібліотечній системі Інститутом світової політики та фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA. В іграх, конкурсах і виступах півдня промайнуло, як одна година.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: