Субсидія, як спосіб уникнути боргу за житлово-комунальні послуги

23 мая 2014 | СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №21(947)

У місті Охтирка майже 19% від загальної кількості сімей скористалися своїм правом на отримання субсидії в опалювальний період 2013-2014 року. Середній розмір субсидії щомісячно склав 275,45 грн.

З 1 травня 2014 року управлінням соціального захисту населення Охтирської міської ради розпочато прийом документів від громадян, які проживають у багатоквартирних будинках, для призначення субсидії на неопалювальний період.

БожкоПро це наша розмова з начальником відділу соціальних виплат УСЗН Охтирської міської ради Іриною Божко/

? Хто має право на призначення житлової субсидії?

Субсидія для відшкодування вартості спожитих житлово-комунальних послуг призначається, якщо вартість житлово-комунальних послуг в межах норм споживання перевищує 10-15% сукупного доходу сім’ї за попередні 6 місяців, які передують зверненню.

? Які документи необхідні для призначення субсидії?

Для призначення субсидії громадянин подає до управління заяву, декларацію про доходи і майновий стан та довідки про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Під час звернення при собі необхідно мати паспорта та ідентифікаційні коди повнолітніх членів сім’ї, свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, будинкову книгу (при наявності), технічний паспорт на будинок або квартиру, а непрацюючим пенсіонерам необхідно мати ще і трудову книжку.

? На який термін призначається субсидія?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців або на опалювальний період. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається на календарний рік

? На яку площу житла призначається субсидія?

Субсидія призначається на норму володіння загальною площею житла. Згідно діючого законодавства норма житла на кожного зареєстрованого у житловому приміщенні 21 кв. метр та додатково 10,5 кв. метра на всіх зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, – на загальну площу незалежно від розміру квартири. Наприклад, якщо сім’я складається з трьох чоловік норма складає 73,5 кв. метра.

Якщо особа, що перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) субсидія призначається лише на норму володіння житловою площею без врахування додаткових 10,5 кв. метра на сім’ю.

? Якщо у великій квартирі проживає одинока пенсіонерка, вдова, на яку площу може бути надана субсидія?

В окремих випадках субсидії можуть призначатися органами соціального захисту населення незалежно від розміру загальної площі житла за рішенням комісії з призначення соціальних виплат окремим категоріям громадян, яка утворена при виконкомі Охтирської міської ради.

? В яких випадках субсидія не призначається?

Субсидія не призначається в наступних випадках:

- якщо у житлових приміщеннях зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;

- якщо будь-яка особа зареєстрована у житловому приміщенні здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення ;

- якщо мають у своєму володінні більше ніж одне житлове приміщення , загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння загальною площею житла.

- якщо придбано житлове приміщення до року за призначенням субсидії;

- якщо мають два або більше транспортних засобів. При цьому не враховуються транспортні засоби вітчизняного виробництва, що перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

- якщо протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснили купівлю земельної ділянки, квартири, транспортного засобу, оплатили послуги з навчання, ремонту квартири на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї . Прожитковий мінімум розраховується для наступних категорій населення: для дітей до 6 років – 1032 грн., дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн., працездатних осіб – 1218 грн., осіб, які втратили працездатність 949 грн. Наприклад для сім’ї, яка складається з чоловіка, дружини та дитини 5 років, 10-кратна величина прожиткового мінімуму для такої сім’ї становить 34680 грн.

Виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, на підставі рішення комісії може бути призначена субсидія як виняток.

? Чи призначається субсидія при наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги?

Наявність заборгованості не впливає на призначення субсидії. Головне при призначенні субсидії – це щомісячна оплата обов’язкової частки платежу.

? Що буде, якщо отримувач субсидії не сплачує поточні платежі?

Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, про що повідомляють організації, які надають житлово-комунальні послуги. На наступний період громадянин набуває право на призначення субсидії після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Прийом документів на оформлення субсидії проводиться по талонам. Видача талонів здійснюється інформатором в управлінні соціального захисту населення щоденно, без перерви на обід, крім вихідних днів. При собі необхідно мати квитанції з оплати за житлово-комунальні послуги.

За додатковою інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Охтирка, вул. Леніна, 1, відділ соціальних виплат, каб. № 4, тел. 4-15-36.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: