Був курячий, свинячий, тепер – верблюдячий

29 мая 2014 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №22(948)

Новий вірус грипу поширюється планетою. Коронавірус, що призводить до стрімкого і переважно невиліковного запалення легень (близькосхідний респіраторний синдром (МЕRS) недостатньо вивчений наукою. Ще в 2012 році в Саудівській Аравії були зафіксовані перші спалахи інфекції.

В цьому році інформація про поширення коронавірусу надходить з 12 країн Близького Сходу та Греції. З симптомами МЕRS госпіталізують в США та Індонезії. У всьому світі від небезпечної інфекції 80 осіб померло, 200 – інфіковано, і це лише дані про лабораторно обстежених пацієнтів.

андрейчинПереносниками близькосхідного коронавірусу є верблюди. Заразитись можна, погладивши верблюда в зоопарку чи цирку, а потім торкнутись брудною рукою очей, носа або губ. Існують деякі дані, що МЕRS подолав міжвидовий бар’єр і може передаватись від хворого – лікареві. Ні вакцини ні спеціальних ліків від хвороби, спричиненої близькосхідним коронавірусом, не винайшли. Навіть діагностика у звичайній лабораторії СЕС неможлива. Діагноз ставлять переважно важкохворим, або посмертно.

Доктор медичних наук, президент асоціації інфекціоністів України, член кореспондент НАМНУ Михайло АНДРЕЙЧИН говорить, що чимало європейців перехворіло близькосхідним вірусом, але у легкій формі. Недуга в них перебігала як ГРВІ чи грип. Тому ці люди можуть бути джерелом інфекції. Профілактика така ж, як і від інших вірусних захворювань: часте миття рук, вчасна ізоляція хворого, негайне звернення за медичною допомогою.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: