На сесії міської Ради

4 июня 2014 | ЖИТТЯ МІСТА | 1 комментарий | №23(949)

АлєксєєвОбраний волею міської громади

Впевнену і переконливу перемогу здобув на виборах міського голови Охтирки Ігор Алєксєєв.

Про це на сесії остаточно оголосила голова міської виборчої комісії Людмила Балюк і запросила новообраного очільника міста скласти присягу. Ігоря Юрійовича привітав з перемогою основний конкурент у боротьбі за крісло мера Анатолій Марченко, який на другому місці по кількості голосів. Він закликав депутатів в усьому підтримувати міського голову.

«Серед депутатського складу я бачу таких магнатів, як Чернов, є професори, як Марущенко, багато інших розумних і порядних людей, які разом можуть подолати всі труднощі», – сказав Анатолій Олександрович.

При цьому Володимир Чернов заперечив, що не вважає себе якимось магнатом. Прийшов привітати обранця і голова райдержадміністрації Сергій Гавриленко, який підкреслив необхідність тісної співпраці і особливо звернути увагу на виховання молоді і констатував такий факт: «У нас усі школи і дитсадки україномовні і діти отримують хорошу освіту і виховання. А що після школи? Далі наша молодь чує низькопробну чужу для нас попсу, що до півночі звучить по всіх кафе. І виходить, що гроші, які держава витрачає на освіту, перекреслюються вуличним вихованням». Далі, мабуть, повинно було б бути якесь побажання Алєксєєву в зв’язку із сказаним, однак Сергій Анатолійович на цьому й зупинився.

В ході сесії прозвучала заява Ігоря Алєксєєва про звільнення з посади секретаря міської ради і складання повноважень депутата. Наступною по черговості кандидатом у депутати міськради у виборчому списку ВО «Батьківщина» була Олена Бондаренко, яка віднедавна зайняла посаду керуючої справами міськвиконкому, тому написала заяву про виключення її із списку кандидатів. Таким чином, наступним по черговості у списках «Батьківщини» став Максим Радченко, якому і дісталися депутатські повноваження. Він, а також обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу №18 Сергій Бондаренко теж склали присягу депутата.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» Ігорю Алєксєєву присвоєно 5 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах третьої категорії посад.

Завершуючи урочисту частину сесійного засідання, міський голова сказав два слова у відповідь: «Сподіваюсь, що я виправдаю ту довіру, яку мені виявила громада. Для мене не існуватиме різниці між тими, хто голосував за мене, і тими, хто не голосував. Не скажу, що до мене тут ніхто нічого не робив. Ми продовжимо все хороше, що робилося до нас. Зобов’язуюсь підтримувати всі ініціативи, які йтимуть на користь міста».

 

ЗЕМЛЕУСТРІЙ: ТАМ МАНДАРИНАМИ І НЕ ПАХНЕ

Дискусію серед депутатів викликало питання про затвердження технічної документації із землеустрою та надання в оренду земельних ділянок.

Як правило, земельні ділянки надаються в оренду строком на 5 або 10 років. Заступник начальника відділу земельних ресурсів Сергій Котляревський, наприклад, висловився категорично проти заключення довгострокових договорів, адже тоді втрачається будь-який контроль над суб’єктами господарювання і він може ігнорувати Правила благоустрою міста. Уже був такий випадок, коли продуктовому ринку віддали в оренду землю на 49 років і тепер маємо те, що маємо.

маслоДепутат Наталія Масло підкреслила, що при заключенні договорів довгострокової оренди треба передбачати пункти по благоустрою, щоб продуктові магазини, які виставляють свої літні майданчики і торгують пивом, ставили поряд біотуалет і прибирали не тільки біля свого входу. Це дійсно правильне зауваження, яке стосується магазинів такого типу, як «Мандарин» по вул.Фрунзе. Тут щовечора гужують любителі пива і ще міцніших напоїв, а нужду справляють під сусідній чотирьохповерховий будинок. Охтирчани скаржаться, що, йдучи по пров.Сковороди в лікарню чи поліклініку, треба обходити це місце тільки по середині дороги, бо по боках – довгенькі струмочки зрозуміло від чого. Та й запах відповідний. З такими і треба, щоб розбиралася міська інспекція з благоустрою.

Це обговорення виникло з причини заяви від приватного підприємства «Славна 2011» з проханням затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надати її в оренду строком на 49 років для комерційного використання – розміщення та обслуговування торгівельно-розважального комплексу по вул.Жовтневій, 31. І хоч депутатська комісія рекомендувала надати на 10 років, сесія вирішила задовольнити прохання підприємця.

- Я підтримую Правила благоустрою і вимоги до підприємців щодо дотримання порядку і руками, і ногами, і всім, що у мене є. Але не треба бути бюрократами там, де це зайве. «Славна» вже стоїть, вона ніде не дінеться за ці 49 років, тому нехай платять за оренду землі, – підбив підсумок Ігор Алєксєєв.

 

ОХТИРСЬКА ШЕВЧЕНКІАНА

Починаючи сесію, депутати голосували за регламент роботи та пропозиції щодо порядку денного. Підраховуючи голоси, голова лічильної комісії Микола Мороз зауважив:

- 28 «за» і один задумався.

- А я чогось вважав, що всі депутати думають, – пожартував головуючий Ігор Алєксєєв, і перейшов до конкретних питань.

Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку м.Охтирка на 2014 рік інформувала заступник начальника управління економіки та інвестиційної політики Алла Ярмак.

ШевченкоУ попередній редакції Програми 850 тисяч грн. було спрямовано на реконструкцію території на розі вул.Жовтневої-Ярославського з встановленням скульптурної композиції Т.Г.Шевченку з виготовленням проектно-кошторисної документації та проведення авторського технічного нагляду. Спочатку йшлося про те, щоб зробити це до дня народження поета, потім – до дня його перезахоронення на Чернечій горі. Всі ці дати минули, а зроблений лише п’єдестал. Сама скульптура знаходиться в Охтирці ще з 25 лютого, однак зберігається на території приватного підприємства. Ігор Алєксєєв висловив сподівання, що знайде порозуміння з людьми, чиїм коштом був зроблений пам’ятник, і він врешті-решт буде встановлений.

- Проте на це ми не можемо виділити більше, ніж 200 тис. грн. Частину з них компенсуємо власникам скульптури, а решту – встановимо її і облаштуємо світильниками. Благоустрій уже зроблений – викорчувані пеньки, вирівняна територія скверику і висаджені квіти. Більш масштабніші роботи відкладемо на майбутнє, коли станемо багатші, – сказав міський голова. І додав, що досі не відомо, чи подарують пам’ятник Шевченка місту, чи ні.

До відома

У №10 газети «Роксолана-Максі» від 5 березня 2014 року надруковано інтерв’ю з народним депутатом України Ігорем Мірошниченком, де він розповів про свою ідею створити в Охтирці пам’ятник Шевченку. Оскільки він,за його словами, не олігарх, то домовився тоді з в.о. міського голови Олександром Цілуйком, що міська рада виділить третину коштів, а він залучить як власні кошти, так і кошти меценатів і небайдужих людей. У підсумку зібрав близько двохсот тис. грн. Але тих 100 тис. грн., які обіцяла міська влада, казначейство рахунок не пропустило. Тоді за місто заплатив охтирський підприємець Олександр Снітко. Чого очікує народний депутат, з ініціативи якого з`явилася обіцяна скульптура як подарунок Охтирці, наразі не відомо.

Більшу частину коштів, які залишаться зекономленими, а це 649 тис. грн., депутати вирішили пустити на придбання обладнання для струменевого ямкового ремонту доріг.

 Комментарии (1)

 

  1. Татьяна С. пишет:

    Площадь наша – наше лицо. Лицо города. Архитектура молчит,

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: