Військова тематика

4 июня 2014 | НОВИНИ | 1 комментарий | №23(949)

милиция из славянскаОХТИРЧАНИ ПОВЕРНУЛИСЯ ІЗ СЛОВ`ЯНСЬКА. ВСІ ЖИВІ

Чи хто коли думав, що над Україною скопичаться чорні хмари і люди будуть стріляти, вбивати один одного, побачать, що таке бомбосховища і відчують страх за життя своє і своїх рідних.

Нехай обминає ця неоголошена війна якомога більше народу, нехай швидше минуть вибухи, стрілянина, пожежі і розруха, що несуть смерть. Ми не хочемо війни і хочемо жити у мирі, але при цьому комусь же треба захистити нас. Справжніх захисників вперше довелося побачити у міській раді. 18 працівників міліції повернулися з відрядження до Слов’янська Донецької області, де вони брали участь у антитерористичних заходах. Міський голова Ігор Алєксєєв кожному вручив подяки від міської ради і запевнив, що при всій бідності місцевого бюджету при першій же можливості цим людям буде надаватися посильна допомога.

Свій громадянський і професійний обов’язок виконували інспектори-чергові ЧЧ штабу Олександр Савченко, Сергій ПрудКий, оперуповноважений СДСБЕЗ Сергій Лоскот, дільничні інспектори Анатолій Римарь, Олександр Коваленко, Вадим Пономарьов, інспектори патрульної служби ВПС Дмитро Михайленко та Віталій Сакович, начальник СКМСД Василь Бичков, начальник СКЗ Юрій Сорокопуд, старший уповноважений СКР Олег Гапонов, заступник начальника СДІМ Андрій Лагода, старший дільничний інспектор Олександр Луценко, заступник начальника міськвідділу Руслан Кладько, інспектор ДС СОГП Олександр Шаповал, слідчий Володимир Кійко, оперуповноважений Сергій Хоменко, начальник СДІМ Олександр Тищенко.

По три доби позмінно протягом травня вони охороняли два блокпости поблизу Слов’янська. І хоч в зміні були і професійні військові і Національна гвардія, вони не виходили на дорогу і не зупиняли проїжджий транспорт, не обшукували підозрілих людей і їх багаж. Цю роботу виконували міліціонери. Довелося не раз ризикувати життям, бути під обстрілом мінометів і гранатометів, БТРів, затримувати терористів, які хотіли пробратися за межі Слов’янська зі зброєю в руках.

Нічого конкретнішого міліціонери не могли розповісти. Антитерористична операція ще триває і говорити про щось детальне правоохоронцям не дозволяється. Кажуть, як все мине благополучно, тоді можна буде і інтерв’ю давати, мемуари писати. А поки що треба молитися за мир.

Будут созданы роты охраны

Генеральный штаб вооруженных сил Украины поставил задачу перед военкоматами – до 15 июня организовать роты охраны из числа военнообязанных-добровольцев. До 30 июня должны быть заключены контракты и организована работа по подготовке личного состава. Учения могут проводиться на базе воинских частей, учреждений вооруженных сил Украины, других военных формирований. В ходе подготовки личному составу разрешено использовать личное зарегистрированное стрелковое оружие.

В обязанности роты будет входить охрана здания военкомата, органов местного самоуправления и важных объектов и коммуникаций, служба на блокпостах, борьба с диверсионно-разведывательными силами противника, антигосударственными незаконно созданными формированиями и мародерами, поддержка безопасности и правопорядка в районе, организация движения сопротивления и партизанских отрядов в случае захвата противником территории района, ликвидация последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в мирное время. Роты, созданные при Ахтырском военкомате, будут будут дислоцироваться на территории Ахтырки и выполнять задания в пределах Ахтырского и Великописаревского районов.

Про що питають воєнкома

фурсаУ зв’язку з напруженою ситуацією в країні, частковою мобілізацією та проведенням антитерористичної операції до військових комісаріатів надходять однотипні запитання щодо подальшої долі мобілізованих. На найбільш поширені з них відповідає заступник військового комісара Охтирсько- Великописарівського військкоммату Сергій Фурса.

Коли будуть звільнені в запас військовослужбовці Збройних Сил України, які зараз продовжують службу у зв’язку з особливим періодом?

- Указом Президента України визначено, що звільнення в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені терміни строкової військової служби, відбудеться не раніше оголошення демобілізації.

Після призову на військову службу під час мобілізації громадяни стають військовослужбовцями. Звільнення (демобілізація) військовослужбовців може бути здійснено за умови стабілізації воєнно-політичної обстановки навколо України. Демобілізація буде проведена поетапно протягом певного часу.

Чи залучатимуться щойно призвані військовослужбовці строкової служби до виконання завдань в рамках Антитерористичної операції?

- Після проведення призову громадян України на строкову військову службу, буде організовано їх обов’язкову підготовку в навчальних центрах та у навчальних батальйонах (на полігонах) Збройних Сил України.

Ротація підрозділів, які забезпечують виконання завдань оборони та військову присутність у проблемних регіонах країни, буде здійснюватися в плановому порядку підрозділами, які укомплектовані військовослужбовцями за контрактом, призваними на військову службу особами офіцерського складу та військовослужбовцями строкової військової служби після їх відповідної підготовки.

Дайте роз’яснення щодо 45-денної мобілізації. Хто підлягає ротації в першу чергу, хто з мобілізованих має право на відстрочку, коли відбудеться демобілізація?

- Термін мобілізації 45 діб – це період часу, протягом якого місцевими органами державної влади через військові комісаріати здійснюється призов військовозобов’язаних та техніки для доукомплектування військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до штатів воєнного часу. Цей термін не стосується строку перебування військовослужбовців призваних під час мобілізації на військову службу, а стосується лише механізму призову на військову службу.

Ротація підрозділів, які забезпечують виконання завдань оборони та військову присутність у проблемних регіонах країни, буде здійснюватися в плановому порядку підрозділами, яки укомплектовані військовослужбовцями військової служби за контрактом, особами, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

Які пільги передбачені мобілізованим?

- Громадянам, призваним під час мобілізації, виплачується грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань), а не на рівні військовослужбовців строкової служби, як передбачалося раніше. Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також державної служби. Гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці. Нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися на день демобілізації. Державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, що мобілізовані не припиняється. Продовжується виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу, офіцерам запасу пенсія не зменшується. Звільняються від нарахування штрафних санкцій з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб у зв’язку з несвоєчасною оплатою фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо), а також процентів за користування кредитом на особливий період. Після демобілізації студенти поновлються у відповідному вищому навчальному закладі та продовжують безоплатне навчання протягом терміну, що залишився до кінця чергового періоду навчання і був завчасно оплачений ними до призову. Транспортні засоби, залучені під час мобілізації, якщо не введений правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, повертаються власникам після оголошення демобілізації з компенсацією шкоди, яка завдана транспортним засобам внаслідок їх залучення під час мобілізації.

ЦИФРИ

37152 призвуть на строкову службу у травні-липні 2014 р.

З них:

26 952 – до Збройних Сил України

   9000 – до Національної гвардії

   1200 – до державної спеціальної служби транспорту.

 Комментарии (1)

 

  1. СЕРЕГА пишет:

    хорошо, что все живы, интересно совпадает ли та информация, которую показывают по телеку, с той, что увидели наши – своими глазами и на своей шкуре прочувствовали?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: